18℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Pražské kluby tento týden: písničkáři Radůza a Vladimír Merta nebo stará dobrá Garage

Možná mají i pražští muzikanti pololetní prázdniny, proto čest a sláva těm, kteří tu zůstali a tento týden nás budou bavit!

Reklama

Pondělí 18. února

Týden začíná pěkně, v Malostranské besedě je v pondělí i v úterý písničkářka Radůza. Mám moc rád polskou písničku o koze v jejím provedení.
To v Balbínce zahraje Vladimír Merta.

Úterý 19. února

V úterý se můžete vypravit do Břevnova do Kaštanu: „Vesla, Barbora Sára – mladé folkové duo a zpívající skladatelka, která představí písně z chystaného debutového alba“, čtu v programu.

Středa 20. února

Malostranská Beseda bude ve středu trochu dovádět, znám pár lidí, které kapela Lili Marlene zvedne ze sedadel. Tedy židlí. Skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.
Během koncertu proběhne křest knihy povídek Martina Němce Bod tání.

Kdo přijde v masce, dostane koláč! Přijďte se dosyta najíst a napít na Masopustní posvícení na Andělu

Čtvrtek 21. února

Vagón ve čtvrtek patří Tonymu Ducháčkovi a skupině Garage.
Tahle česká rocková hudební skupina, často označována jako undergroundová, vznikla jako Garáž v roce 1979 zásluhou baskytaristy Ivo Pospíšila. V průběhu 80. let Garáž patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou. V průběhu 80. let kapelou prošla celá řada hudebníků působících na české nezávislé scéně.
V roce 1982 přišel zpěvák Tony Ducháček, který přinesl nejen písně Lou Reeda, Velvet Underground a Iggyho Popa, ale také vlastní texty, jež se rychle staly základem tvorby Garáže. V letech 1983-84 vznikly první demokazety (Garáž… byla a je, Garáž? Na tu nemáš!) a některé své skladby postoupil také Milan ‚Mejla‘ Hlavsa, člen Plastiků.
Za komunistického režimu v průběhu 80. let bylo kapele zřídka dovoleno hrát oficiálně, a pokud ano, nikdy nebylo dovoleno, aby kapela hrála za peníze, přestože byla velice populární. Garáži bylo dovoleno pravidelně hrát jen v pražském klubu Na Chmelnici a v brněnském klubu Musilka. Tady směla hrát jednou měsíčně, jinak se musela zaměřit na nepravidelné hraní na předměstích, ve vesnických hospodách a na svatbách.
Skupině v té době nebylo dovoleno vydávat oficiální alba a tak jejich nahrávky, často nahrávané ve skutečných garážích, obíhaly samizdatově na páscích a na kazetách. Takový to byly časy… těžký…

To vy si můžete svobodně zajít do Kaštanu na Nonsen a Výplach.
Pražská, vesměs instrumentální kapela, proplouvající mezi jazzem a blues, si přizvala sólový „cosmicethno“ projekt vyslaný na Zem z vesmíru.

A na Slamníku, kde je hej, se zase po čase ukáže Původní Bureš.

Trhy bez plastů teď frčí. Od nadcházející středy budou i na Jiřáku

Pátek 22. února

Do klubu U vodárny mne pozval Pepa Pilař, takže vám jeho pozvání rád tlumočím.

V Kaštanu možno slyšet Veniku a Jinotaj. Původem moravská klavíristka Venika Hartlyn nabídne melancholické písňokvěty, čtveřice z Hradce Králové zase osobitá folková zamyšlení.

A na Slamníku zaburácí Beer Band.

Sobota 23. února

V Besedě je v sobotu Bruno Ferrari. Bruno připravuje novou desku, která by měla vyjít v květnu a v Malostranské besedě z ní představí několik songů. Nechte se uspokojit přímo do vašich sluchovodů od Velmistra dekadence a zažijte neřestnou rozkoš, jakou prožívají pouze milenci oddávající se zakázané lásce.

V Balbínce hraje Náš člověk v Havaně, v Kaštanu slánské blues crossoverové power trio The Bladderstones a na Slamníku Nouzový východ.

Neděle 24. února

Raný americký jazz a blues z 20. let v nejautentičtějším podání – Originální pražský synkopický orchestr se vrací na svou mateřskou scénu, do Malostranské besedy. Ansámbl se zabývá stylovou interpretací raného amerického jazzu a blues 20. let na autentické dobové nástroje. Orchestr byl založen v roce 1974 trumpetistou, pianistou a muzikologem Pavlem Klikarem, předním znalcem a interpretem tohoto žánru. Nově se vedení ujali jeho mladí pokračovatelé Jan Pospíšil a Michael Chomiszak za vydatné pomoci pianisty a spoluzakladatele souboru Jiřího Gilíka.

FOTO: Pražské hudební kluby 18. – 24. února

Pražské hudební kluby 18. – 24. února - 1 lili ájaPražské hudební kluby 18. – 24. února - 2 radůza nd brnoPražské hudební kluby 18. – 24. února - 3 vladimír merta (2)Pražské hudební kluby 18. – 24. února - 4 pilařPražské hudební kluby 18. – 24. února - 5 P1230730
Další fotky
Pražské hudební kluby 18. – 24. února - 0 ducháček
Před 6 minutami
Ve středu 22. května mezi osmou ranní a osmou večerní se pěší zóny na Andělu...
Včera, 18:00
Vedení Prahy 10 připraví návrh zavedení parkovacích zón na svém území. Studie bude hotova letos...
Včera, 16:27
V pražské zoo se začátkem května narodila dvě selata vzácného pekari Wagnerova, které bylo až...
Včera, 12:27
Léto se blíží, folkaři vystrkují růžky a pronikají do rockových klubů. Ale ještě je dost...
Včera, 11:03
Tramvajová zastávka ve Vysočanech má nový označník. Někteří jej nazývají padající obludou podle vzhledu a...
Včera, 11:00
V Tuchoměřicích u Prahy vznikne příští rok logistické centrum pro zásilkovou a nákladní přepravu americké...
Včera, 10:25
Koryto Botiče bylo v zastavěné části města již od 19. století postupně zregulováno až do...
Včera, 09:30
V Akademickém parku poblíž stanice metra Ládví má být v červnu odhalen pomník českého fyzika...
19.5.2019
Pokud hygienici nebudou proti, v pondělí ve tři bude pro veřejnost otevřen nový plavecký bazén...
19.5.2019
Pražská Slavia byla v neděli jen krůček od zajištění titulu v české nejvyšší fotbalové soutěži....
Reklama