Radnice dala práci hendikepovaným. Nové bistro se otevřelo přímo na úřadě

Ačkoli zatím musí být veřejnosti nepřístupné, otevřelo se v Praze 7 nové bistro, a to rovnou na Úřadě městské části. Bistro Mezi řádky patří do skupiny sociálních podniků Etincelle. Zaměstnává lidi s mentálním nebo lehkým kombinovaným postižením, a tím je vrací zpět do života. Bistro je prozatím k dispozici pouze zaměstnancům úřadu, ale jakmile to půjde, bude dostupné i veřejnosti.

Mezi řádky je název, který nese i kavárna na Smíchově; patří totiž do stejné skupiny sociálních podniků, kde pracují lidé s postižením. Nové bistro na Praze 7 se otevřelo 20.října. Kdy bude přístupné i veřejnosti je zatím otázkou. Skupina sociálních podniků Etincelle je držitelem ocenění Společensky prospěšný podnikatel roku 2018. Do prostorů radnice se tímto dostal zcela nový koncept, jenž nabídne širokou škálu vlastních výrobků.

Spisovatelka Bára Nesvadbová je patronkou Etincelle. „Dát dnes práci komukoli je zázrak, a jsem nesmírně vděčná radnici Prahy 7, že si vybrala právě nás. Že nekastuje a že je pro lidi, co na radnici pracují, důležité zařadit do běžného života lidi s hendikepem,“ vyjádřila se Nesvadbová. „V této náročné době jsme nechtěli nechat zaměstnance úřadu bez jídla a pití. Proto jsme s celým naším týmem dělali maximum a bistro zprovoznili doslova během pár dnů od převzetí prostor. Je to asi náš rekord… Těšíme se ale, že až bude radnice plně otevřená veřejnosti, najdou si k nám cestu také občané Prahy 7, kteří si přijdou na úřad něco vyřídit nebo ti, kteří bydlí poblíž,“ řekl ředitel a zakladatel Etincelle, Jakub Knězů.

Bistro nabídne například fair trade kávu, slané a sladké pečivo a několik druhů chleba, který se sem vozí z řemeslné pekárny Na Návsi v Kladně. I tu spolu s dalšími kavárnami, bistry, cateringovou službou, pekařstvím a farmou provozuje skupina Etincelle. V nabídce ale nebude chybět ani snídaňové menu nebo teplé polévky třeba k obědu.

Sociální podnikání se tak rozmáhá a ukazuje, že zde má své místo. Jen Etincelle ve svých sociálních podnicích zaměstnává okolo sto padesáti lidí s postižením. Vedle všech gastronomických zařízení a provozoven spravuje také prádelnu a uklízí veřejná prostranství, včetně například sekání trávy nebo plení záhonků.

Dnes, 09:10
Jako poděkování zdravotníkům potýkajícím se s pandemií nemoci covid-19 bude barevně nasvícena petřínská rozhledna v...
Dnes, 08:59
Jak to bude s Prahou 7 dál? Do chystaného strategického plánu, jenž momentálně vzniká až...
Dnes, 07:30
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 07:30
V Berouně, Kladně, dokonce i malých Kralupech nad Vltavou mají krytý bazén, v prvních dvou zmíněných dokonce...
Včera, 17:30
Pražští radní v pondělí nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje...
Včera, 16:20
Pražský magistrát zahájí správní řízení s provozovateli restaurace v Kunraticích a nočního klubu v centru...
Včera, 15:00
Na jedné ze stěn Křižíkova pavilonu B je obří mural. Autorská dvojice Tron a X-Dog,...
Včera, 14:59
Před nějakým časem jsem procházel kolem Wilsonova nádraží v Praze, naproti kterému se nachází pověstný...
Včera, 12:30
Od října do 18. listopadu obdržel pražský magistrát zhruba 190 oznámení o porušení vládních opatření...
Včera, 12:20
Pražští radní dnes budou schvalovat návrh rozpočtu na příští rok. Na programu mají také rozšíření...
Včera, 07:35
Rozsvěcování vánočních stromů v Praze bude letos bez účasti veřejnosti. Některé radnice slavnostní akt divákům...
Reklama