35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Radotín dokončil další velkou investiční akci – Šárovo kolo

Další fotky

Pro veškerý silniční provoz bylo ve čtvrtek 16. května otevřeno Šárovo kolo, kde byla více jak rok k vidění intenzivní stavební činnost.

Reklama

Jednalo se o velkou investiční akci téměř za 57 milionů korun, která zahrnuje hlavně opatření vedoucí ke zmírnění náporu velké vody, splaškovou kanalizaci, obnovu vodovodního řadu, rozšíření komunikace, nový chodník, nová parkovací stání a v neposlední řadě i přeložky elektrických a telefonních kabelů, kabelové televize, rozhlasu a veřejného osvětlení.

„V počátku se vlastně jednalo o dvě samostatně projekčně připravené akce. Výstavbu protipovodňových hloubkově založených stěn a napojení oblasti Šárova kola na novou splaškovou kanalizaci a další infrastrukturu, na které radotínská radnice dle projektové dokumentace a kontrolních rozpočtů získala od hlavního města Prahy souhrnně 73 miliónů korun.
Díky dobré koordinaci se vše podařilo dělat současně, což není vždy zcela běžné a standardní řešení,“ uvádí Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16.
„Zvolením tohoto postupu jsme ve výsledku ušetřili 16 milionů korun. V současné době žádáme pražský magistrát o převedení této částky na dofinancování bazénu,“ dodává Hanzlík. K snížení celkových nákladů stavby napomohla i nová technologie založení stěn v podobě tryskové injektáže.

Radotín se těší na nový bazén. Otevře se v pondělí, kompletně hotov ale bude až v září

Prvotním impulsem bylo ale řešení tzv. dynamických účinků povodně. Šárovo kolo totiž leží hned vedle řeky Berounky a během povodní v letech 2002 a 2013 šlo o jednu z nejpostiženějších oblastí v Radotíně.
Původně zde totiž stával starý a již nefunkční ochranný val s nezabezpečenými vjezdy na pozemky. Zemní násep byl tedy zbourán a nahrazen betonovou ochrannou zdí navrženou na 20letou povodeň, navíc s půlmetrovou rezervou. Maximální výška zdi je 1,3 metru a celková délka je 447 metrů. Podél celé zdi byl položen nový chodník, nemělo by tak již docházet ke kolizi chodců, cyklistů a motorových vozidel.

Zdroj: Eva Javorská, web Prahy 16

FOTO: Šárovo kolo

Šárovo kolo - 1 IMG-5138 leden 17Šárovo kolo - 2 17-5-2019-Sarovo-kolo-3Šárovo kolo - 3 17-5-2019-Sarovo-kolo-1Šárovo kolo - 4 17-5-2019-Sarovo-kolo-2Šárovo kolo - 5 2019-05-17-sarovo-kolo-3
Další fotky
Šárovo kolo - 6 IMG-4989Šárovo kolo - 7 IMG-4992Šárovo kolo - 0 IMG-4983
Před 3 hodinami
Praha 22 dostala dotaci 40 milionů korun, schválilo ji minulý týden magistrátní zastupitelstvo.
Včera, 18:25
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Včera, 18:00
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Včera, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Včera, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Včera, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Včera, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Včera, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Včera, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
24.6.2019
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Reklama