4℃
Dnes je 20. listopad , svátek má Nikola

Pražské hudební kluby lákají na Ivana Hlase, Krausberry a Luboše Pospíšila

Ochlazená krev v nás začíná s jarem pumpovat a my tomuto procesu můžeme pomoci návštěvou nějakého dobrého hudebního podniku.

Středa 3. dubna

Malostranská beseda hostí ve středu Ivana Hlase a jeho Trio.
Hlas, skladatel, zpěvák a kytarista, se kterým přinesl nedávno Náš REGION obsáhlý rozhovor, se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta, za něž v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu. Je držitelem dvou cen Akademie populární hudby a autorem řady hitů, z nichž mnohé doslova zlidověly, jako například Malagelo, Karlín, Aranka umí hula hop, Miláčku, vrať se.
Vyrůstal v pražské čtvrti Hanspaulka, líhni proslulých kapel. Vyučil se knihkupcem a tuto práci nějakou dobu také skutečně dělal. Poté vystřídal mnoho dalších zaměstnání, pracoval jako topič, dělník, pošťák, kulisák a také zelinář (podobně jako jiné hvězdy, Martin Kraus a Ivan Wünsch). V roce 1968 založil školní skupinu The Mice a v roce 1971 společně s Janem Velebou Žízeň. Později založil a vedl skupiny Navi Papaya, Ivan Hlas a Nahlas. Hrál i s kapelou Yo Yo Band nebo Ondřejem Hejmou. Od roku 2004 vystupuje s excelentními muzikanty – kytaristou Norbim Kovácsem a violoncellistou Jaroslavem Olinem Nejezchlebou v Triu Ivana Hlase. Zatím jejich posledním počinem je CD Krásnej dar.

Do Balbínky přicestuje Slávek Janoušek, do břevnovského Kaštanu zase Luboš Pospíšil. Dnes už klasik tuzemského rockového písničkářství, vystoupí tentokrát v triu s kapelníkem své doprovodné kapely 5P, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem a perkusistou Michalem Hnátkem.

U Holečků v Liboci možno tančiti rokenrol za doprovodu Pepy Pilaře a jeho Kalsiků a Slamník hlásí na dnešek – Harmasan, Kojoti, Konvrzek.

Ivan Hlas: Mám radost, když svý písničky slyším od jiných lidí

Čtvrtek 4. dubna

V Besedě ve čtvrtek zahudou Majerovy brzdové tabulky.
Majerovky se vracejí na scénu. Kapela ohlašuje comeback ve své nejslavnější sestavě se zpěvačkou Andreou Landovskou, s mandocellem Petra Linharta, se saxofony Víta Kahleho, a s baskytarou a violoncellem Antonína Bernarda. Čekejte Gabrétu a mnohé další songy z bohaté historie i diskografie.

A na Slamníku zahraje kapely Anxiety .

Pátek 5. dubna

Malostranská scéna očekává v pátek Krausberry se svým okouzlujícím frontmanem.

Balbínku pro změnu obsadí Jarabáci.

Sobota 6. dubna

Pokus se v sobotu rozhodnete pro procházku Královskou oborou, kterou jsme uvykli nazývat Stromovkou, můžete vychajdu zakončit na Slamníku koncertem skupiny Čočani.

Neděle 7. dubna

A na poslední den prvního dubnového týdne bych doporučil opět Malostranskou besedu a kapelu Lili Marlene.
Tato hudební skupina je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku. A k tomu troubí náš milý Míra Barabáš. To bude pěkné!

FOTO: Pražské hudební kluby 3. – 7. dubna

Pražské hudební kluby 3. – 7. dubna - 1 lili marlene ája+Pražské hudební kluby 3. – 7. dubna - 2 horší pospíšilPražské hudební kluby 3. – 7. dubna - 3 hlas bPražské hudební kluby 3. – 7. dubna - 4 akroPražské hudební kluby 3. – 7. dubna - 5 pilař (6)
Další fotky
Pražské hudební kluby 3. – 7. dubna - 0 _MG_0895
Včera, 16:44
Pražský magistrát společně s Prahou 2 v pondělí otevřely nový chodník podél magistrály od Vinohradské...
Včera, 14:33
Návrh nového dopravního terminálu má detailní podobu. Smíchovský terminál lépe propojí železniční a autobusovou dopravu a zkrátí...
Včera, 13:33
Vedení hlavního města v pondělí schválilo plán rozvoje dopravy na další roky, takzvaný akční plán...
Včera, 12:54
Opět na křižovatce? Tak nazval Spolek českých právníků VŠEHRD setkání na půdě Právnické fakulty Univerzity...
Včera, 09:38
Přesun sochy maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády a vytvoření nového památníku řeší Praha 6...
Včera, 09:01
Trojice lidí v Praze posprejovala vagon metra a napadla i obsluhu metra. Pracovníkům dopravního podniku...
Včera, 08:33
14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat proběhne ve dnech 5.6. a 6.6.2020 v prostorách Lesního divadla...
Včera, 07:30
Atraktivní derby v předehrávce florbalové superligy mužů skončilo nečekaně jasným výsledkem. V přímém souboji o...
Včera, 07:01
Zastavit se u mekáče na Letné se stalo minulostí. Bagry koncem minulého týdne strhli nejzápadnější...
18.11.2019
Praha prodá bytové domy s pozemky na Černém Mostě za zhruba 858 milionů korun. Jde...
Reklama