Provozovatelem sportovního centra v Řepích bude městská firma

Provozovatelem nového Sportovního centra Na Chobotě v Praze-Řepích bude městská společnost Zdravá Sedmnáctka. Na základě předloženého rozpočtu jí radnice poskytne na provoz příplatek, jehož výši by zastupitelé měli schválit na zasedání 18. září. Centrum bude nyní několik měsíců fungovat ve zkušebním provozu.

Teprve po kolaudaci budou moci být objekty firmě předány do nájmu. Sportovní areál, který dosud stál 364 milionů bez DPH, byl měl být rentabilní v horizontu měsíců po otevření všech provozů, uvedl místostarosta Prahy 17 Jaroslav Bíro.

Zhotovitel, společnost Geosan, získala povolení ke zkušebnímu provozu 30. srpna. Podle Bíra by v centru měla být postupně zahájena výuka plavání pro žáky mateřských a základních škol zřizovaných městskou částí Řepy. Provozovatele výuky už městská část v tendru vybrala, doplnil Bíra. V zařízení je krytý 25 metrů dlouhý bazén se šesti plaveckými drahami a dětským bazénem.

V areálu je dále sportovní hala s velkým hřištěm a hledištěm. Venkovní sportoviště zahrnují tři tenisové kurty, dvě hřiště na plážový volejbal a dvě dráhy na pétanque. Součástí centra je fitness, wellness se saunami a ubytovací část se 30 dvojlůžkovými pokoji a restaurací.

„Cílem je v co nejkratší době naplnit kapacitu multifunkční sportovní haly během pracovního týdne, a to jak prostřednictvím tréninkových jednotek klubů, tak i zapojením široké sportující veřejnosti. Dále pořádáním mistrovských utkání, sportovních soustředění a turnajů. Kapacitu plaveckého bazénu dopoledne obsadí plavecké kurzy a odpoledne bude určena pro veřejnost. K rentabilitě budou významně přispívat i všechny ostatní provozy Sportovního centra Řepy,“ uvedl Bíra.

Otevření centra, jehož výstavba začala v roce 2017, bylo původně plánováno na konec loňského roku. Za zdržení a také prodražení stavby o několik desítek milionů korun podle radnice může spor týkající se provozovatele. Praha 17 chtěla areál pronajmout soukromé společnosti. Veřejnou soutěž ale napadla konkurenční firma, jejíž námitky Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uznal. Městská část podala proti rozhodnutí loni v září žalobu. Kdy nařídí Krajský soud v Brně ve věci jednání, nelze podle Bíra předjímat.

OMH, ČTK

Dnes, 17:40
Muzeum literatury, které vzniká jako součást Památníku národního písemnictví (PNP), otevře svoji expozici v roce...
Dnes, 17:00
Za jídlo přes rozvoz utratí Pražané průměrně 220 až 300 korun. K nejoblíbenějším objednávaným jídlům...
Dnes, 16:20
Komerční článek
Praha spustila novou kampaň na základě zážitků skutečných lidí z první linie, kteří denně bojují proti...
Dnes, 16:20
Matce šesti dětí z Prahy uložil soud za dlouhodobé týrání jejích dvojčat pět let vězení....
Dnes, 15:00
Není příliš vzhledná a do prostoru Ortenova náměstí se nehodí. To je ve zkratce kritika,...
Dnes, 14:20
Jako jeden z posledních v Praze byl 12. listopadu vypuštěn chaberský Prostřední rybník. Období výlovů...
Dnes, 13:00
Cenově dostupných bytů je v Praze nedostatek. Pomůže rozšíření fondu obecních bytů či výstavba na...
Dnes, 12:20
Národní knihovna v Praze neotevře okénko pro kontakt se čtenáři, přestože s pondělním přechodem České...
Dnes, 11:00
Pro Pražské vodovody a kanalizace je kvalita dodávané pitné vody dlouhodobě naprostou prioritou. Pro lepší...
Dnes, 09:40
Dvakrát se vdala a dvakrát rozvedla s jedním Josefem Vinklářem, když začala na prahu padesátky...
Dnes, 08:59
Torzo Koněvova pomníku v pražském Bubenči obklíčila ohrada, za kterou se objevili dělníci a stroje....
Reklama