Pražská záchranná služba dostane peníze na nákup sanitních vozů

Pražský magistrát ponechá záchranné službě přes 51 milionů korun, které dostala již loni, avšak nestihla je vyčerpat. Peníze půjdou na nákup sanitních vozů. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Záchranná služba loni objednala 30 nových sanitek za 142 milionů Kč. Měla je dostat do konce roku, avšak dodavatel, firma Bauts-At Czech jich dodala pouze část. Nové sanitky nahradí vozy z let 2007 až 2009.

Smlouvu na tři desítky sanitních vozů uzavřela záchranná služba s dodavatelem loni v únoru. Na jejich nákup dostala od města peníze. Avšak společnost do loňského 21. prosince dodala pouze desítku vozidel. Zbývající vozy dodá letos.
Pokud záchranná služba peníze nevyčerpá, musí je jakožto městem zřizovaná organizace magistrátu vrátit. V případě, že by záchranná služba od města dnes peníze nedostala, mohla by se dostat do situace, že sanitky od dodavatele dorazí, ale ona je nebude mít z čeho zaplatit. Tím by záchranné službě hrozila smluvní pokuta.
Celkem město záchranné službě přenechá asi 101 milionů, část peněz již odsouhlasila v rámci svých kompetencí městská rada.
Sanitky skříňového typu umožňují zdravotníkům přístup k pacientovi z obou stran a mohou transportovat více pacientů najednou. Ve vozech je záchranářům k dispozici monitor životních funkcí, plicní ventilátor, kyslíková terapie, polohovatelný hydraulický stůl, který eliminuje otřesy při přepravě, i samonakládací systém. Součástí výbavy jsou schodolezy, tedy přepravní křeslo vybavené transportními pásy ke snazšímu překonávání schodů v několikapatrových domech bez výtahů.
Pražská zdravotnická záchranná služba loni vyjížděla ke 128.997 případům, tedy v průměru 353krát denně. V terénu loni záchranáři resuscitovali 628 pacientů. Dispečerky po telefonu vedly resuscitaci v 757 případech, na dálku pomohly také s 19 porody.

Záchrannou službu zřizuje a financuje hlavní město.
Zdroj: čtk

Magistrát dá Integračnímu centru Praha dotaci 5,1 milionu

Zdeněk Hořánek
Včera, 15:01
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Včera, 12:01
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
Včera, 09:42
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
4.8.2020
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
4.8.2020
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Reklama