Provoz na mostu Legií bude o víkendu omezen kvůli průzkumu

O posledním březnovém víkendu bude omezen provoz automobilů a tramvají na mostě Legií v centru Prahy. Tramvaje budou v sobotu most objíždět a auta ve směru od Národního divadla projedou jen po kolejích. Informovala o tom Technická správa komunikací (TSK). Důvodem omezení je pokračování diagnostických prací na mostě, který je ve špatném stavu a město plánuje jeho rekonstrukci.

Diagnostika mostu začala loni v létě, v listopadu se uskutečnily zatěžovací zkoušky mostu s pomocí šesti naložených nákladních aut. Nyní čeká most geologický vrt do jedné z jeho opěr. Data z diagnostiky pro TSK zpracovávají odborníci z Kloknerova ústavu při ČVUT, finální dokument by podle dřívějších informací měl být hotov v polovině roku. Správa komunikací jej potřebuje pro přípravu projektu celkové rekonstrukce mostu, která by mohla začít příští rok.
Při víkendovém vrtu získají odborníci materiál k rozboru. „V sobotu od šesté hodiny ranní budeme připravovat vše potřebné k provedení dodatečného geologického vrtu do opěry mostu. V neděli už nás pak čeká jen sanace tohoto zkušebního vrtu,“ uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka.
V sobotu po mostě nepojedou tramvaje vůbec a namísto nich po kolejích pojedou auta ve směru od Národní třídy. V opačném směru se práce automobilového provozu nedotknout, přes most se bez problémů dostanou také pěší. Výluka se dotkne linek 9, 22 a 23. V neděli se tramvaje na most vrátí, společně s nimi po kolejích budou jezdit i auta.
Problémy se stavem mostů se v Praze řeší dlouhodobě, předloni v Troji lávka spadla. Kromě mostu Legií se nyní provádí diagnostika Hlávkova mostu, který je rovněž ve špatném stavu. Připravuje se i diagnostika Palackého, Barrandovského nebo Lanového mostu na Jižní spojce. Špatně je na tom také Libeňský most, kde město připravuje rekonstrukci.
Zdroj: čtk

Budova nákladového nádraží opět v centru pozornosti. Bude v ní i škola?

Včera, 17:20
Jablonec nad Nisou podpoří milionem korun tři obce v Jihomoravském kraji, které v červnu poničilo...
Včera, 17:00
Na řadě míst spojených s vodou, v zahradnictví či pivovaru se odehraje v hlavním městě...
Včera, 15:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:20
 Někdejší místostarosta Prahy 1 Michal Valenta (ODS), firma JCDecaux i její technický ředitel Tomáš Tenzer...
Včera, 15:00
Proti covidu-19 bylo zatím v terénu v Praze naočkováno asi 300 osob bez domova. Další...
Včera, 14:20
Činoherní klub na začátku sezony uvede tři premiéry, které nazkoušel během pandemie. Na jaro pak...
Včera, 10:48
Běžně nepřístupné prostory pražské Staroměstské radnice se v neděli 19. září otevřou veřejnosti. Akce zvaná...
Včera, 10:27
Nedožité 90. narozeniny Miloně Novotného, klasika české humanistické fotografie, připomíná výstava v pražské Leica Gallery....
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
15.9.2021
Pohledy architektů z celého světa směřují ještě výrazněji na Prahu. Hlavní město společně se svým...
15.9.2021
Pětadvacetiletý muž, kterého dopadli pražští kriminalisté, prodával na internetu auta, která ovšem nevlastnil. Tato vozidla...
Reklama