Pražské hudební kluby tento týden: YoYo Band, Bílá nemoc a Luboš Pospíšil. Nebo máte raději trochu blues?

Malostranská Beseda, Balbínka, Vagon, Kain, Palmovka, hospody Na Slamníku, U vystřelenýho oka nebo klub U vodárny, to jsou místa, kde se lze tento týden občerstvit hudbou.

Středa 14. listopadu

V kuřáckém klubu Palmovka již tradičně přiítají YoYo Band.

A na Slamníku v Bubenči zahraje Zahraaa.

Čtvrtek 15. listopadu

Ve čtvrtek, aby se člověk rozdvojil. Co rozdvojil, i rozčtvrtit je málo!
Malostranská Beseda hlásí – bude Bílá nemoc + Lipany Blues Band. Bílá nemoc je „tvrdší“ nástupkyní folkové Bonsaje, byla založena v roce 1990 jako vyústění snahy Tomáše Poláčka dělat folkové písničky v „elektrifikovaném“ hávu.

Do Balbínky se po měsíci vrací Luboš Pospíšil a jeho 5P, ve Vagonu hrají Mucha + Oswald Schneider, u Vystřelenýho oka na Žižkově si zadovádí Jeff Biograf. U vodárny na Vinohradech kdysi Královských si zavzpomínáme na 60. léta s George & Beatovens a na Slamníku je BBP. Jak říkám, čtvrtek k zbláznění.

Pátek 16. listopadu

Málokterou kapelu znám tak dobře, jako ParadeMarche. Kluci jsou taky povětšinou z Bubenče a jejich domovskou scénou je Slamník. Tentokrát ale hrají v Malostranské Besedě.
Vznik skupiny se traduje kolem roku 1994, kdy kytarista Jarda Janecký, bubeník Honza Rotta a baskytarista Petr „Jula“ Sládek zalezli do sklepních prostor jedné dejvické zkušebny a „kápli si do noty“ v podobě hardrockových a bluesových skladeb, říznějšího charakteru. V té partičce se v různých etapách vystřídali zpěvák Zbyněk Fric, kytaristé Jirka Tvrdík a Míla Benýšek a klávesista Jirka Bareš. Na sklonku tisíciletí byli PM opět kvartet se zpěvákem Mírou Hajšmanem a přizvanou dechovou sekcí Ivo Pešák a Josef Švehla nahráli své debutové album s názvem: „Hlavně, když se kouří z hlavně“, které sklidilo u posluchačů i odborné kritiky velice příznivý ohlas.

Na Slamníku v pátek poněkud předčasně řádí Čerti ve stodole, U Holečků Pepa Pilař. V Kainu jsou P.R.D.I. a kdo má rád Beatles, tak Vagonu hostuje kapela Professor.

Sobota 17. listopadu

Malostranská Beseda má v sobotu na programu Kurtizány z 25. avenue.
V pozměněné sestavě a s novým koncertním repertoárem se na pódia letních festivalů po několikaleté pauze vrátila legendární klubová kapela. Skupina, kterou před třemi lety opustil zpěvák Simon, se nakonec rozhodla, že za něj nebude hledat náhradu. Za mikrofon se postavil kytarista kapely Tomáš Vartecký, známý také z Lucie nebo Wanastových Vjecí. Mnoho lidí jej rovněž spojuje s autorstvím úspěšných písní, které napsal pro svou životní partnerku Annu K.
Kurtizány z 25. avenue vznikly už v roce 1989 a během pár let na sebe strhly pozornost svými živelnými koncerty, díky nimž se v devadesátých letech staly kultovní klubovou kapelou. Jako vůbec první skupina po sametové revoluci vyhrála soutěž kapel Marlboro Rock-In. Díky tomu dostaly smlouvu na první album u velké nahrávací společnosti. Od té doby natočili celkem pět alb.

Ani ve Vagonu nebude nuda, koná se tu totiž takový malý festiválek, nazvaný Koncert proti totalitě. Na pódiu se vystřídají, Blaženka a Sladký konec, Hally Belly, Jull Dajen, Gigi Gang, Blaženka a jako bonbónek staré dobré Extempore.
Večerem bude provázet František „Čuňas“ Stárek.

FOTO: Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu

Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 1 pospíš dPražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 2 pilař (7)Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 4 P1130220Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 5 zdeněk hříbal a lácaPražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 2 jeff biograf
Další fotky
Pražská hudební scéna 14. – 17. listopadu - 0 P1230883
Dnes, 06:25
Ačkoliv bylo muzeum založeno už v roce 1818 jako Vlastenecké muzeum, jeho pozdější symbol, budova...
Včera, 15:24
Letecké muzeum Kbely otevřelo své brány pro veřejnost v sobotu 15. května, Vojenské technické muzeum...
Včera, 14:52
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:52
Policisté pátrají po neznámém muži, který rozbil skleněnou výplň předních dveří linkového autobusu. Neznáte ho? 
Včera, 10:42
Výstava u Generálního štábu v Praze 6 přibližuje kritický rok 1941 na válečných frontách i...
Včera, 07:00
Novorenesanční budovu někdejšího benediktského kláštera nedaleko zahrady Kinských čeká velkolepá budoucnost. Ze zanedbaného bývalého poštovního...
Včera, 06:30
Slavný chirurg Jan Pirk koncem června letošního roku odchází z funkce přednosty kardiocentra pražského IKEM....
16.5.2021
Velkou atrakcí jubilejní výstavy se stala Česká chalupa. Odpovídala dobovému zájmu o „lidové umění“, i...
16.5.2021
S Václavem Štětinou, šéfem firemního bankovnictví Raiffeisenbank, jsme mluvili o tom, jak se změnilo fungování...
rozvodněný Botič
15.5.2021
Dobrodruh na kánoii se ve večerních hodinách plavil na pražské říčce Botič.
přívoz
15.5.2021
V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina...
Reklama