Před pracovištěm pražského registru vozidel se tvořily dlouhé fronty

Registr řidičů a vozidel na Vyšehradě

Registr vozidel i řidičů praskal ve švech. Pražský magistrát žádá občany, aby služby využívali jen v nejnutnějších případech a dodržovali hygienické požadavky.

Pracoviště pražského registrů řidičů v Business Centre Vyšehrad v Praze 4 a pracoviště registru vozidel v Praze 10 na Bohdalci jsou dočasně veřejnosti otevřena jen ve středu od 13:00 do 16:00 hodin. Pracovní doba je určena pouze pro neodkladné záležitosti. Tuto středu však registr řidičů odbavil 324 žadatelů a registr vozidel na Bohdalci přijal dokonce 2 291 žádostí k vyřízení.

Příliš mnoho zájemců

Lidé se zde nejen uskupovali, ale také nedodržovali mimořádná hygienická nařízení, snažili se předbíhat ve frontách a nerespektovali výzvy zaměstnanců ani přivolaných strážníků.

Odbavování na pracovišti registru vozidel se uskutečňovalo ve dvou skupinách – individuálních žadatelů a zprostředkovatelů s hromadnými žádostmi – takže se venku na parkovišti vytvořily dvě fronty. Do čekárny bylo vpouštěno jen takové množství žadatelů, aby byli plynule odbaveni bez zdržování se v uzavřeném prostoru. Čekající nedodržovali rozestupy, snažili se předbíhat a výzvy, aby respektovali hygienická nařízení, se minuly účinkem. Ke zjednání pořádku byla dokonce přivolána městská policie. Úřední doba byla nakonec o hodinu prodloužena, aby byli všichni žadatelé odbaveni.

Magistrát hlavního města Prahy proto znovu žádá občany, aby na tato pracoviště přicházeli opravdu jen v těch nejnutnějších případech. Aby v této mimořádné situaci zvážili, zda jejich záležitosti týkající se registru řidičů a registru vozidel je opravdu nutné bezodkladně řešit. A pokud ano, aby v zájmu zdraví a bezpečného pohybu na veřejnosti dodržovali nařízená hygienická opatřeni.

„Prosíme, aby byli občané ohleduplní k ostatním, kteří čekají, až přijdou na řadu k odbavení, a respektovali pokyny zaměstnanců pracoviště. Magistrát s ohledem na středeční skutečnosti nyní připravuje úpravu provozní dobu těchto pracovišť na pondělí a středu pouze pro objednané klienty,“ uvedl mluvčí Magistrátu Vít Hofman.

Venku maximálně ve dvojici. Členové jedné domácnosti mají výjimku

Magistrát zaznamenal například žadatele, který měl již půl roku neplatný řidičský průkaz, ale najednou ho nutně potřeboval rychle vyměnit. V dalším případě se pak řidička domáhala výměny řidičského průkazu, který má ovšem platnost až do konce letošního roku. Vyřízení řidičského průkazu nebo registrace vozidla rozhodně není neodkladný úkon, který by bylo nutné v tuto dobu řešit. Vláda nařídila omezení veškeré činnosti úřadu na pouze neodkladné úkony. Ostatně to je i jeden z důvodů, proč je úřední doba omezena.

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
4.4.2020
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Reklama