Pražská zoo má o třetinu nižší návštěvnost než loni

Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800 tisíc návštěvníků. Přes toto číslo se návštěvnost dostala v neděli, kdy zahradu navštívilo 5344 lidí. Loni ke stejnému datu měla zoo návštěvnost přes 1,155 milionu.

Zoologické zahradě letos chybí hlavně turisté, na jaře navíc byla déle než měsíc uzavřena kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru.

Zoologická zahrada byla kvůli vládním opatřením proti nemoci covid-19 uzavřena pro veřejnost od 13. března. Znovu otevřela 27. dubna, kdy lidé mohli do venkovních expozic. Vnitřní expozice a pavilony jsou návštěvníkům přístupné od 25. května. V době omezeného provozu byl limitovaný počet návštěvníků, zoo mohlo navštívit 8500 lidí denně.

Finanční ztrátu, která vznikla od uzavření vládní vyhláškou do doby jejího znovuotevření v dubnu, zoo odhadovala asi na 37 milionů korun. Další finanční ztráty vznikly omezením počtu návštěvníků v dalších měsících.

Situace kolem šíření koronaviru se ale v hlavním městě od minulého týdne výrazně zhoršuje. Podle šéfky pražských hygieniků Zdeňky Jágrové není nyní u více než poloviny nových případů jasný původ nákazy, a jde tedy o takzvané komunitní šíření. Na aktualizované mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 je Praha na nejhorším červeném stupni.

Vzhledem k tomu, že primáti mohou onemocnět covidem stejně jako lidé, je ode dneška veřejnosti uzavřena Indonéská džungle a expozice lemurů. Důvodem je to, že orangutani a makaci sdílejí v Indonéské džungli s návštěvníky jeden uzavřený prostor. Ve venkovní expozici lemurů se k nim lidé zase přibližují na minimální vzdálenost. Pavilon goril zůstává přístupný, gorily jsou za sklem a venku v dostatečné vzdálenosti od lidí.

ČTK

Dnes, 12:20
Jedná se o anglosaský svátek, jenž vznikl v Irsku a slaví se o den dříve...
Dnes, 07:55
Za 1. republiky se z jeho fórů váleli lidé smíchy a před Hitlerem raději utekl...
Včera, 17:00
Komerční článek
Praha spustila novou kampaň na základě zážitků skutečných lidí z první linie, kteří denně bojují proti...
Včera, 17:00
Do pražské Nádražní ulice se po rekonstrukci tramvajové trati vrátí provoz. Jako první se sem...
Registr řidičů a vozidel na Vyšehradě
Včera, 15:05
Provoz na pracovištích registru vozidel odboru dopravněsprávních činností, která byla uzavřena z důvodu karantény, bude...
Včera, 13:00
Policie hledá svědky středečního požáru kostela svatého Michala v zahradě Kinských v Praze. Zajímají ji...
Včera, 12:20
Pražský magistrát jedná kvůli epidemiologické situaci o dřívějším otevření zimních nocleháren pro lidi bez domova,...
Včera, 11:00
„Rychle postupující pokrok na Podkarpatské Rusi přináší zkázu celé řadě podobných kostelíků, jejichž niť života...
Včera, 07:35
Více než půl milionu korun. To je částka, kterou si mezi sebou rozdělí žadatelé o...
29.10.2020
Strážníci v Praze za prvních 24 hodin od zavedení zákazu nočního vycházení zjistili 45 případů...
29.10.2020
Řada krátkodobých tramvajových výluk čeká v listopadu obyvatele Prahy. S omezením musejí počítat cestující v řádu dnů. Jako...
Reklama