Představení nových posil Slavie: žolík z Teplic, náhrada za Krále a levonohý talent z Budějovic

V posledních dnech se po postupu do Ligy mistrů událo v sestavě pražské fotbalové Slavie hned několik změn. Velkým šokem byl samozřejmě odchod Alexe Krále. Vedení sešívaných ale prakticky okamžitě přivedlo hned tři nové posily.

Úřadující šampion zažil toto léto několik velice těžkých ztrát. Ještě před začátkem sezony se ocitl prakticky ze dne na den bez své hvězdné stoperské dvojice Ngadeu-Delli. Záhy pak odešel i jeden z dalších základních stavebních týmu kouče Trpišovského – Zmrhal, který si chtěl vyzkoušet angažmá v Itálii.

Posledním šokujícím odchodem pak byl přestup velice nadějného defenzivního záložníka Alexe Krále do Spartaku Moskva. Jeden den vybojoval se Slavií Ligu mistrů a druhý už měl namířeno do Ruska. Útěchou může být Slavii poměrně dobrý finanční obnos, který z přestupů získala.

Mohla tak přivést řadu nových hráčů, jenž vybírala především v tuzemsku. Kromě ex-sparťana Stanciua už dříve ulovila Dorleyho z Liberce a jablonecké duo Holeš-Hovorka. K těmto hráčům první zářijový týden přidala další tři nové posily – Lukáše Provoda, Ladislava Takácse a Jakuba Horu.

Messi v Edenu! Slavia dostala zajímavý los. V Lize mistrů si už ale asi nezahraje Alex Král

Lukáš Provod byl údajně v hledáčku sešívaných už delší dobu. Hráč konkureční Viktorie Plzeň hostoval v Českých Budějovicích, kde předváděl skvělé výkony, a minulý rok pomohl jihočechům k návratu mezi elitu. Tuto sezonu se teprve dvaadvacetiletý mladík představil nejen na své nejtypičtější pozici levého křídla, ale i na podhrotu a levém obránci.

Nedá se očekávat, že bude ze začátku dostávat vetší množství herního prostoru. Slavia s ním chce pracovat a hodně si od něj slibuje hlavně do budoucna. „Má parametry pro velký fotbal. Víme, že má jen šest ligových startů, ale může udělat obrovský progres a máme v plánu s ním postupně pracovat tak, aby se v budoucnu stal důležitou součástí Slavie,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský na adresu Provoda, který bude zatím v Edenu na hostování, ovšem už v zimě se promění na trvalý přestup.

Ladislav Takács bude ve Slavii také jen na půlroční hostování. To však zahrnuje tentorkát nepovinnou opci na přestup. Třiadvacetiletý hráč Mladé Boleslavi by se měl stát náhradou za Alexe Krále, a měl by tak krýt záda hlavně Tomáši Součkovi. Podobně jako Král dokáže hrát na pozici defenzivního záložníka i stopera, kde v poslednch kolech nastupoval mnohem častěji.

Takács už má na svém kontě 118 ligových startů, což je na jeho věk úctyhodné číslo. Podobně jako všechny nové posily však bude muset o herní prostor hodně zabojovat. „Jsem si vědom toho, že to je zatím asi největší výzva v mé kariéře. Mým osobním cílem je proměnit hostování v přestup, postupně se tu zabudovat do týmu a pomoct Slavii. Udělám pro to všechno,“ řekl po přestupu pro klubový web Slavie.

V ten samý den jako Takács byl představen i další nový hráč Slavie – Jakub Hora. Jeho přestup má naprosto stejné parametry jako ten Takácsův. Osmadvacetiletý ofenzivní univerzál už v nejvyšší soutěži odehrál přes 200 utkání a procestoval slušnou řádku klubů. Svůj debut mezi elitou si dokonce odbyl ve Slavii, kde však dlouho nezůstal.

Poté se ukázal i v Plzni, Budějovicích a v Bohemians, než se na delší dobu usadil v Teplicích. Hora je schopný naskočit prakticky na jakýkoliv post v útočných řadách, což se Slavii během sezony může velice hodit. „Má skvělou střelu, je schopný nám pomoct ihned a není potřeba, aby se nějakou delší dobu adaptoval. Je tu zvyklý, zná spoustu spoluhráčů, je to skvělý kluk do kabiny a umí být rozdílový hráč i lídr,“ ocenil hráče Jindřich Trpišovský. Do sestavy pro Ligu mistrů se však, narozdíl od dvou ostatních zmíněných posil, nevešel.

Jágr se na turnaji v Bolzanu dočkal vřelého přivítání! Jeho Kladno však skončilo poslední

 

Dnes, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Dnes, 08:11
Michnovský letohrádek na Kampě zůstane zatím v rukou Radnice. O jeho budoucnosti rozhodnou lidé v...
Dnes, 06:38
V úterý 25. února začne Technická správa komunikací s přípravnými pracemi před opravami Novodvorské ulice...
Včera, 16:38
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
Včera, 16:11
Uměleckoprůmyslové muzeum otevřelo 19. února návštěvníkům výstavu zaměřenou na díla Boženy Sudkové a především Josefa...
Včera, 13:32
V souvislosti s blížícím se 70. výročím umučení číhošťského kněze Josefa Toufara proběhne v úterý...
Včera, 07:26
Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části, řekl místostarosta...
23.2.2020
Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i k nám,...
23.2.2020
Rada Prahy 2 v pondělí 17. února projednala záměr pražského magistrátu a společnosti Telefonica O2...
22.2.2020
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
Reklama