19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Přednášky, výstava a procházky na Norbertově

Celou řadu zajímavých akcí pořádá pravidelně Studijní a dokumentační centrum Norbertov. Přijít můžete třeba na přednášky, komentované vycházky okolím Müllerovy vily nebo se podívat na výstavu Božena Rothmayerová Horneková a Alice Masaryková. Svěřenkyně a mentor (1926–1939).

Reklama

Ta je k vidění v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli od 9.00 do 18.00 hodin, a to až do letošního září. Výstava je uspořádána k 100. výročí vzniku Československa a prezentuje vzájemné vztahy dvou osobností ženské kulury 20. a 30. let 20. století, textilní výtvarnice Boženy Rothmayerové rozené Hornekové a dcery prezidenta republiky Alice Masarykové.

Přednášky a procházky

Přednášky se konají každý měsíc, místo si lze rezervovat pomocí rezervačního formuláře na www.muzeumprahy.cz. Na 15. května je od 17.00 hodin naplánováno povídání pojmenované Architektura a urbanismus protektorátní Prahy. Autoři přednášky představí Prahu jako hlavní město Protektorátu Čechy a Morava s tím, že se stalo prvořadým cílem nacistických plánovačů. Bylo sídlem řady německých centrálních úřadů a organizací a městem s významnou německou komunitou.

Přednáška seznámí posluchače s nejnovějšími poznatky o pražských aktivitách nacistických architektů a urbanistů spojených zejména s činností Plánovací komise pro hlav ní město Prahu a okolí. V polovině června, konkrétně 12. června, se bude konat další přednáška na Norbertově, jmenuje se Dvakrát Barrandov. Od filmové továrny k panelovému sídlišti.

Tip na výlet: Divoká Šárka, s cyklisty, ale bez loupežníků

Připomene, že historie Barrandova je neodmyslitelně spjata s Václavem a Milošem Havlovými, kterým se zde podařilo vystavět výletní restauraci, plavecký bazén, vily pro moderní bydlení, a především rozsáhlé filmové ateliéry. Komentované vycházky okolím Müllerovy vily jsou vždy zahajovány přímo ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov v ulici Nad Hradním vodojemem 53/13. Koncem měsíce, 28. května od 17.00 hodin, se půjde od Müllerovy vily Střešovičkami k břevnovským usedlostem. Skupina projde okolo kostela sv. Norberta přes usedlosti Kocourka, Vincentka, Petynka až ke Kajetánce. Účastníci si used – losti připomenou historickými fotografiemi a plány a poznají historii i současnost usedlostí.

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Včera, 16:44
V hlavním městě se při oslavách 30. výročí 17. listopadu 1989 uskuteční například koncerty, výstava...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Včera, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
21.9.2019
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
21.9.2019
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
21.9.2019
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
21.9.2019
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
21.9.2019
Heřmaňák pravidelně každou sobotu navštěvuje na Řezáčově náměstí v Praze 7 zhruba tisícovka zákazníků. Do...
20.9.2019
Od pátku 20. září auta už neprojedou ani nezaparkují na Mariánském náměstí, ze kterého se...
20.9.2019
Chlap bídná - Nádoba hříšná. Pod tímto názvem se "skrývá" asi tři hodiny zábavy, kdy...
Reklama