Pražští zastupitelé hodiny diskutovali o dopravě v hlavním městě

Pražští zastupitelé na čtvrtečním zasedání několik hodin diskutovali o dopravě v hlavním městě. Vedení Prahy podle opozičních zastupitelů neuváženě uzavírá dopravní úseky, a způsobuje tím kolony v celé Praze.

Neomezuje jen řidiče, ale způsobuje tím také zpožďování linek městské hromadné dopravy. Odvolávali se mimo jiné na uzavírku přes Smetanovo nábřeží a Malou Stranu, která začala 29. října a skončí v neděli.

Bod o významných dopravních omezeních na hlavních komunikacích měl být původně pouze informativní, opoziční zastupitel a poslanec Patrik Nacher (ANO) při ranní rozpravě k programu navrhl, aby se o něm diskutovalo. Podpořili ho také opoziční zastupitelé z ODS, s návrhem se ztotožnil i primátorův náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Vedení Prahy na konci října uzavřelo průjezd přes Smetanovo nábřeží a Malou Stranu. Následně kvůli přehlcení Malé Strany uzavřelo i průjezd na opačném břehu Vltavy mezi Valdštejnskou ulicí a Újezdem. Řidiči musejí jezdit tunelem Blanka nebo po Severojižní magistrále, do oblasti mohou jen rezidenti a dopravní obsluha. Magistrát chce získat data k případnému dlouhodobému omezení dopravy na obou březích Vltavy.

„Stojí i ulice, které nikdy nestály. Třeba Opletalova, tu pamatuji stát naposledy snad v Palachově týdnu,“ řekl Nacher. Podle předsedkyně klubu ODS Alexandry Udženiji dopravní kolaps zažívá ve velkém také Praha 2. „Dopravní omezení jsou nutná, abychom pražskou infrastrukturu dostali do stavu hodného 21. století,“ uvedl Scheinherr.

Podle vedení města je třeba zklidnit dopravu v centru. Opozice není proti, ale bez dokončení okruhů kolem Prahy, to podle ní není dost dobře možné. Zastupitel Ondřej Martan (ODS) zmínil mimo jiné špatný stav Libeňského mostu, podle něj není jasné, jak chce město při opravách postupovat a řešit dopravní situaci.

Praha plánuje dostavbu vnitřního silničního okruhu zvaného Vlasta. Chce také zvýšit kapacitu průmyslového polookruhu ze Štěrbohol po Průmyslové ulici do Hloubětína.

ČTK

Včera, 19:19
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
Včera, 18:29
Kino na Pohořelci se chce svým letošním programem vyhnout prosté rekapitulaci nejlepších snímků daného roku.
Včera, 14:07
Od soboty 4. července do neděle 12. července 2020 bude z důvodu opravy trati obousměrně...
Včera, 11:44
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
2.7.2020
Do zrekonstruovaného zookoutku u hájovny v lesoparku Kamýku v Praze 12 se koncem června opět...
2.7.2020
Pietní artefakt je věnovan generálmajorovi Josefu Dudovi (1905 – 1977). Duda působil jako velitel českých...
2.7.2020
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
výstava JUDr. Milada Horáková a největší politický proces
2.7.2020
Do 24. srpna bude instalována plenérová výstava "Nezapomeňte na mne. JUDr. Milada Horáková a největší...
2.7.2020
Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy?...
1.7.2020
Ve středu ráno hořelo ve dvou domech ve Strojnické ulici v pražských Holešovicích.
Reklama