9℃
Dnes je 13. říjen , svátek má Renáta

Pražské kluby se vzpamatovaly ze Silvestra a jedou naplno. Vrací se legendární Ivan Hlas

Pokud můžeme věřit facebooku – a já v tomto případě myslím, že mu věřit můžeme – Ivan Hlas se vrátí po delší zdravotní pauze na pódium.

Reklama

Úterý 8. ledna

Ivan Hlas trio každopádně zkoušelo a nemáme zpráv, že by se dnešní koncert v Balbínce nekonal. Začátek je v osm.

Středa 9. ledna

Libocká restaurace U Holečků zažije ve středu pravidelnou dávku rokenrolu, přijede Pepa Pilař a Klasici. Tady se začíná už v sedm.

Zhruba ve stejnou dobu začne ve Vinárně u hrušky hrát kapela Radio Hot Club Praha. Vznikla loni a věnuje se hlavně swingu a gipsy jazzu, repertoár však přesahuje i do dalších žánrů. Osobitý akustický zvuk vytváří houslista Kryštof Bartošek, flétnista Jakub Klár, kytarista Vojtěch Želinský a kontrabasista Martin Kravka. Kapelu často doplňuje nezaměnitelným zpěvem Eva Holická. Vinárna u hrušky se nachází na adrese Vítězné náměstí 10 nebo Národní obrany 35, každopádně v Pasáži Riviéra.

„Ve středu zahraju s Vítkem Sázavským v pražském Studiu Paměť (Soukenická 20, Praha 1) opravdu staré kousky (jestli si vzpomeneme…) a pustíme ukázky z úplně nové desky úplně nové kapely NEREZ & LUCIA, která se jmenuje Zlom. Máte na co těšit!!!“ To mi hlásil na facebooku Zdeněk Vřešťál a já jen doplním, že koncert začíná v půl osmé.

Čtvrtek 10. ledna

Ve Vagonu na Národní třídě se ve čtvrtek představí Red Baton band a jejich hosté, v hospůdce U Malého Glena v Karmelitské ulici na Malé Straně zase Milan Svoboda Q.

Pátek 11. ledna

V pátek tedy žádný výběr – KC Kaštan a Furt rovně a Flower Cover. Rockový šanson i veselé písně o smutných věcech v podání lounské kapely, a pocta zapomenutým i nezapomenutelným interpretům let šedesátých i sedmdesátých jejich hostů. Začátek je v osm.

Jaroslav Dušek chystá „bzučivou grotesku“. Jaký neuvěřitelný příběh uvidíme tentokrát?

Sobota 12. ledna

Kaštan to zachraňuje i v sobotu. Ke křtu knihy Mikoláše Chadimy Alternativa II. (Od „Nové“ vlny se starým obsahem k Velké listopadové sametové restauraci) zahraje nejen jeho kapela, ale spřátelená skupina zhudebňující poezii Evy Mišíkové E+Mausy.

Neděle 13. ledna

Malostranská beseda se v neděli zcela jistě zaplní, na programu je totiž Jan Spálený a ASPM.
Hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek – otec českého blues se narodil v roce 1942 na Královských Vinohradech velmi mladým múzicky založeným rodičům jako prvorozený. V dětství mizerně a nemotivovaně vrzal na housle. Po prokymácení se pubertou objevil dixieland, první bránu do světa jazzu, potažmo improvizace. Hlavně ovšem potkal celý další život milované dechové hudební nástroje.
Po maturitě na jedenáctiletce pracoval jako kopáč u nádvorní party v továrně Rudý Letov. Pražskou konzervatoř studoval v létech 1964 až 1968. Hrál střídavě na trombón, tubu, barytonsaxofon, v šestapadesátém roce svého věku se začal učit hrát na kornet. V běhu let hrál dixieland, rock’n’roll, rhythm & blues, s bratrem Petrem měli kapely Hipp’s a Apollobeat, hostoval v popových kapelách a hudbě, které se převážně říká vážná. Od roku 1984 žije ASPM a pro ASPM.
Celý život skládá, píše texty, aranžuje, provokuje.
A ještě doplním, že vyšel záznam mimořádného koncertu Tria Jana Spáleného, uskutečněného na začátku letošního léta na tvrzi Cuknštejn ležící v Terčině údolí u Nových Hradů v jižních Čechách. Placičku si lze objednat prostřednictvím našich skvělých sítí.

A kdo má rád poezii a humor a harmoniku, tak ať si zapíše na neděli Vaška Koubka v Balbínce.

Pondělí 14. ledna

A pro ty, kteří se dožijí příštího týdne, připomínám, že v pondělí bude v Malostranské besedě Karel Gott a jeho hosté – Eva Pilarová, Monika Absolonová, Richard Krajčo a Jan Smigmator.

FOTO: Pražské hudební kluby 8. – 14. ledna

Pražské hudební kluby 8. – 14. ledna - 1 jižní čechyPražské hudební kluby 8. – 14. ledna - furt rovněPražské hudební kluby 8. – 14. ledna - ihPražské hudební kluby 8. – 14. ledna - pilař (6)Pražské hudební kluby 8. – 14. ledna - radio hot club
Další fotky
Pražské hudební kluby 8. – 14. ledna - u malého glena
Před 2 hodinami
Lidé v Praze mohou prostřednictvím aplikace Moje Praha sledovat naplněnost některých kontejnerů na tříděný odpad....
Dnes, 13:33
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
Dnes, 10:48
Stavba vysokorychlostní železniční trati, která povede z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan, bude...
Včera, 18:58
V pražské zoologické zahradě se počátkem října narodilo šest mláďat mimořádně vzácného varanovce bornejského. Jednoho...
Včera, 14:00
Čechy byly v onom čase – po rakousko-uherském vyrovnání v roce 1867 – součástí Předlitavska.
Včera, 13:51
První výlov proběhl letos 24. září na rybníce Kančík na Milíčovském potoce a poslední 12....
Včera, 13:33
Pražský magistrát ve čtvrtek zpřístupnil uzavřené prostory nad podzemím bývalého Stalinova pomníku na Letné, které...
Včera, 12:06
V Nemocnici Na Františku, kterou má od příštího roku od Prahy 1 převzít magistrát, by...
Včera, 10:44
Starostové pěti pražských městských částí se kvůli zápachu z továrny Vafo na zvířecí krmiva v...
11.10.2019
Pojídání husí se váže spíše k době pozdější, ke svátku sv. Martina (11. listopadu), vy...
Reklama