Připomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB

Další fotky

Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové a komunistické procesy 50. let. Z výstavy umístěné v pražském parku Kampa přežil jako jediný neporušený panel o příslušnících StB. Případem se zabývá policie. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je nepochopitelné, řekl Jiří Pospíšil.

Museum Kampa a Nadace Jana a Medy Mládkových každý rok připomíná památku právničky a poslankyně Milady Horákové, která se stala obětí justiční vraždy komunistického režimu ve vykonstruovaném soudním procesu. Výstava byla letos přístupná zdarma ve venkovních prostorách, aby se s ní mohlo seznámit co nejvíce lidí.

„Někdo nám v noci zničil výstavu připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let,“ oznámil Jiří Pospíšil šéf pražské TOP09, který je předsedou Nadace Jana a Medy Mládkových.

„Udělal jsem už hodně výstav, tohle se mi stalo poprvé. Třicet let po pádu komunismu. Na fotkách je vidět, že neporušen zůstal panel o vyšetřování a příslušnících StB,“ všímá si historik Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek, který výstavu koncipoval jako poctu všem obětem procesu.

Právě Státní bezpečnost (StB) byla politická policie pod kontrolou KSČ a sloužila k likvidaci protivníků komunistického režimu.

„Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné,“ dodal Jiří Pospíšil.

„Policisté se zabývají poškozením několika komponentů výstavy v parku Kampa. Celou událost prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu Poškozování cizí věci,“ potvrdila Policie ČR.

Škoda je předběžně odhadována na několik desítek tisíc korun.

FOTO: Připomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB

Připomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - ZNICENA VYSTAVA KAMPAPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - pospisilPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - EfCmX0VXgAIXbwJPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - EfCmX0VXgAIXbwJPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - EfCmX0bXsAAfY6G
Další fotky
Připomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - josef urválekPřipomínka justiční vraždy Milady Horákové je zničená, zůstala jen StB - vystava horakova
Dnes, 18:20
Bez záruky! To je druhé jméno tohohle článku. V jedné ruce kulturní program, v druhé...
Dnes, 16:20
Úřady v Praze s ohledem na špatnou epidemiologickou situaci upravují provoz stejně, jako tomu bylo na jaře....
Dnes, 15:25
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 15:25
Společnost Eroc, která v magistrátní budově v Pražské tržnici provozuje nevěstinec, prohrála s městem soud...
Dnes, 15:00
V polovině listopadu má v Praze na Těšnově začít fungovat tzv. mikrodepo, sloužící k překládce...
Dnes, 12:52
V centru Prahy přímo na Staroměstském náměstí se přes prázdniny uvolnila luxusní restaurace v památkově...
Dnes, 12:20
Novou lávku propojující Troju s Císařským ostrovem dnes čekají zatěžovací zkoušky, které prověří její konstrukci.
Dnes, 11:00
Tak jako k českému národu neodmyslitelně patří Jára Cimrman, Václav Havel, pivo, fotbal nebo Pražský hrad,...
Dnes, 08:59
Roční podmíněný trest a stotisíc korun. To je verdikt, který si Benjamin Wittig odnesl za...
Včera, 18:20
Se změnou v provozu mobilních sběrných dvorů musejí počítat obyvatelé šesté městské části. Důvodem je...
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Reklama