13℃
Dnes je 19. září , svátek má Zita

Pražskou kulturní scénu obohatí od 7. května Letní kino Be2Can

Pražskou kulturní scénu doplní od 7. května v areálu holešovického Výstaviště nové Letní kino Be2Can. V projektu s názvem Gauč ve Stromovce bude uvádět snímky z největších světových festivalů. Vedle filmového promítání Gauč ve Stromovce nabídne také živé koncerty, divadlo i doprovodný program Výstaviště. Za organizátory o tom informovala Hedvika Petrželková.

Reklama

„Projektem chceme podpořit unikátní atmosféru pomezí města a přírodní Stromovky a přinést lidem žánrovou pestrost,“ uvedl Jonáš Paul, produkční a realizátor konceptu. Nové kino bude stát na hranici Stromovky a Výstaviště, u tramvajového depa Výstaviště Holešovice.
Filmový program Letního kina Be2Can odstartuje 7. května vítěz Zlaté palmy v Cannes a Evropský film roku 2017 – dánský Čtverec režiséra Rubena Östlunda. Podle distributorů filmu Östlund ve své „konceptuální tragikomedii“ s potměšilostí sobě vlastní zkoumá jeden egoistický charakter i povýšené pokrytectví současných západních společností, které čelí zmatení jazyků, symbolů a hodnot.
Po celé léto pak kino bude promítat vždy ve čtvrtek večer, kdy nabídne výběr snímků z distribuce Film Europe/ Be2Can. Diváci se mohou těšit na snímky, které bodovaly na nejvýznamnějších světových filmových festivalech Berlinale, Benátky nebo Cannes. Na programu budou snímky jako Neon Demon, Zabití posvátného jelena nebo O těle a duši.
„Letní kina jsou městským fenoménem a za poslední roky jich v Praze vyrostlo víc než dvě desítky. A tak je čas na rozlišení. Be2Can koncept nabízí festivalovou špičku a oslovuje nového diváka, kterého na podzimní přehlídce Be2Can nemáme,“ říká ředitel Film Europe Ivan Hronec.
Gauč ve Stromovce prošel finální rekonstrukcí prostoru, kterou navrhli architekti Jakub Kopecký a Martin Pulec. Jejím cílem je dát prostoru designovou funkčnost, variabilitu pro široké spektrum kulturních akcí, ale také vyzdvihnout přírodní aspekty – na střešní konstrukci plánují zavěsit zavlažovací systém s rostlinami místo nebes. Návštěvníci se mohou těšit na produkty malých výrobců nápojů, provozovatelé také dbají na ekologické aspekty od rozložitelných brček přes vratné nádobí.
V Praze a dalších městech České republiky se již několik let na podzim koná filmová přehlídka Be2Can, která nabízí úspěšné a dramaturgicky výrazné filmy z festivalů Berlinale, Benátek a Cannes. Program loňské přehlídky zahájil držitel Zlaté palmy z Cannes, drama Zloději japonského režiséra Hirokazua Koreedy.
Zdroj: čtk

Obohatili se na úkor dětí? Pochybné vyúčtování lyžáku skončilo trestním oznámením

Před 1 hodinou
Vodní nádrž o rozloze takřka 29 000 m2, která je v majetku hlavního města Prahy...
Před 2 hodinami
Dnes od 16 hodin proběhne na rohu ulic na Příkopě a Havířská slavnostní zakončení celostátní...
Před 2 hodinami
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Před 2 hodinami
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se podle opozičních ODS a ANO při jednání s premiérem...
Před 3 hodinami
Začátkem října přiletí jako první do Evropy, a to do Centrálního parku, obří herní sova...
Dnes, 06:54
Parkovací zóny v Praze 4 se ještě letos rozšíří do Braníku, Podolí, Krče a Michle....
Včera, 18:35
Marie Čermínová (1902 v Praze – 1980 v Paříži), kterou zná celý svět pod pseudonymem...
Včera, 17:01
Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), že Praha kvůli plánované úřednické...
Včera, 16:44
Veris/Paris. Pod tímto názvem se v aukčním domě Arthouse Hejtmánek v Bubenči otevírá v pátek...
Včera, 15:01
Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati je od pondělí 23. září (přibližně od 4.30 hodin) do...
Včera, 10:44
V sobotu 21. září se ulice po celé Praze promění v divadelní jeviště, pódia pro...
Reklama