20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Pražští radní schválili studii přeměny Seifertovy ulice

Seifertovu ulici na pražském Žižkově čekají v nejbližších letech opravy. Kromě nutné opravy tramvajové trati plánuje město rekonstrukci oblasti, zahrnující kromě části Seifertovy navazující Táboritskou ulici u Olšanského náměstí. Radní schválili studii, zahrnující rozšíření chodníků, nově vysázené stromy či rekonstrukci schodiště. Vedení města schválilo také vypracování další studie, která bude řešit opačnou stranu ulice u hlavního nádraží.

Reklama

Studii přeměny Seifertovy a Táboritské ulice u Olšanského náměstí zadalo město v roce 2015, pro městský Institut plánování a rozvoje (IPR) ji zpracovalo architektonické studio Edit architekti.

Jedním z hlavních účelů studie bylo určit, jak umožnit dělat úpravy paralelně s nutnou opravou tramvajových kolejí tak, aby nebylo nutné oblast rozkopávat dvakrát. Dopravní podnik má zahájení oprav naplánované na příští rok, podle prvního náměstka primátora Petra Hlaváčka (za TOP 09) by se koordinace záměrů měla podařit. Studie je podle něj projednaná s dopravním podnikem i s Prahou 3.

Město například v minulosti nesladilo práce v případě Vinohradské třídy, kde rovněž vznikla studie, ale nestihl se včas připravit projekt rekonstrukce. Frekventovanou ulici, která je nyní uzavřena kvůli neodkladné opravě kolejí, tak čekají další omezení pravděpodobně v roce 2021.

Studie ohledně Seifertovy se na stůl radních loni dostala třikrát, ale ani jednou ji neodhlasovali. Souhlas radních byl nutný pro to, aby město mohlo zadat vypracování navazující dokumentace a projektu úprav.

Studie počítá s rekonstrukcí historického schodiště, propojujícího Rokycanovu a Chelčického ulici, v jehož horní části přibude kruhová lavička a v dolní má vzniknout vodní prvek jako připomenutí pumpy, která tu kdysi stávala. Obchodní centrum Bezovka má propojit s vedlejším chodníkem nové schodiště, zapuštěné do zdi podzemní garáže, což má lidem ulehčit přístup k obchodům. Přibýt mají také lavičky a stromy.

Pražští radní schválili i vypracování další studie, která by měla řešit opačnou stranu Seifertovy ulice u hlavního nádraží. Tam plánuje dopravní podnik do roku 2024 rovněž rekonstruovat tramvajovou trať. V oblasti se plánuje výstavba a Správa železniční dopravní cesty připravuje stavbu podchodu, který by propojil nádraží se Žižkovem a Vinohradskou ulicí.

Zdroj: čtk

Dětský závod na Berounsku se proměnil v boj o dívčí život

Před 2 hodinami
Problémy s financováním nákladného projektu, které dosud bránily realizaci, pomůže vyřešit Vestec.
Dnes, 09:03
Dukla přivítala v posledním domácím utkání základní části FORTUNA:LIGY na svém hřišti Boleslav. Prohrávala 0:2,...
Včera, 19:18
Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali....
Včera, 15:35
Ve čtvrtek 9. května od 13:00 se pražský Střelecký ostrov promění v dějiště velkolepých oslav...
Včera, 13:26
Rada MČ Praha 12 schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí ke stavbě bytového domu „Dvě...
Včera, 09:05
Židé v Praze jsou doloženi od 10. století, jejich sídliště byla soustředěna do několika míst...
20.4.2019
Historická budova pražského Národního divadla má požární signalizaci napojenou na dispečink s nepřetržitou službou, hlediště,...
20.4.2019
Technická správa komunikací (TSK) zahájí v květnu opravu severní lávky pro pěší na železničním mostě...
19.4.2019
Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů....
19.4.2019
Praha 7 bude mít ve Stromovce novou zastávku „Planetárium Praha“. Využívat ji budou historické vozy...
Reklama