Pražské kluby tento týden: písničkáři Radůza a Vladimír Merta nebo stará dobrá Garage

Možná mají i pražští muzikanti pololetní prázdniny, proto čest a sláva těm, kteří tu zůstali a tento týden nás budou bavit!

Pondělí 18. února

Týden začíná pěkně, v Malostranské besedě je v pondělí i v úterý písničkářka Radůza. Mám moc rád polskou písničku o koze v jejím provedení.
To v Balbínce zahraje Vladimír Merta.

Úterý 19. února

V úterý se můžete vypravit do Břevnova do Kaštanu: „Vesla, Barbora Sára – mladé folkové duo a zpívající skladatelka, která představí písně z chystaného debutového alba“, čtu v programu.

Středa 20. února

Malostranská Beseda bude ve středu trochu dovádět, znám pár lidí, které kapela Lili Marlene zvedne ze sedadel. Tedy židlí. Skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.
Během koncertu proběhne křest knihy povídek Martina Němce Bod tání.

Kdo přijde v masce, dostane koláč! Přijďte se dosyta najíst a napít na Masopustní posvícení na Andělu

Čtvrtek 21. února

Vagón ve čtvrtek patří Tonymu Ducháčkovi a skupině Garage.
Tahle česká rocková hudební skupina, často označována jako undergroundová, vznikla jako Garáž v roce 1979 zásluhou baskytaristy Ivo Pospíšila. V průběhu 80. let Garáž patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou. V průběhu 80. let kapelou prošla celá řada hudebníků působících na české nezávislé scéně.
V roce 1982 přišel zpěvák Tony Ducháček, který přinesl nejen písně Lou Reeda, Velvet Underground a Iggyho Popa, ale také vlastní texty, jež se rychle staly základem tvorby Garáže. V letech 1983-84 vznikly první demokazety (Garáž… byla a je, Garáž? Na tu nemáš!) a některé své skladby postoupil také Milan ‚Mejla‘ Hlavsa, člen Plastiků.
Za komunistického režimu v průběhu 80. let bylo kapele zřídka dovoleno hrát oficiálně, a pokud ano, nikdy nebylo dovoleno, aby kapela hrála za peníze, přestože byla velice populární. Garáži bylo dovoleno pravidelně hrát jen v pražském klubu Na Chmelnici a v brněnském klubu Musilka. Tady směla hrát jednou měsíčně, jinak se musela zaměřit na nepravidelné hraní na předměstích, ve vesnických hospodách a na svatbách.
Skupině v té době nebylo dovoleno vydávat oficiální alba a tak jejich nahrávky, často nahrávané ve skutečných garážích, obíhaly samizdatově na páscích a na kazetách. Takový to byly časy… těžký…

To vy si můžete svobodně zajít do Kaštanu na Nonsen a Výplach.
Pražská, vesměs instrumentální kapela, proplouvající mezi jazzem a blues, si přizvala sólový „cosmicethno“ projekt vyslaný na Zem z vesmíru.

A na Slamníku, kde je hej, se zase po čase ukáže Původní Bureš.

Trhy bez plastů teď frčí. Od nadcházející středy budou i na Jiřáku

Pátek 22. února

Do klubu U vodárny mne pozval Pepa Pilař, takže vám jeho pozvání rád tlumočím.

V Kaštanu možno slyšet Veniku a Jinotaj. Původem moravská klavíristka Venika Hartlyn nabídne melancholické písňokvěty, čtveřice z Hradce Králové zase osobitá folková zamyšlení.

A na Slamníku zaburácí Beer Band.

Sobota 23. února

V Besedě je v sobotu Bruno Ferrari. Bruno připravuje novou desku, která by měla vyjít v květnu a v Malostranské besedě z ní představí několik songů. Nechte se uspokojit přímo do vašich sluchovodů od Velmistra dekadence a zažijte neřestnou rozkoš, jakou prožívají pouze milenci oddávající se zakázané lásce.

V Balbínce hraje Náš člověk v Havaně, v Kaštanu slánské blues crossoverové power trio The Bladderstones a na Slamníku Nouzový východ.

Neděle 24. února

Raný americký jazz a blues z 20. let v nejautentičtějším podání – Originální pražský synkopický orchestr se vrací na svou mateřskou scénu, do Malostranské besedy. Ansámbl se zabývá stylovou interpretací raného amerického jazzu a blues 20. let na autentické dobové nástroje. Orchestr byl založen v roce 1974 trumpetistou, pianistou a muzikologem Pavlem Klikarem, předním znalcem a interpretem tohoto žánru. Nově se vedení ujali jeho mladí pokračovatelé Jan Pospíšil a Michael Chomiszak za vydatné pomoci pianisty a spoluzakladatele souboru Jiřího Gilíka.

FOTO: Pražské hudební kluby 18. – 24. února

Pražské hudební kluby 18. – 24. února - 1 lili ájaPražské hudební kluby 18. – 24. února - 2 radůza nd brnoPražské hudební kluby 18. – 24. února - 3 vladimír merta (2)Pražské hudební kluby 18. – 24. února - 4 pilařPražské hudební kluby 18. – 24. února - 5 P1230730
Další fotky
Pražské hudební kluby 18. – 24. února - 0 ducháček
Dnes, 18:25
Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst na Letné prošlo celkovou úpravou.
Dnes, 14:55
Praha má i v těchto parných dnech dostatek kvalitní pitné vody. Vodárenská nádrž Švihov, která...
Včera, 14:58
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 14:58
V sobotu 15. srpna budete moci ochutnat speciality z několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě.
Včera, 09:43
Do systému pražské dopravy se od soboty zapojí zbývající část Rakovnicka. Drtivá většina linek zůstává,...
13.8.2020
Češi umějí plavat mnohdy lépe, než leckteré přímořské národy. Zároveň ale mnoho lidí, včetně dětí,...
13.8.2020
Více než 20 nakažených na 100 000 obyvatel přibylo za uplynulý týden v okresech Praha-východ,...
13.8.2020
Radní páté městské části odsouhlasili záměr na její odkup. Zemědělskou usedlost nyní vlastní akciová společnost...
13.8.2020
Kontrolami Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) i letos do konce července neprošlo 30 procent...
13.8.2020
Historie prvních zvukových filmů v Československu sahá až do první třetiny 20. století. V Ústí...
13.8.2020
Vedení Prahy 5 schválilo uzemní studii, která se týká takzvaného Nového Barrandova. Tato nová čtvrť...
Reklama