20℃
Dnes je 19. duben , svátek má Rostislav

Pražské hudební kluby vstupují do března Vlastou Redlem, Krausberry a vzpomínkou na Petra Skoumala

Další fotky

Tento týden vás pozvu do Malostranské Besedy, do Vagonu, do Balbínky, k Holečkům a na Slamník. To abyste si koupili tramvajenku!

Reklama

Pondělí 4. března

Vlasta Redl je samorost a všeuměl (skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, podílel se na téměř 60 albech, taktéž autor divadelní a filmové hudby a bůhvíco ještě). Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů. Z Moravy k nám dopluje rovnou do Malostranské besedy.

A v Balbínce bude první z koncertů skupiny Krausberry tohoto týdne.

Úterý 5. března

Písničky legendární Zuzany Navarové si můžete poslechnout v Besedě o den později v podání Markéty Burešové a Mária Bihária.

Balbínka si zase pozvala Ivana Hlase, Norbiho Kovácse a Olina Nejezchlebu, tedy IHT.

Středa 6. března

A další den bude v Balbínce Lenka Slabá. Jihlavská rodačka hledala uplatnění ve středním proudu, zpívala s tanečními kapelami i s folkovými Nezmary, Žalmanem, nastoupila do Spirituál kvintetu… nu, stihla toho hodně. Koncert je od osmi hodin.

Malostranská beseda připravila na středu objev tuzemské scény, Barboru Mochowou. Zpěvačka, skladatelka a pianistka se uvedla v roce 2016 debutem „Waiting for the White Raven“. Jedinečný hlas, mrazivá melancholie, křehká údernost, silné melodie a ženská krása. To jsou jen některé z atributů, které charakterizují její vystoupení. Doprovodí ji smyčcový kvartet Unique Quartet.

A v hostinci U Holečků v Liboci něco pro silnější povahy, od sedmi tu hraje Pepa Pilař.

Národ se skládá na nové varhany pro Svatovítskou katedrálu. Víc o nich prozradí výstava v technickém muzeu na Letné

Čtvrtek 7. března

Petr Skoumal byl vynikající klavírista, skladatel – autor nespočetného množství scénické a filmové hudby, písniček pro děti i dospělé. 7. března by se dožil jednaosmdesátky. Zavzpomínají na něj – samozřejmě s nástroji v ruce – Norbi Kovács, Olin Nejezchleba, Milan Potoček, klávesista a klarinetista, člen Divadla v Dlouhé, dále kytarista Pavel Skála, Vladimír Pavlíček a s houslemi, mandolínou a s harmonikou, Pavel Novák s basou a Jirka Zelenka za bicí soupravou.

To ve Vagonu se odbude Společenský večer přátel skupiny Vítkovo kvarteto. Účinkovati budou Solopysk, Vláďa Merta, Láďa Jakl, Zdeněk Podhůrský & Underhill band, Bobby Houda, Michal Pavlík, Cihla, Tomáš Schilla, Filip Schejbal, Hemenex Forever, Punčocháče, Dstroj & H.Dirtová.

Pátek 8. března

Balbínka má v pátek na programu Honzu Wolfa a spol, ve Vagonu bude druhý slibovaný koncert Krausberry, tentokrát bych řekl v plném obsazení. Vagon je přeci jen větší než Balbínka.

Sobota 9. března

Sobotní Vagon se chystá na koncert skupin Votchi a Karel Komenda Group.
Votchi je česká progresivně hard rocková kapela z Prahy. Hrají převážně vlastní skladby s anglickými texty. Kariéru zahájili už před dvaceti lety.

Neděle 10. března

A jsme v závěru týdne, v Balbínce zahraje písničkář a spisovatel Vašek Koubek a v hostinci na Slamníku se odehraje Akce pro Tibet. Když mě tam lákala barmanka Blánč, říkala něco o Tomáši Klusovi…

FOTO: Pražské hudební kluby 4. – 10. března

Pražské hudební kluby 4. – 10. března - 1 hlasPražské hudební kluby 4. – 10. března - 3 mochowa facePražské hudební kluby 4. – 10. března - 3 redl horní p3 očernicePražské hudební kluby 4. – 10. března - 4 Lenka_Slaba_naše praha 4Pražské hudební kluby 4. – 10. března - 4 petr skoumal
Další fotky
Pražské hudební kluby 4. – 10. března - 5 Marketa_prstenPražské hudební kluby 4. – 10. března - 0 kraus
Včera, 18:07
Pražský magistrát nechá vybudovat protipovodňová opatření na Kopaninském potoce v Přední Kopanině. Práce vyjdou na...
Včera, 16:32
Multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které je napojené na pražskou O2 arenu, se otevře...
Včera, 14:28
Poté, co v loňském roce rozezněli moravskými lidovkami historickou Čechovnu v Litni, vrací se slavná...
Včera, 13:30
Malíř Adam Jílek (*1989 Praha) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, kde prošel mnoha...
Včera, 08:31
V žižkovské galerii Toyen v informačním centru Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad jsou...
17.4.2019
Středočeská ODS žádá po vedení kraje informace o tom, co pro hejtmanství dělal někdejší volební...
17.4.2019
Své návody na dopravní infrastrukturu, rekonstrukce, přestavby i nové stavby letištních terminálů, nádraží či podzemní...
17.4.2019
Praha si nechá vypracovat studii stavby nové tramvajové tratě z Vypichu do Motola. Trať povede...
17.4.2019
Praha si nechá vypracovat analýzu protipovodňových opatření v povodí Botiče a Rokytky. Udělá ji firma...
17.4.2019
Seifertovu ulici na pražském Žižkově čekají v nejbližších letech opravy. Kromě nutné opravy tramvajové trati...
Reklama