26℃
Dnes je 18. červen , svátek má Milan

Pražští radní schválili studii přeměny Seifertovy ulice

Seifertovu ulici na pražském Žižkově čekají v nejbližších letech opravy. Kromě nutné opravy tramvajové trati plánuje město rekonstrukci oblasti, zahrnující kromě části Seifertovy navazující Táboritskou ulici u Olšanského náměstí. Radní schválili studii, zahrnující rozšíření chodníků, nově vysázené stromy či rekonstrukci schodiště. Vedení města schválilo také vypracování další studie, která bude řešit opačnou stranu ulice u hlavního nádraží.

Reklama

Studii přeměny Seifertovy a Táboritské ulice u Olšanského náměstí zadalo město v roce 2015, pro městský Institut plánování a rozvoje (IPR) ji zpracovalo architektonické studio Edit architekti.

Jedním z hlavních účelů studie bylo určit, jak umožnit dělat úpravy paralelně s nutnou opravou tramvajových kolejí tak, aby nebylo nutné oblast rozkopávat dvakrát. Dopravní podnik má zahájení oprav naplánované na příští rok, podle prvního náměstka primátora Petra Hlaváčka (za TOP 09) by se koordinace záměrů měla podařit. Studie je podle něj projednaná s dopravním podnikem i s Prahou 3.

Město například v minulosti nesladilo práce v případě Vinohradské třídy, kde rovněž vznikla studie, ale nestihl se včas připravit projekt rekonstrukce. Frekventovanou ulici, která je nyní uzavřena kvůli neodkladné opravě kolejí, tak čekají další omezení pravděpodobně v roce 2021.

Studie ohledně Seifertovy se na stůl radních loni dostala třikrát, ale ani jednou ji neodhlasovali. Souhlas radních byl nutný pro to, aby město mohlo zadat vypracování navazující dokumentace a projektu úprav.

Studie počítá s rekonstrukcí historického schodiště, propojujícího Rokycanovu a Chelčického ulici, v jehož horní části přibude kruhová lavička a v dolní má vzniknout vodní prvek jako připomenutí pumpy, která tu kdysi stávala. Obchodní centrum Bezovka má propojit s vedlejším chodníkem nové schodiště, zapuštěné do zdi podzemní garáže, což má lidem ulehčit přístup k obchodům. Přibýt mají také lavičky a stromy.

Pražští radní schválili i vypracování další studie, která by měla řešit opačnou stranu Seifertovy ulice u hlavního nádraží. Tam plánuje dopravní podnik do roku 2024 rovněž rekonstruovat tramvajovou trať. V oblasti se plánuje výstavba a Správa železniční dopravní cesty připravuje stavbu podchodu, který by propojil nádraží se Žižkovem a Vinohradskou ulicí.

Zdroj: čtk

Dětský závod na Berounsku se proměnil v boj o dívčí život

Před 5 minutami
Od začátku letošního roku bylo v Praze vysazeno 160 tisíc nových stromů. V naprosté většině...
Včera, 18:27
Malešická spalovna za 700 milionů korun vyměnila první ze čtyř kotlů, ve kterých se spaluje...
Včera, 18:01
Vedení Prahy chce jednat s vlastníky nemovitostí a provozoven o vnější podobě obchodů či restaurací...
Včera, 15:46
Tento týden učiníme výjimku a fotografický doprovod této pozvánky nebudeme věnovat akcím, které se nabízejí,...
Včera, 15:29
Hlavní město v návaznosti na žádosti některých městských částí připravuje úpravy systému parkovacích zón. Primátorův...
Včera, 13:25
Všechny autobusové zastávky budou v Praze na znamení nejdřív v létě příštího roku. Vedení metropole...
Včera, 12:31
Půl hodiny po půlnoci 18. června bude zahájeno největší taktické cvičení, pořádané Krajským ředitelstvím policie...
Včera, 11:30
Na konci března bylo v Ječné ulici v Praze 2 pokáceno sedm akátů, které byly...
Včera, 10:30
Praha ve spolupráci se společností Lime připravuje pravidla pro sdílené elektrokoloběžky. Podle náměstka primátora Adama...
16.6.2019
Obsahuje bezmála tisícovku stran, váží asi pět kilo, pracovalo na ní sedmnáct odborníků po sedm...
Reklama