Přehledně a na jednom místě. Praha spustila informační web k očkování proti covidu

Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící a nepravdivé informace o očkování, které se šíří po sociálních sítích. Město v únoru spustí informační kampaň na podporu vakcinace proti covidu-19.

„Cítíme potřebu nabídnout lidem přehledně a na jednom místě všechny potřebné informace ohledně očkování. Vláda totiž zaspala nejen se zajištěním vakcín pro nejrizikovější skupiny, ale i se šířením povědomí o samotném očkování. Aby se lidé mohli skutečně rozhodnout, musejí mít dostatek relevantních informací,“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Na stránce ockovani.praha.eu najdou zájemci seznam a mapu očkovacích center, počet osob naočkovaných v Praze a kontakt na bezplatnou informační linku pražského magistrátu 800 160 166, která funguje zvláště jako pomoc pro pražské seniory při registraci do centrálního systému. Na webu jsou také informační videa a sekce, v níž jsou vysvětleny nejčastější dotazy k očkování. Odborní garanti rovněž na webu vyvrací nejčastější mýty a dezinformace spojené s vakcinací.

Hodiny čekání a žádné zastání. Obyvatelé Desítky i po roce zuří kvůli zrušené pohotovosti

Web vyvinuli pracovníci městské firmy Operátor ICT. Za tvorbu webu Praha zaplatila 114.400 korun bez DPH, správa stránky vyjde na 23 tisíc korun za měsíc, uvedl primátor.

V únoru město spustí informační kampaň k očkování. Vizuály, připravené zdarma agenturou DDB Prague, budou odkazovat k návratu do běžného života před pandemií. Pracovat se bude například s motivy rodiny, podnikání a vzdělávání. Vizuály plánuje Praha poskytnout i dalším krajům prostřednictvím Asociace krajů ČR, doplnil Hřib. Plakáty budou k vidění například na plakátovacích plochách v přístřešcích MHD, které má Praha k dispozici zdarma.

Po oslavě v Teplicích padají hlavy: Ředitel liberecké krajské policie byl odvolán

Hřib s odkazem na průzkum společnosti MEDIAN uvedl, že nyní má zhruba 65 procent Pražanů zájem nechat se očkovat. Zhruba 40 procent Pražanů ale podle výzkumu nemá o očkování dostatek praktických informací. Celkem je v Praze očkováno 48 734 lidí. Magistrát od státu ale nemá informaci, kolik z nich má trvalé bydliště v Praze.

Testy prokázaly v Praze v pondělí 721 nových případů nemoci covid-19. Aktuálně nakažených je v hlavním městě 9 402 lidí, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Od březnového začátku epidemie se v metropoli covid potvrdil u více než 104 tisíc lidí. Téměř 94 tisíc z nich se dosud vyléčilo a 1 381 lidí s covidem zemřelo.

adp/ČTK

Jedna z vítězných sněhových soch v Radotíně „Unavený sněhulák čekající na jaro“ autorů Edy a Natálky.
Dnes, 10:30
Děti i rodiče z pražského Radotína soutěžili o nejhezčího sněhuláka či jakéhokoli pajduláka, který je...
Dnes, 04:00
Magistrát představil podobu nové lávky, která přes Bělehradskou ulici spojí ulice Wenzigovu a U Zvonařky....
Včera, 19:08
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 19:08
Pražští policisté se dnes zatím nesetkali se závažným prohřeškem proti novým protiepidemickým opatřením. Nikomu nedali...
Včera, 15:03
Práce na opravě a odbahnění rybníka Rozpakov vyšly město Říčany na 8,5 milionu korun. Rybník...
Včera, 14:36
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 2 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Dvojky...
Včera, 12:03
Přímý přenos sobotního koncertu Národ sobě - kultura tobě z Národního divadla (ND) se stal...
Včera, 10:03
Dnes po půlnoci začali policisté kontrolovat dodržování nových protiepidemických opatření omezujících volný pohyb lidí mezi...
Včera, 04:00
Nedaleko náměstí I. P. Pavlova jsme se ptali náhodných chodců na jejich zkušenosti s covidem...
Včera, 04:00
Investiční skupina Penta zahájila stavbu kancelářských budov u Masarykova nádraží podle návrhu zesnulé Zahy Hadid....
28.2.2021
Že si přes mobilní aplikace můžete cokoli nakoupit, zacvičit, zaplatit účty nebo si třeba naplánovat,...
Reklama