Radnice dala práci hendikepovaným. Nové bistro se otevřelo přímo na úřadě

Ačkoli zatím musí být veřejnosti nepřístupné, otevřelo se v Praze 7 nové bistro, a to rovnou na Úřadě městské části. Bistro Mezi řádky patří do skupiny sociálních podniků Etincelle. Zaměstnává lidi s mentálním nebo lehkým kombinovaným postižením, a tím je vrací zpět do života. Bistro je prozatím k dispozici pouze zaměstnancům úřadu, ale jakmile to půjde, bude dostupné i veřejnosti.

Mezi řádky je název, který nese i kavárna na Smíchově; patří totiž do stejné skupiny sociálních podniků, kde pracují lidé s postižením. Nové bistro na Praze 7 se otevřelo 20.října. Kdy bude přístupné i veřejnosti je zatím otázkou. Skupina sociálních podniků Etincelle je držitelem ocenění Společensky prospěšný podnikatel roku 2018. Do prostorů radnice se tímto dostal zcela nový koncept, jenž nabídne širokou škálu vlastních výrobků.

Spisovatelka Bára Nesvadbová je patronkou Etincelle. „Dát dnes práci komukoli je zázrak, a jsem nesmírně vděčná radnici Prahy 7, že si vybrala právě nás. Že nekastuje a že je pro lidi, co na radnici pracují, důležité zařadit do běžného života lidi s hendikepem,“ vyjádřila se Nesvadbová. „V této náročné době jsme nechtěli nechat zaměstnance úřadu bez jídla a pití. Proto jsme s celým naším týmem dělali maximum a bistro zprovoznili doslova během pár dnů od převzetí prostor. Je to asi náš rekord… Těšíme se ale, že až bude radnice plně otevřená veřejnosti, najdou si k nám cestu také občané Prahy 7, kteří si přijdou na úřad něco vyřídit nebo ti, kteří bydlí poblíž,“ řekl ředitel a zakladatel Etincelle, Jakub Knězů.

Bistro nabídne například fair trade kávu, slané a sladké pečivo a několik druhů chleba, který se sem vozí z řemeslné pekárny Na Návsi v Kladně. I tu spolu s dalšími kavárnami, bistry, cateringovou službou, pekařstvím a farmou provozuje skupina Etincelle. V nabídce ale nebude chybět ani snídaňové menu nebo teplé polévky třeba k obědu.

Sociální podnikání se tak rozmáhá a ukazuje, že zde má své místo. Jen Etincelle ve svých sociálních podnicích zaměstnává okolo sto padesáti lidí s postižením. Vedle všech gastronomických zařízení a provozoven spravuje také prádelnu a uklízí veřejná prostranství, včetně například sekání trávy nebo plení záhonků.

Včera, 08:45
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
22.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.7.2021
Projekt pražského metra D získal nepravomocné stavební povolení pro hlavní stavbu a zařízení staveniště. Proti...
22.7.2021
Zvýšení ceny za dopravu v prostředcích městské hromadné dopravy se týká jednotlivých jízdenek, měsíční a...
21.7.2021
Na Vltavě v Praze se kvůli silnému poryvu větru převrátila malá plachetnice. Spolu s rodiči...
20.7.2021
Náhodný svědek našel v pondělí u Strakonické ulice na pražském Smíchově tělo ženy.
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
19.7.2021
V jižní části pražské botanické zahrady se začíná stavět nový výstavní pavilon. V jeho dvou...
19.7.2021
Fanoušci českých 116 sportovců, kteří odjeli soutěžit na Letní olympijské hry do Tokia, můžou společně...
19.7.2021
Jako každoročně letos spásají trávu ve vybrané zeleni v Praze stáda ovcí, koz a krav....
Reklama