Provoz poboček registru vozidel se částečně obnoví. Jen pro on-line objednávky

Registr řidičů a vozidel na Vyšehradě

Provoz na pracovištích registru vozidel odboru dopravněsprávních činností, která byla uzavřena z důvodu karantény, bude od pondělí 2. listopadu částečně obnovený. Pracoviště na Pankráci, ve Vysočanech a v Břevnově budou odbavovat elektronicky objednané klienty s potvrzeným termínem.

„Rezervační systém odboru dopravněsprávních činností Magistrátu hlavního města Prahy je v současné době určen pro vyřízení neodkladných záležitostí. Aktuálně je kalendář rezervací do konce listopadu zaplněn, je ale dobré pravidelně systém sledovat, zda se neuvolní některý termín,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pracoviště v Bohdalci a v Jarově jsou otevřená v omezeném režimu. Úřední doba je od pondělí 12. října kvůli vládním opatřením zkrácená na pět hodin v pondělí a ve středu. Otevřeno je v pondělí od 08:00 do 13:00 hodin a ve středu od 13:00 do 18:00 hodin. V ostatní pracovní dny se mohou dostavit pouze předem objednaní klienti, kterým byla návštěva potvrzená.

Pracoviště registru řidičů a registru vozidel by měli podle výzvy magistrátu lidé osobně navštěvovat jen za účelem vyřízení neodkladných záležitostí. Mezi zmíněné neodkladné záležitosti podle Hofmana může patřit například vydání řidičského průkazu za ztracený, registrace nového vozidla, vydání registrační značky za odcizenou a podobně.

Pracoviště registru vozidel na Pankráci bylo uzavřeno kvůli nařízené karanténě jako první, a to v úterý 20. října. Následně byly kvůli pozitivním testům na covid-19 u zaměstnanců a nařízené karanténě u dalších pracovníků poboček uzavřený i registr vozidel v ulici Na Výběžku ve Vysočanech a pracoviště na Břevnově.

Od pondělí 12. října je úřední doba upravená na většině odborů magistrátu, včetně CzechPOINTu, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny. Ve zkráceném provozu od pondělí do čtvrtka je otevřena podatelna ve Škodově paláci. Výjimku dostala s ohledem na to, aby nedošlo k zásahu do práv občanů v rámci uzávěrek výběrových řízení, veřejných zakázek, podání žádostí o dotace, vyúčtování grantů a podobně.

ČTK

Dnes, 00:00
Díky uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru se v sobotu po více než měsíční pauze...
Včera, 15:50
V ulici U Vršovického nádraží zrekonstruovala Praha 10 čtrnáct nových bytů, které má radnice v...
Včera, 14:30
Komerční článek
Množství městského odpadu s postupem let stále roste. Odpadem se stávají i věci, které jsou funkční,...
Včera, 14:30
Dva lidé čelí obžalobě v souvislosti s loňským úmrtím mladíka po požití drog v jednom...
Včera, 13:00
Neviditelná výstava, která funguje již devátým rokem v prostorách pražské Novoměstské radnice, bojuje kvůli opatřením...
Včera, 09:40
Někteří provozovatelé kadeřnictví v Praze si zoufají nad svou aktuální finanční situací. Kvůli uzavření na...
Včera, 08:00
Ve vozovém parku pražského dopravního podniku (DPP) budou od dnešního dne už jen nízkopodlažní autobusy. Podnik vyřadí...
3.12.2020
Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo...
Policie_ilustrační foto
3.12.2020
Koncem minulého měsíce jsme vás informovali o zatčení italského státního příslušníka Riccarda Pastoreho. Stalo se...
3.12.2020
Přehrazením přechodu pro chodce u budovy ministerstva životního prostředí včera aktivisté během několika minut ochromili...
3.12.2020
Už před zahájením otevírací doby čekali lidé před palácem Kinských na Staroměstském náměstí, aby se...
Reklama