10℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Pražští radní schválili studii přeměny Seifertovy ulice

Seifertovu ulici na pražském Žižkově čekají v nejbližších letech opravy. Kromě nutné opravy tramvajové trati plánuje město rekonstrukci oblasti, zahrnující kromě části Seifertovy navazující Táboritskou ulici u Olšanského náměstí. Radní schválili studii, zahrnující rozšíření chodníků, nově vysázené stromy či rekonstrukci schodiště. Vedení města schválilo také vypracování další studie, která bude řešit opačnou stranu ulice u hlavního nádraží.

Reklama

Studii přeměny Seifertovy a Táboritské ulice u Olšanského náměstí zadalo město v roce 2015, pro městský Institut plánování a rozvoje (IPR) ji zpracovalo architektonické studio Edit architekti.

Jedním z hlavních účelů studie bylo určit, jak umožnit dělat úpravy paralelně s nutnou opravou tramvajových kolejí tak, aby nebylo nutné oblast rozkopávat dvakrát. Dopravní podnik má zahájení oprav naplánované na příští rok, podle prvního náměstka primátora Petra Hlaváčka (za TOP 09) by se koordinace záměrů měla podařit. Studie je podle něj projednaná s dopravním podnikem i s Prahou 3.

Město například v minulosti nesladilo práce v případě Vinohradské třídy, kde rovněž vznikla studie, ale nestihl se včas připravit projekt rekonstrukce. Frekventovanou ulici, která je nyní uzavřena kvůli neodkladné opravě kolejí, tak čekají další omezení pravděpodobně v roce 2021.

Studie ohledně Seifertovy se na stůl radních loni dostala třikrát, ale ani jednou ji neodhlasovali. Souhlas radních byl nutný pro to, aby město mohlo zadat vypracování navazující dokumentace a projektu úprav.

Studie počítá s rekonstrukcí historického schodiště, propojujícího Rokycanovu a Chelčického ulici, v jehož horní části přibude kruhová lavička a v dolní má vzniknout vodní prvek jako připomenutí pumpy, která tu kdysi stávala. Obchodní centrum Bezovka má propojit s vedlejším chodníkem nové schodiště, zapuštěné do zdi podzemní garáže, což má lidem ulehčit přístup k obchodům. Přibýt mají také lavičky a stromy.

Pražští radní schválili i vypracování další studie, která by měla řešit opačnou stranu Seifertovy ulice u hlavního nádraží. Tam plánuje dopravní podnik do roku 2024 rovněž rekonstruovat tramvajovou trať. V oblasti se plánuje výstavba a Správa železniční dopravní cesty připravuje stavbu podchodu, který by propojil nádraží se Žižkovem a Vinohradskou ulicí.

Zdroj: čtk

Dětský závod na Berounsku se proměnil v boj o dívčí život

Dnes, 15:36
294. derby pražských "S" bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a...
bytový dům Hadovka, foto Fefík
Dnes, 15:05
Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě těch komerčních se...
Dnes, 10:44
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 10:44
Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6...
Včera, 16:44
V hlavním městě se při oslavách 30. výročí 17. listopadu 1989 uskuteční například koncerty, výstava...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Včera, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
21.9.2019
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
21.9.2019
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
21.9.2019
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
21.9.2019
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
Reklama