16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Pražskou kulturní scénu obohatí od 7. května Letní kino Be2Can

Pražskou kulturní scénu doplní od 7. května v areálu holešovického Výstaviště nové Letní kino Be2Can. V projektu s názvem Gauč ve Stromovce bude uvádět snímky z největších světových festivalů. Vedle filmového promítání Gauč ve Stromovce nabídne také živé koncerty, divadlo i doprovodný program Výstaviště. Za organizátory o tom informovala Hedvika Petrželková.

Reklama

„Projektem chceme podpořit unikátní atmosféru pomezí města a přírodní Stromovky a přinést lidem žánrovou pestrost,“ uvedl Jonáš Paul, produkční a realizátor konceptu. Nové kino bude stát na hranici Stromovky a Výstaviště, u tramvajového depa Výstaviště Holešovice.
Filmový program Letního kina Be2Can odstartuje 7. května vítěz Zlaté palmy v Cannes a Evropský film roku 2017 – dánský Čtverec režiséra Rubena Östlunda. Podle distributorů filmu Östlund ve své „konceptuální tragikomedii“ s potměšilostí sobě vlastní zkoumá jeden egoistický charakter i povýšené pokrytectví současných západních společností, které čelí zmatení jazyků, symbolů a hodnot.
Po celé léto pak kino bude promítat vždy ve čtvrtek večer, kdy nabídne výběr snímků z distribuce Film Europe/ Be2Can. Diváci se mohou těšit na snímky, které bodovaly na nejvýznamnějších světových filmových festivalech Berlinale, Benátky nebo Cannes. Na programu budou snímky jako Neon Demon, Zabití posvátného jelena nebo O těle a duši.
„Letní kina jsou městským fenoménem a za poslední roky jich v Praze vyrostlo víc než dvě desítky. A tak je čas na rozlišení. Be2Can koncept nabízí festivalovou špičku a oslovuje nového diváka, kterého na podzimní přehlídce Be2Can nemáme,“ říká ředitel Film Europe Ivan Hronec.
Gauč ve Stromovce prošel finální rekonstrukcí prostoru, kterou navrhli architekti Jakub Kopecký a Martin Pulec. Jejím cílem je dát prostoru designovou funkčnost, variabilitu pro široké spektrum kulturních akcí, ale také vyzdvihnout přírodní aspekty – na střešní konstrukci plánují zavěsit zavlažovací systém s rostlinami místo nebes. Návštěvníci se mohou těšit na produkty malých výrobců nápojů, provozovatelé také dbají na ekologické aspekty od rozložitelných brček přes vratné nádobí.
V Praze a dalších městech České republiky se již několik let na podzim koná filmová přehlídka Be2Can, která nabízí úspěšné a dramaturgicky výrazné filmy z festivalů Berlinale, Benátek a Cannes. Program loňské přehlídky zahájil držitel Zlaté palmy z Cannes, drama Zloději japonského režiséra Hirokazua Koreedy.
Zdroj: čtk

Obohatili se na úkor dětí? Pochybné vyúčtování lyžáku skončilo trestním oznámením

Před 3 hodinami
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Před 3 hodinami
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Dnes, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Dnes, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Dnes, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
Včera, 16:45
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Včera, 14:34
Včera se na pražské Letenské pláni uskutečnila demonstrace za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji...
Reklama