Radnici Prahy 5 jako zřizovateli škol schází vize rozvoje

Radnici Prahy 5 jako zřizovateli základních škol schází vize rozvoje školství na městské části, lokálně může nastat také problém s kapacitou. Vyplývá to z dotazníkového průzkumu, který si radnice nechala zpracovat mezi učiteli a dalšími zaměstnanci škol, rodiči a žáky.

Mezi pozitivně hodnocené faktory patřily dobré vztahy na školách, dobrá vybavenost či svoboda jednotlivých zařízení ve vztahu ke zřizovateli. Praha 5 také připravuje projekt zaměřený na bezpečnost dětí na internetu a začala vydávat časopis pro komunitu škol.

Praha 5 je zřizovatelem 13 základních škol s kapacitou 7224 míst, na jejich fungování dává ročně zhruba čtvrt miliardy korun, což je asi pětina rozpočtu. Podle starostky Renáty Zajíčkové (za ODS) nicméně stále neexistuje koncepce rozvoje školství, na což upozornil i průzkum.

V době adventu bude v pražských ulicích více policistů

Dotazníkového šetření se zúčastnilo 2400 žáků základních škol, 900 rodičů a téměř 500 učitelů a dalších zaměstnanců. Týkalo se školství obecně i jednotlivých škol. Na jaře plánuje radnice podobný průzkum v mateřských školách.

Podle koordinátora průzkumu Filipa Karla z analýzy dotazníků vyplývá, že jednotlivým školám i školství v městské části schází vize. Kritizována byla také malá možnost ovlivňování směřování škol a nedostatečně prostorové zázemí ve školách. Lokálně je problémem i nedostatečná kapacita, což se podle Zajíčkové týká konkrétně Košíř, kde poptávce přestává dostačovat základní škola Nepomucká. Radnice podle starostky prověřuje možnosti, jak situaci řešit.

TSK hledá správce záchytného parkoviště P+R u metra C Opatov

Městská část podle Zajíčkové příští rok spustí vzdělávací program zaměřený na bezpečný pohyb dětí na internetu. Radnice chce dětem, rodičům i kantorům zprostředkovávat návody a informace o tom, jak se bezpečně na sítích chovat. Lepší informovanost dětí, rodičů i učitelů má zajistit nový časopis Páťák, který bude vycházet třikrát ročně v nákladu 2000 kusů.

V Praze je podle rejstříku ministerstva školství 400 mateřských a 292 základních škol. Většina z nich je veřejných a jejími zřizovateli jsou městské částí. Střední, vyšší odborné, speciální, jazykové a základní umělecké školy zřizuje magistrát.

ČTK

Dnes, 18:20
Desítky lidí, z nich část osobně, část vzhledem k epidemiologické situaci virtuálně, se připojily k...
Dnes, 17:40
Franz Kafka. Proces. Komedie. Že to moc nejde dohromady? Rock Opera Praha přesvědčí všechny diváky,...
Dnes, 17:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 17:00
Venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Nature Photo je od...
Dnes, 16:20
Krásných a slavených domů je na Hanspaulce hodně, dokonce tolik, že o nich vychází celá...
Dnes, 15:00
Psal se rok 2015, kdy hokejová Slavia po nepovedené extraligové sezoně neuspěla ani v baráži...
Dnes, 13:00
Soubor pěti lodí, vytvořených z perforovaného plechu, zakotvil na Smíchovské náplavce mezi kobkami 16 a 17....
Dnes, 12:20
Policie se nebude zabývat trestním oznámením, které podal na jaře opoziční zastupitel Prahy 4 a...
Dnes, 11:49
Kolony jsou v Praze pravidelné. Pokud ráno prší, situace je o to horší. Ale aby...
Dnes, 11:00
Pražský magistrát nechá rozšířit protipovodňová opatření na Zbraslavi. Výstavba se týká oblasti u zbraslavského zámku...
Dnes, 09:40
Změnu vašeho programu si však vyhrazují kapely a pořadatelé a ministr zdravotnictví, který už avizoval,...
Reklama