Pražská hudební scéna je tento týden trochu folkovější

Další fotky

V pondělí v šest se v Galerii Pštrossova 23 uskuteční vernisáž výstavy Dějiny klubu Bunkr. A o den později bude mít v pizzerii Na Pískách v Dejvicích Richard Medek vernisáž svých obrazů a k tomu zahraje jeho kapela Vycpaná Dáša.

Pondělí 14. října

Balbínka v pondělí očekává Bohouše Zatloukala a jeho Ztracené iluze, ve Vagon je očekávána legenda undergroundu Jé Jé Neduha a Extempore – také zahraje Sépie z hor – a v břevnovském Kaštanu se shromáždí písničkáři a písničkářky Dáša Andrtová, Jana Šteflíčková a Jakub König.

Úterý 15. října

Na benefičním večeru Mrakoplaš kontra Alzheimer uvede bluesrocková kapela jako své hosty písničkáře Petra Rímského a legendu českého blues a jazzu Honzu Spáleného.

Středa 16. října

A co pro nás přichystala Malostranská beseda? Na středu Ivana Hlase a jeho trio.

A v Akráči křtí novou placičku Luboš Pospíšil.
Matador české hudební scény prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které před dvěma lety získalo zlatou desku!) a po retrospektivním turné Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu předloni vstoupil do Beatové síně slávy… a teď sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Šumavy po Ostravu, stále častěji vyprodaných. Aktuální šňůra nabízí průřez celou protagonistovou kariérou, publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam).
Pospíšilův tenor za bicími jistí hvězda mezi tuzemskými bubenicemi Pája Táboříková (též Jasná páka), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band, Žáha…), klávesy kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, Vladimír Merta, Marsyas…) tmelí, rytmiku dotváří zkušený baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, Ivan Hlas).
A chybět nebude ani David Koller jako host.

Matěj Ruppert: Když umělec do své tvorby promítne, co cítí, je to o to pravdivější

Čtvrtek 17. října

Opět Beseda a trochu folkověji – Žalman a spol.
Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 20 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 300 písní z celkového počtu více než 400. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny.

V KC Zahrada v Praze 4 se předvedou muzikanti, kteří mixují bluegrass, folk i rock – Robert Křesťan a Druhá tráva. Kapela působí na hudební scéně již 28 let a v současné době hrají ve složení Robert Křesťan, Luboš Malina, Luboš Novotný, Radek Hlávka, Tomáš Liška a Martin Novák.

Ve Vagonu mají dostaveníčko Terra Ingota, Krásné nové stroje a Toja (z Frankfurtu nad Mohanem). Začátek je už v 19.30.
V prastaré hospodě U Holečků se uvedou staří rockeři Pepa Pilař a jeho Klasici a v nedalekém Kaštanu Planety a Red Torch.

Pátek 18 října

Malostranská beseda uvádí Vlasta Horvátha. Na hudební scéně působí již čtrnáct let a na svém kontě má kromě svých čtyř autorských alb řadu hudebních ocenění.

Sobota 19. října

A na Slamníku jsme ještě nebyli, tak alespoň v sobotu – hraje Nouzový východ a Blue Rocket.

A v neděli – když tak hledím na ty programy – běžte nejlépe do kostela. Tam taky hrajou.

FOTO: Pražská hudební scéna: 14. – 19. října

Pražská hudební scéna: 14. – 19. října - 1 neduhaPražská hudební scéna: 14. – 19. října - 2 vycpaná dášaPražská hudební scéna: 14. – 19. října - pospíšil akráčPražská hudební scéna: 14. – 19. října - 3 bunkrPražská hudební scéna: 14. – 19. října - 5 terra vagon
Další fotky
Pražská hudební scéna: 14. – 19. října - 4 nouzovýPražská hudební scéna: 14. – 19. října - 0 bohouš zatloukal (2)
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
6.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama