16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Přednášky, výstava a procházky na Norbertově

Celou řadu zajímavých akcí pořádá pravidelně Studijní a dokumentační centrum Norbertov. Přijít můžete třeba na přednášky, komentované vycházky okolím Müllerovy vily nebo se podívat na výstavu Božena Rothmayerová Horneková a Alice Masaryková. Svěřenkyně a mentor (1926–1939).

Reklama

Ta je k vidění v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli od 9.00 do 18.00 hodin, a to až do letošního září. Výstava je uspořádána k 100. výročí vzniku Československa a prezentuje vzájemné vztahy dvou osobností ženské kulury 20. a 30. let 20. století, textilní výtvarnice Boženy Rothmayerové rozené Hornekové a dcery prezidenta republiky Alice Masarykové.

Přednášky a procházky

Přednášky se konají každý měsíc, místo si lze rezervovat pomocí rezervačního formuláře na www.muzeumprahy.cz. Na 15. května je od 17.00 hodin naplánováno povídání pojmenované Architektura a urbanismus protektorátní Prahy. Autoři přednášky představí Prahu jako hlavní město Protektorátu Čechy a Morava s tím, že se stalo prvořadým cílem nacistických plánovačů. Bylo sídlem řady německých centrálních úřadů a organizací a městem s významnou německou komunitou.

Přednáška seznámí posluchače s nejnovějšími poznatky o pražských aktivitách nacistických architektů a urbanistů spojených zejména s činností Plánovací komise pro hlav ní město Prahu a okolí. V polovině června, konkrétně 12. června, se bude konat další přednáška na Norbertově, jmenuje se Dvakrát Barrandov. Od filmové továrny k panelovému sídlišti.

Tip na výlet: Divoká Šárka, s cyklisty, ale bez loupežníků

Připomene, že historie Barrandova je neodmyslitelně spjata s Václavem a Milošem Havlovými, kterým se zde podařilo vystavět výletní restauraci, plavecký bazén, vily pro moderní bydlení, a především rozsáhlé filmové ateliéry. Komentované vycházky okolím Müllerovy vily jsou vždy zahajovány přímo ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov v ulici Nad Hradním vodojemem 53/13. Koncem měsíce, 28. května od 17.00 hodin, se půjde od Müllerovy vily Střešovičkami k břevnovským usedlostem. Skupina projde okolo kostela sv. Norberta přes usedlosti Kocourka, Vincentka, Petynka až ke Kajetánce. Účastníci si used – losti připomenou historickými fotografiemi a plány a poznají historii i současnost usedlostí.

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Dnes, 18:25
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Dnes, 18:00
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Dnes, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Dnes, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Dnes, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
Včera, 16:45
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Včera, 14:34
Včera se na pražské Letenské pláni uskutečnila demonstrace za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji...
Reklama