Pražské hudební kluby tento týden: YoYo Band, Bílá nemoc a Luboš Pospíšil. Nebo máte raději trochu blues?

Malostranská Beseda, Balbínka, Vagon, Kain, Palmovka, hospody Na Slamníku, U vystřelenýho oka nebo klub U vodárny, to jsou místa, kde se lze tento týden občerstvit hudbou.

Středa 14. listopadu

V kuřáckém klubu Palmovka již tradičně přiítají YoYo Band.

A na Slamníku v Bubenči zahraje Zahraaa.

Čtvrtek 15. listopadu

Ve čtvrtek, aby se člověk rozdvojil. Co rozdvojil, i rozčtvrtit je málo!
Malostranská Beseda hlásí – bude Bílá nemoc + Lipany Blues Band. Bílá nemoc je „tvrdší“ nástupkyní folkové Bonsaje, byla založena v roce 1990 jako vyústění snahy Tomáše Poláčka dělat folkové písničky v „elektrifikovaném“ hávu.

Do Balbínky se po měsíci vrací Luboš Pospíšil a jeho 5P, ve Vagonu hrají Mucha + Oswald Schneider, u Vystřelenýho oka na Žižkově si zadovádí Jeff Biograf. U vodárny na Vinohradech kdysi Královských si zavzpomínáme na 60. léta s George & Beatovens a na Slamníku je BBP. Jak říkám, čtvrtek k zbláznění.

Pátek 16. listopadu

Málokterou kapelu znám tak dobře, jako ParadeMarche. Kluci jsou taky povětšinou z Bubenče a jejich domovskou scénou je Slamník. Tentokrát ale hrají v Malostranské Besedě.
Vznik skupiny se traduje kolem roku 1994, kdy kytarista Jarda Janecký, bubeník Honza Rotta a baskytarista Petr „Jula“ Sládek zalezli do sklepních prostor jedné dejvické zkušebny a „kápli si do noty“ v podobě hardrockových a bluesových skladeb, říznějšího charakteru. V té partičce se v různých etapách vystřídali zpěvák Zbyněk Fric, kytaristé Jirka Tvrdík a Míla Benýšek a klávesista Jirka Bareš. Na sklonku tisíciletí byli PM opět kvartet se zpěvákem Mírou Hajšmanem a přizvanou dechovou sekcí Ivo Pešák a Josef Švehla nahráli své debutové album s názvem: „Hlavně, když se kouří z hlavně“, které sklidilo u posluchačů i odborné kritiky velice příznivý ohlas.

Na Slamníku v pátek poněkud předčasně řádí Čerti ve stodole, U Holečků Pepa Pilař. V Kainu jsou P.R.D.I. a kdo má rád Beatles, tak Vagonu hostuje kapela Professor.

Sobota 17. listopadu

Malostranská Beseda má v sobotu na programu Kurtizány z 25. avenue.
V pozměněné sestavě a s novým koncertním repertoárem se na pódia letních festivalů po několikaleté pauze vrátila legendární klubová kapela. Skupina, kterou před třemi lety opustil zpěvák Simon, se nakonec rozhodla, že za něj nebude hledat náhradu. Za mikrofon se postavil kytarista kapely Tomáš Vartecký, známý také z Lucie nebo Wanastových Vjecí. Mnoho lidí jej rovněž spojuje s autorstvím úspěšných písní, které napsal pro svou životní partnerku Annu K.
Kurtizány z 25. avenue vznikly už v roce 1989 a během pár let na sebe strhly pozornost svými živelnými koncerty, díky nimž se v devadesátých letech staly kultovní klubovou kapelou. Jako vůbec první skupina po sametové revoluci vyhrála soutěž kapel Marlboro Rock-In. Díky tomu dostaly smlouvu na první album u velké nahrávací společnosti. Od té doby natočili celkem pět alb.

Ani ve Vagonu nebude nuda, koná se tu totiž takový malý festiválek, nazvaný Koncert proti totalitě. Na pódiu se vystřídají, Blaženka a Sladký konec, Hally Belly, Jull Dajen, Gigi Gang, Blaženka a jako bonbónek staré dobré Extempore.
Večerem bude provázet František „Čuňas“ Stárek.

FOTO: Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu

Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 1 pospíš dPražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 2 pilař (7)Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 4 P1130220Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 5 zdeněk hříbal a lácaPražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 2 jeff biograf
Další fotky
Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 0 P1230883
Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
27.5.2020
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Reklama