Pro dámy, pány, děti i pejsky. Dyzajn market je tu pro všechny

Událost, kde si lze autorskou tvorbu nejen prohlédnout, ale i zakoupit. Událost, na níž je vstup zcela zdarma a s bezbariérovým přístupem. Událost, kde rádi uvidí i čtyřnohé miláčky. Událost, kde se představí více než sto osmdesát lokálních dyzajnérů. To je Dyzajn market.

Dyzajn market je největší a nejnavštěvovanější událostí tohoto formátu v Čechách. Jde o výstavu autorské tvorby, kde si divák díla může nejen prohlédnout, ale rovnou i zakoupit. Součástí celého programu je hudební doprovod a divadla pro děti, ale i doprovodné tvůrčí aktivity pro všechny zájemce. Akce je rozdělená na jednotlivé edice, kde se každá věnuje jinému okruhu. Jedna se zabývá módou, jedna šperky, jedna nádobím, další bytem, přírodní kosmetikou, dětmi a podobně.

Jednotlivé edice jsou podpořeny programy, jako jsou módní přehlídky, workshopy pro dospělé, výstavy obrazů nebo charitativní projekty. Návštěvníci zde mohou nakoupit od oblečení, kabelek, batohů a šperků až po hračky, dekorace a papírenské zboží. Lokální tvůrci letos pocházejí z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Německa.

Dominantou letošního podzimního Dyzajn Marketu budou módní přehlídky. Na nich se představí dvanáct značek, jež tvoří módu a doplňky pro dámy i pány. Modelkami se zde stane dvanáct žen ve věku od dvanácti do čtyřiasedmdesáti let. Přehlídky však odchodí i několik mužů. Značky si tu dali za cíl představit nositelné oblečení pro člověka každého pohlaví, tvaru i věku. Po mole se tu projde i šest pejsků, kteří představí jak praktické, tak i elegantní doplňky.

Dyzajn market se letos bude už počtvrté konat na Výstavišti Holešovice. Piazzetta Nové scény Národního divadla, kde se akce konala dříve a která je s touto událostí hodně spojena, je totiž od srpna 2020 až do června 2021 uzavřena kvůli rekonstrukčním pracím podzemního parkovacího objektu. Dyzajn market se koná o víkendu 3. a 4. října. Oba dny bude probíhat od 10.00 do 19.00 hodin.

Dnes, 17:00
Zatímco na jaře, když Prahu trápila první vlna nákazy Covid-19 bylo parkování v metropoli zdarma,...
Dnes, 15:00
Pro vysvětlení a poučení místních a (někdy snad i) turistů budou sloužit nové modré tabulky....
Dnes, 14:20
V omezeném režimu fungují na základě nařízení vlády ČR radnice v Česku. Omezení úředních hodin se týká...
Dnes, 13:00
Z Hradce Králové do Prahy vyrazil dnes v osm hodin ráno vojenský konvoj, který poveze...
Dnes, 12:20
Situace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze je v případě první a druhé vlny pandemie koronaviru...
Dnes, 10:48
Tištěné noviny Náš REGION Praha jsou od pondělí 19. října k dispozici zdarma u kamelotů...
Dnes, 07:35
Obyvatelé Prahy se snad nikdy v minulosti nepotkávali s příslušníky městské policie tak často jako...
Včera, 18:35
Do pražských Letňan dnes již dorazila první část organizačního týmu a část vojáků, kteří mají...
Včera, 15:52
Stovky sportovních fanoušků demonstrovalo proti vládním opatřením proti koronaviru. Protože se jich v Praze na...
Včera, 10:10
Oblíbený měsíčník Náš region Praha mění svoji periodicitu. Nově bude Pražanům k dispozici nové číslo...
Reklama