20℃
Dnes je 19. duben , svátek má Rostislav

Pražský Slivenec do nového školního roku navýší kapacitu škol

V září chtějí v pražském Slivenci otevřít novou mateřskou školu pro 40 dětí. Důvodem stavby je nedostatečná kapacita současné školy vzhledem k rozrůstání městské části.

Reklama

Náklady jsou 18 milionů korun, na což radnice dostane peníze z evropských fondů. O prázdninách chce radnice zvýšit i kapacitu základní školy, sdělila starostka Slivence Jana Plamínková (STAN).

Mateřská škola má stavební povolení a radnice vybrala zhotovitele. Stavba by měla začít na jaře a skončit v srpnu. V září by tak mohla přijmout první předškoláky, mezi nimi děti od dvou let.

„Pro novou školku jsme se rozhodli vzhledem k demografickému vývoji, kdy se u nás rodí každý rok mnohem víc dětí, než je schopna pojmout stávající školka,“ uvedla Plamínková. Jediná mateřská škola v městské části má kapacitu 100 míst, což je dostačující vzhledem k tomu, že za posledních 13 let narostl počet obyvatel Slivence na dvojnásobek.

O letních prázdninách se o 50 míst zvýší kapacita základní školy, ve které je 350 míst a slouží kromě Slivence pro Lochkov. „O prázdninách budeme rušit kabinety a dělat z nich dvě třídy, ale tím možnosti rychlého a levného rozšíření školy končí. Dále už bude nutná dost náročná dostavba obou školních pavilonů,“ uvedla starostka. Další dostavbu začala radnice připravovat, nejdříve by mohla začít příští rok v létě.

S tím souvisí i potřeba rozšíření kapacity kuchyně pro školy. Kuchyně s jídelnou již nyní nedostačují zvýšenému počtu strávníků a její dostavba je proto podmiňující investicí pro rozšíření škol. Na stavbu za 25 milionů korun má radnice stavební povolení. Kuchyně se rozšíří do podzemních prostor, protože jinde podle starostky není místo.

Ve Slivenci, který je na jihozápadě hlavního města, žije zhruba 3630 obyvatel. Další stovky lidí zde podle Plamínkové žijí a nejsou hlášení. Narůstá počet rodin s dětmi i počet seniorů. „Počet obyvatel se nyní navyšuje dostavbou individuálních rodinných domů v prolukách a změnou věkové skladby obyvatelstva – v jedné čtvrti, osídlené ještě před pár lety staršími lidmi, nyní prudce přibývá mladých rodin s dětmi,“ dodala.

ČTK

Včera, 18:07
Pražský magistrát nechá vybudovat protipovodňová opatření na Kopaninském potoce v Přední Kopanině. Práce vyjdou na...
Včera, 16:32
Multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které je napojené na pražskou O2 arenu, se otevře...
Včera, 14:28
Poté, co v loňském roce rozezněli moravskými lidovkami historickou Čechovnu v Litni, vrací se slavná...
Včera, 13:30
Malíř Adam Jílek (*1989 Praha) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, kde prošel mnoha...
Včera, 08:31
V žižkovské galerii Toyen v informačním centru Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad jsou...
17.4.2019
Středočeská ODS žádá po vedení kraje informace o tom, co pro hejtmanství dělal někdejší volební...
17.4.2019
Své návody na dopravní infrastrukturu, rekonstrukce, přestavby i nové stavby letištních terminálů, nádraží či podzemní...
17.4.2019
Praha si nechá vypracovat studii stavby nové tramvajové tratě z Vypichu do Motola. Trať povede...
17.4.2019
Praha si nechá vypracovat analýzu protipovodňových opatření v povodí Botiče a Rokytky. Udělá ji firma...
17.4.2019
Seifertovu ulici na pražském Žižkově čekají v nejbližších letech opravy. Kromě nutné opravy tramvajové trati...
Reklama