13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Pražská záchranná služba opraví základny, na sídlo stále čeká

Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS) v letošním roce plánuje zahájit rekonstrukci dvou výjezdových stanic a zprovoznit modernizovanou stanici letecké záchranné služby na ruzyňském letišti. Zároveň stále čeká na dokončení nového sídla na Palmovce, které považuje za dobrou volbu, řekl ředitel ZZS Petr Kolouch. ZZS plánuje v dalších letech otevírat další stanice, nyní jich má 22.

Reklama

V letošním roce by podle Koloucha měla pokračovat rekonstrukce základny v ulici 28. pluku ve Vršovicích a začít by měla opravy stanice v Nádražní ulici v Praze 5. Do června také ZSS plánuje otevřít novou kontejnerovou základnu letecké záchranné služby na terminálu Jih ruzyňského letiště. Ta nahradí provizorní řešení, které tam fungovalo posledních deset let.
V jednání je podle ředitele také možnost otevření nové základny v Klánovicích, ohledně které je spolu s hasiči a městskou policií oslovila tamní radnice. Další stanice na jihovýchodě Prahy by podle ředitele byla vhodná. „Máme výjezdovou základnu v Uhříněvsi, což je ohledně dostupnosti dostatečné, ale když posádka jede do centra do nemocnice, tak než se vrátí zpátky, tak bychom rádi měli v oblasti alternativní posádku,“ uvedl.
Dodal, že jednají také o možnosti přidat sanitku do hasičské základy v Krči, kde nyní vyjíždí pouze lékař. „To by mohlo jít poměrně rychle, protože se nejedná o výstavbu, ale pouze nějakou rekonstrukci vnitřních prostor,“ řekl. Záchranná služba má s hasiči dohodu o budování společných výjezdových center, které podle obou organizací a magistrátu snižují provozní náklady a zlepšují spolupráci mezi oběma složkami.
ZZS také stále čeká na své nové sídlo v budově na Palmovce, kterou od roku 2010 staví Praha 8. Podle Koloucha ZZS spolupracuje na přípravě projektu vnitřních prostor objektu a dodala vše, co se po ní požadovalo. Ředitel také zdůraznil, že on i celé vedení organizace je s výběrem lokality na Palmovce spokojen a považuje ho za vhodné řešení. Společnost Metrostav, která objekt staví, nicméně nedávno kvůli chybějícím znaleckým posudkům odstoupila od smlouvy a zatím není jasné, jak a kdy bude stavba pokračovat.
V současnosti ZZS disponuje 22 výjezdovými základnami. Poslední, kterou záchranáři sdílejí s hasiči, se otevřela loni v Průběžné ulici ve Strašnicích. Do roku 2020 by měly vzniknout tři další.
Zdroj: čtk

Po požáru domu zůstala se synem sama. S osudem je připravena se poprat

15.2.2019
Sedlec byl maličkou osadou při levém břehu Vltavy, jehož obyvatelé se živili rybářstvím, pak sadařstvím...
Vila Bertramka
15.2.2019
Klasicistní vila z 18. století se nachází na Smíchově a dnes již slouží jen jako...
15.2.2019
Nehoda, při niž došlo k zničení památkové stavby, se odehrála v úterý dopoledne v Sobíně.
14.2.2019
Praha 2 si ve čtvrtek 14. února připomněla oběti spojeneckého náletu a bombardování hlavního města...
14.2.2019
Lednovou premiérou inscenace Milana Tesaře Výjimečný stav odstartovalo Divadlo Na Fidlovačce svou proměnu. Proměnu v...
14.2.2019
Praha 6 chce zlepšit služby pro seniory a navýšit kapacitu škol, za zásadní pro rozvoj...
14.2.2019
Během výstavby obchodního centra Atrium Flora zmizelo po roce 2000 bronzové sousoší Rodiny, které dlouhá...
14.2.2019
Mysteriózní hra mladého českého autora o generaci, která si vykopala vlastní budoucnost. Právě s tímto...
14.2.2019
První Centrum porodní asistence (CPA) u nás vzniklo na Gynekologicko-porodnické klinice 1. LF UK Nemocnice...
14.2.2019
V dubnu by se po opravách měl otevřít most pro pěší přes železniční trať na...
Reklama