Před 14 lety se zřítil obrovský vánoční strom na Staroměstském náměstí, zranilo se i dítě

Další fotky

6. prosince v roce 2003 se na Staroměstském náměstí zřítil obrovský vánoční strom. Třicet metrů vysoký strom neustál poryvy větru. Při pádu, který se odehrál krátce po jedenácté hodině dopoledne, vyrazili na místo záchranáři i hasiči. Strom tehdy zranil čtyři lidi, jednomu cizinci přelomil stehenní kost. 

Byl to běžný prosincový den. Venku už přituhovalo a lidé sháněli dárky. Staroměstské náměstí bylo plné turistů, kteří popíjeli svařák a nakupovali na vánočních trzích. Když v tom se ozvala rána. Na místo se záchranáři dostali krátce po jedenácté. To už byl obrovský vánoční strom na zemi. Při pádu naštěstí zranil jen čtyři lidi, jeden z nich na tom byl hůř.

FOTO: Jak vypadaly stromy v minulých letech?

Jak vypadaly stromy v minulých letech? - Strom + TýnJak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční stromečekJak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční strom 2017Jak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční stromJak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční stromeček vánoce počasí
Další fotky
Jak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční strom 2011Jak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční strom 2015Jak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční trhy prahaJak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční strom 2014Jak vypadaly stromy v minulých letech? - vánoční strom 2013

Na místo vyrazilo 7 sanitek

Na místo dorazilo sedm sanitek, posádky ošetřovaly zraněné a odvážely je do nemocnic. První vůz byl na místě dvě minuty po nahlášení události.

„Nejvážnější poranění měl cizinec, ten měl zlomenou stehenní kost. Lékaři poranění kvalifikují jako středně těžké,“ uvedl tehdejší mluvčí pražské záchranky Marek Uhlíř. Další tři lidi se zranili jen lehce. Jedna paná měla zlomenou ruku, jeden muž měl pohmožděniny. Mezi zraněnými lidmi bylo i jedno dítě. To mělo tržnou ránu na hlavě.

Vánoční stromeček na Staromáku už svítí. Jak vypadaly ty v minulosti

Přesnou příčinu pádu stromu tehdy vyšetřovali policisté. Vyjádřili se v tom smyslu, že to byl zřejmě vítr, ale že prověří pochybení při ukotvení stromu. Po této akci pražský Krizový štáb nařídil prověření všech vánočních stromů statikem, a jejich následné zabezpečení proti pádu. Statik při kontrola 21 stromů nenašel žádné závady, jen ukotvení patnáctimetrového stromu na Václavském náměstí bude preventivně zpevněno betonovými bloky. Dlažba tam totiž nedovolovala hlubší zapuštění kmene stromu do země.

Provozovatel tržiště odhadl škodu na dva a půl milionu korun. Hasiči pak spadný strom likvidovali motorovými pilami, na pomoc povolali i jeřáb. Strom spadl mezi stánky tradičního předvánočního trhu.

Hrající vánoční stromy, obří most s vyhlídkou a perníček do ruky. Vánoční trhy se letos ponesou v duchu našich předků

Dnes, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
Včera, 12:44
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
6.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama