8℃
Dnes je 24. duben , svátek má Jiří

Pražská záchranná služba opraví základny, na sídlo stále čeká

Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS) v letošním roce plánuje zahájit rekonstrukci dvou výjezdových stanic a zprovoznit modernizovanou stanici letecké záchranné služby na ruzyňském letišti. Zároveň stále čeká na dokončení nového sídla na Palmovce, které považuje za dobrou volbu, řekl ředitel ZZS Petr Kolouch. ZZS plánuje v dalších letech otevírat další stanice, nyní jich má 22.

Reklama

V letošním roce by podle Koloucha měla pokračovat rekonstrukce základny v ulici 28. pluku ve Vršovicích a začít by měla opravy stanice v Nádražní ulici v Praze 5. Do června také ZSS plánuje otevřít novou kontejnerovou základnu letecké záchranné služby na terminálu Jih ruzyňského letiště. Ta nahradí provizorní řešení, které tam fungovalo posledních deset let.
V jednání je podle ředitele také možnost otevření nové základny v Klánovicích, ohledně které je spolu s hasiči a městskou policií oslovila tamní radnice. Další stanice na jihovýchodě Prahy by podle ředitele byla vhodná. „Máme výjezdovou základnu v Uhříněvsi, což je ohledně dostupnosti dostatečné, ale když posádka jede do centra do nemocnice, tak než se vrátí zpátky, tak bychom rádi měli v oblasti alternativní posádku,“ uvedl.
Dodal, že jednají také o možnosti přidat sanitku do hasičské základy v Krči, kde nyní vyjíždí pouze lékař. „To by mohlo jít poměrně rychle, protože se nejedná o výstavbu, ale pouze nějakou rekonstrukci vnitřních prostor,“ řekl. Záchranná služba má s hasiči dohodu o budování společných výjezdových center, které podle obou organizací a magistrátu snižují provozní náklady a zlepšují spolupráci mezi oběma složkami.
ZZS také stále čeká na své nové sídlo v budově na Palmovce, kterou od roku 2010 staví Praha 8. Podle Koloucha ZZS spolupracuje na přípravě projektu vnitřních prostor objektu a dodala vše, co se po ní požadovalo. Ředitel také zdůraznil, že on i celé vedení organizace je s výběrem lokality na Palmovce spokojen a považuje ho za vhodné řešení. Společnost Metrostav, která objekt staví, nicméně nedávno kvůli chybějícím znaleckým posudkům odstoupila od smlouvy a zatím není jasné, jak a kdy bude stavba pokračovat.
V současnosti ZZS disponuje 22 výjezdovými základnami. Poslední, kterou záchranáři sdílejí s hasiči, se otevřela loni v Průběžné ulici ve Strašnicích. Do roku 2020 by měly vzniknout tři další.
Zdroj: čtk

Po požáru domu zůstala se synem sama. S osudem je připravena se poprat

Včera, 18:29
Praha 12 požádá hlavní město o další půjčku na financování výstavby nové radnice a jejího...
Včera, 14:33
Plavecký bazén na Výstavišti je od čtvrtka 18. dubna z technických důvodů do odvolání uzavřen.
Včera, 13:32
Ve středu 17. dubna proběhlo na Letišti Václava Havla cvičení Aircraft Evac 2019.
Včera, 13:00
Oblíbená tramvajová retrolinka číslo 23 doznala od 19. dubna 2019 drobné změny ve své trase....
Včera, 11:03
Věřím, že jste si o svátcích náležitě odpočinuli a nic nebrání tomu skočit si v...
Včera, 10:51
V úterý 23. 4. 2019 vyjela do provozu první tramvaj Škoda 15T do které byla...
Včera, 08:27
V květnu bude z důvodu pravidelné jarní údržby a dalších nezbytných prací uzavřena hlavní ranvej...
22.4.2019
Problémy s financováním nákladného projektu, které dosud bránily realizaci, pomůže vyřešit Vestec.
22.4.2019
Dukla přivítala v posledním domácím utkání základní části FORTUNA:LIGY na svém hřišti Boleslav. Prohrávala 0:2,...
21.4.2019
Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali....
Reklama