Přes Vánoce trhy pokračují a bude se rozlévat polévka

O Vánocích budou některé trhy na pražských náměstích pokračovat. I o svátcích je tak možné zajít do centra nasát vánoční atmosféru, prohlédnout si vánoční sortiment a zahřát se svařeným vínem. Mezi tradiční vánoční události patří také rozlévání rybí polévky, které se letos koná na třech místech.

Až do Tří králů pokračují největší trhy v Praze, které jsou na Staroměstském náměstí a každý den nabízejí také kulturní program. Do 6. ledna budou také trhy na Václavském náměstí, na Pražském hradě nebo na Kampě. Na Štědrý den naposledy otevřou stánky například na náměstí Míru nebo na Tylově náměstí.

Zajímavou možnost kulturního programu nabízejí výstavy. Například v Muzeu hlavního města je k vidění výstava ilustrací slovenského výtvarníka Vladimíra Krále s vánoční tematikou, výstava Hravé Vánoce v Betlémské kapli ukazuje staré hračky, mechanické betlémy nebo zvonkohry a v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se prezentují dřívější zvyky, řemesla a cukroví.

Pro mnohé se stalo již zvykem zajít na rybí polévku do centra města. V neděli se bude servírovat hned na dvou místech. Před kostelem svaté Ludmily na náměstí Míru bude polévku potřebným i kolemjdoucím nabízet Arcidiecézní charita. Na Staroměstském náměstí ji bude nalévat primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) a na Štědrý den starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě).

V minulých dnech rybí polévku už podávali představitelé městských částí například na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 nebo na náměstí OSN v Praze 9.

Zdroj: čtk

Žižkovský betlém je pokladem této svérázné čtvrti. Jaké nové figurky v něm najdete?

Dnes, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Reklama