15℃
Dnes je 18. srpen , svátek má Helena

Pražská záchranná služba opraví základny, na sídlo stále čeká

Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS) v letošním roce plánuje zahájit rekonstrukci dvou výjezdových stanic a zprovoznit modernizovanou stanici letecké záchranné služby na ruzyňském letišti. Zároveň stále čeká na dokončení nového sídla na Palmovce, které považuje za dobrou volbu, řekl ředitel ZZS Petr Kolouch. ZZS plánuje v dalších letech otevírat další stanice, nyní jich má 22.

Reklama

V letošním roce by podle Koloucha měla pokračovat rekonstrukce základny v ulici 28. pluku ve Vršovicích a začít by měla opravy stanice v Nádražní ulici v Praze 5. Do června také ZSS plánuje otevřít novou kontejnerovou základnu letecké záchranné služby na terminálu Jih ruzyňského letiště. Ta nahradí provizorní řešení, které tam fungovalo posledních deset let.
V jednání je podle ředitele také možnost otevření nové základny v Klánovicích, ohledně které je spolu s hasiči a městskou policií oslovila tamní radnice. Další stanice na jihovýchodě Prahy by podle ředitele byla vhodná. „Máme výjezdovou základnu v Uhříněvsi, což je ohledně dostupnosti dostatečné, ale když posádka jede do centra do nemocnice, tak než se vrátí zpátky, tak bychom rádi měli v oblasti alternativní posádku,“ uvedl.
Dodal, že jednají také o možnosti přidat sanitku do hasičské základy v Krči, kde nyní vyjíždí pouze lékař. „To by mohlo jít poměrně rychle, protože se nejedná o výstavbu, ale pouze nějakou rekonstrukci vnitřních prostor,“ řekl. Záchranná služba má s hasiči dohodu o budování společných výjezdových center, které podle obou organizací a magistrátu snižují provozní náklady a zlepšují spolupráci mezi oběma složkami.
ZZS také stále čeká na své nové sídlo v budově na Palmovce, kterou od roku 2010 staví Praha 8. Podle Koloucha ZZS spolupracuje na přípravě projektu vnitřních prostor objektu a dodala vše, co se po ní požadovalo. Ředitel také zdůraznil, že on i celé vedení organizace je s výběrem lokality na Palmovce spokojen a považuje ho za vhodné řešení. Společnost Metrostav, která objekt staví, nicméně nedávno kvůli chybějícím znaleckým posudkům odstoupila od smlouvy a zatím není jasné, jak a kdy bude stavba pokračovat.
V současnosti ZZS disponuje 22 výjezdovými základnami. Poslední, kterou záchranáři sdílejí s hasiči, se otevřela loni v Průběžné ulici ve Strašnicích. Do roku 2020 by měly vzniknout tři další.
Zdroj: čtk

Po požáru domu zůstala se synem sama. S osudem je připravena se poprat

Včera, 16:30
Ceny pohonných hmot v Praze od minulého týdne výrazně klesly. Natural 95 zlevnil o 20...
Včera, 15:00
Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž,...
Včera, 13:33
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
16.8.2019
Hlavní město chce v příštím roce dát více peněz na obnovu a modernizaci systému veřejného...
16.8.2019
16. srpna 1874 byl slavnostně vysvěcen chrám sv. Mikuláše na Starém Městě pražském. Stal se...
16.8.2019
Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B...
16.8.2019
Radnice Prahy 9 rekonstruuje hostinec U Brabců na Starém Proseku. Za opravy zaplatí 63 milionů...
15.8.2019
Končí tak první etapa modernizace prostoru stanice metra Karlovo náměstí.
15.8.2019
Praha 3 se rozhodla propojit lidi dvou generací. Studentům dá šanci dostupného bydlení, a tím...
15.8.2019
Radnice Prahy 1 má několik připomínek k návrhu změny městské vyhlášky o pouličním umění, tzv....
Reklama