Pražská teplárenská investuje do ekologizace zdroje v Malešicích

Pražská teplárenská (PTAS) investuje letos 20 až 30 milionů korun do ekologizace zdroje TMA3 v areálu malešické teplárny, který spaluje zemní plyn. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Firma vymění nynější plynové hořáky za nízkoemisní a upraví přívod plynu a vzduchu k hořákům. Roční emise oxidů dusíku díky tomu klesnou o 43 procent, uvedla společnost. Další stovky milionů korun dá firma do rekonstrukce a modernizace své sítě.

Podíl zdrojů PTAS na emisích v ovzduší metropole podle firmy každým rokem klesá. Uvedla, že za posledních deset let snížila emise oxidů dusíku o 713 tun za rok, oxidu uhelnatého o 79 tun za rok, oxidu siřičitého o 1075 tun za rok, oxidu uhličitého o 378.000 tun za rok a objemy prachu o 37 tun za rok.

Podle firmy pomohlo mimo jiné odstavení starého parního zdroje dálkového tepla v Holešovicích, který PTAS definitivně vyřadila z provozu na podzim loňského roku. Starý zdroj tepla byl nahrazen novým horkovodním zdrojem za téměř 140 milionů korun. Rozdíl v produkci škodlivin mezi starým a novým zdrojem podle firmy činí 98 procent.

Firma také poukázala na snížení počtu malých lokálních kotelen díky Pražské teplárenské soustavě (PTS), kterou PTAS v hlavním městě provozuje. „Pokud by tyto zdroje úplně nahradily PTS, podíl škodlivin v metropoli by dramaticky vzrostl: oxidů dusíku o 113 tun za rok, oxidu uhelnatého o pět tun za rok, oxidu siřičitého o dvě tuny za rok, objem prachu o pět tun za rok a oxidu uhličitého dokonce o 476.000 tun za rok,“ řekl obchodní ředitel Pražské teplárenské Tomáš Sluka.

Zdroj: čtk

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama