Pražská hudební scéna nabízí festivaly v Podviní, v Písecké bráně a na Kulaťáku

Další fotky

Doba festivalová je tu. Jeden je ve Vysočanech, o víkendu jsou dva v Praze 6 a sezonu zahájila letní scéna Malostranské besedy na Střeláku.

Čtvrtek 13. června

Café v lese (Krymská 12) ve Vršovicích ve čtvrtek hostí teplickou kapelu Už jsme doma.

Na Slamníku si zahraje Původní Bureš a kdo se vydá na Žižkov k Vystřelenýmu oku, zažije (od sedmi) Večer Filipa Topola. Účinkují Tornádo Lue a Čerti ve stodole.

V půl páté začíná ve vysočanském Podviní folkový festival, na kterém vystoupí kapely Paběrky, Falešná karta, Půljablkoň, Bezmaři a také Petr Lüftner.
Více se o festivalu se dozvíte zde:

Šestnáct pražců na kolejích a kytaře aneb Folkové Podviní

Pátek 14. června

Balbínka v pátek patří šansonu a Petře Hapkové.

A až do Vagone se dostanou Morčata na útěku a NuFriends.

Sobota 15. června

Hudba, divadlo, poezie nebo tane vás čeká v sobotu mezi 13. a 21. hodinou v Písecké bráně na Hradčanech.
Na dvou scénách se vystřídají hudební skupiny jako MSB (rock), Bílá nemoc, Filip Zangi a Purpur a T´N´T, zpěvačka Naďa Válová, divadelní spolek Dr.amAS či taneční skupina ViViD, to vše pod moderátorským vedením herečky Mahuleny Bočanové.
Multižánrový festival NAUTIS FEST, který každoročně vzniká ve spolupráci zaměstnanců a příznivců neziskové organizace Národní ústav pro autismus, dobrovolníků a lidí s poruchou autistického spektra, nabídne pestrou zábavu pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci si budou moci užít i bohatý doprovodný program – nafukovací lezeckou stěnu, fotokoutek, výtvarný koutek nebo ukázky činnosti integrovaného záchranného systému.
Festival spojuje veřejnost bez ohledu na diagnózu a poskytuje příjemné a tolerantní prostředí, ve kterém se budou návštěvníci cítit dobře bez ohledu na věk, pohlaví či diagnózu. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude jako každý rok věnován na některou ze služeb Národního ústavu pro autismus. Hlavním cílem NAUTIS FESTU je šířit a zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu a bořit mýty o tom, že lidé s autismem jsou zcela závislí na pomoci druhých.

Ivan Hlas: Mám radost, když svý písničky slyším od jiných lidí

Neděle 16. června

Víkend zakončí na Kulaťáku 24. ročník charitativního hudebního festivalu DEJvické HUdební LÉto.
Vstupné na festival je dobrovolné. Zakoupením triček a dalších předmětů s motivem festivalu přispějete Sdružení rodičů a přátel Střediska DAR v Praze 6 Vokovicích na provoz odlehčovací služby pro těžce postižené děti.

Program DEJHULE:
12:00 Cocktail alá Motejl
13:00 Rainbow gospel
14:00 Filip Zangi & Purpur
14:55 Ivan Hlas Trio + křest knihy a autogramiáda
16:00 P.U.B. a Tři bílé vrány
17:00 YO YO Band
18:05 Roman Dragoun a His Angels
19:05 ParadeMarche
20:05 Tango a M. Imrich
21:10 Krausberry

Zastavme se u jednoho z účinkujících.
Rainbow gospel je hudební soubor, který se zaměřuje zejména na interpretaci gospelových písní, tj. hudby, která vznikla na počátku 20. století v prostředí amerických černochů. Gospel je energická, živá a radostná muzika s duchovním obsahem. Má mnoho podob a je ovlivněna snad všemi hudebními žánry. V poslední době ale podnikáme i výlety mimo tento žánr.
V našem podání je gospel představován sborem a pětičlennou kapelou (klavír, el. kytara, baskytara, bicí, saxofon). Zpíváme převážně anglicky, tradiční i současné gospelové písně. První koncert se uskutečnil v prosinci 2004.

Komu se nechce do Dejvic, může ze podívat do Malostranské besedy na Originální pražský synkopický orchestr nebo na Střelecký ostrov, kde otevřela letní scéna a pódium se vyškrábou P.R.D.I.

FOTO: Pražské kluby a festivaly 13. – 16. června

Pražské kluby a festivaly 13. – 16. června - 1 bilanemoc2Pražské kluby a festivaly 13. – 16. června - 2 dejhula 19Pražské kluby a festivaly 13. – 16. června - 3 rgch-1Pražské kluby a festivaly 13. – 16. června - 4 tangoPražské kluby a festivaly 13. – 16. června - 5 dragoun
Další fotky
Pražské kluby a festivaly 13. – 16. června - 6 písajda 15.6Pražské kluby a festivaly 13. – 16. června - 7 filipzangiapurpur-1Pražské kluby a festivaly 13. – 16. června - 0 MG_0750
Dnes, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Reklama