Radotínští mají od jara krytý bazén. Vyzkoušeli ho a teď slavnostně otevřeli

Další fotky

Otevření navazuje na zkušební provoz zahájený v květnu letošního roku, během něhož byly vyzkoušeny všechny technologie a systémy.

V Radotíně vznikl unikátní areál, který nemá obdobu ani v Praze, ani v celé České republice, chlubí se Radotínští. Najdeme tady kombinaci přírodní koupaliště (biotopu), který byl otevřen v roce 2014, a krytého bazénu. Zázemí biotopu a bazénu jsou umístěna v jedné budově. S tím, že zde bude místo i pro bazén, se počítalo už v době, kdy vznikaly plány biotopu. Pro bazén se tedy otevřou pánské a dámské šatny a sociální vybavení v přízemí pod budoucí restaurací a jsou tak napojeny přímo na bazénovou halu.

„Obě sportovní zařízení vznikla na místě původního brownfieldu, kde původně stála čistička odpadních vod“, přibližuje minulost lokality starosta Prahy 16 Karel Hanzlík. A dodává, jak velká byla investice: „Stavba vyšla na 103 milionů korun včetně DPH. Finance pocházejí z rozpočtu Hlavního města Prahy a Prahy 16.“ Sportovní areál plynule přechází v zázemí radotínské základní školy. Bazén tedy bude využíván i pro plavecký výcvik, do něhož se zapojí kromě povinné výuky i všechny ostatní třídy. Tělesnou výchovu rozšíří o jednu hodinu plavání týdně. Plaveckou školu Betynka budou ale využívat i zájemci z ostatních školských zařízení v Radotíně a okolí i veřejnost.

Praha má plán vrátit na pole remízky a meze

Jak bazén vypadá?
„V hale najdeme 25metrový bazén se čtyřmi klasickými dráhami a jednou širší relaxační, v níž je lavice s tryskami. Před nimi, blíže vchodu, najdeme parní kabinu a dva kruhové bazénky s vířivkou a brouzdalištěm pro malé děti. Na terase v prvním patře vznikla krytá restaurace, která bude otevřena v průběhu podzimu. Bude využívána jak návštěvníky bazénu, tak i biotopu,“ přiblížil 1. místostarosta Miroslav Knotek, který měl akci za radotínskou radnici po stavebně technické stránce na starost.

Zdroj: web Prahy 16

FOTO: Otevření krytého bazénu v Radotíně

Otevření krytého bazénu v Radotíně - 1 -2019-05-15-bazen-radotin-3Otevření krytého bazénu v Radotíně - 2 5-bazzzzzzOtevření krytého bazénu v Radotíně - 3 petr buček p16 (2)Otevření krytého bazénu v Radotíně - 4 2019-09-02-slavnostni-otevreni-kryteho-bazenu-2Otevření krytého bazénu v Radotíně - 5 0-2019-05-15-bazen-radotin-2
Další fotky
Otevření krytého bazénu v Radotíně - 7 2-019-05-15-bazen-radotin-1Otevření krytého bazénu v Radotíně - 0 2019-09-02-slavnostni-otevreni-kryteho-bazenu-3
Dnes, 13:14
Na tzv. nostalgické lince v Praze budou jezdit historické tramvaje T2. Veřejnost se jimi bude...
Dnes, 13:01
Smíchovskou náplavku ovládnou v sobotu mezi 10. a 18. hodinou vepřové hody, vtipně zvané vepřobraní.
Dnes, 11:01
V pražském průchodu sídla YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1), kde už se představil nejeden...
Dnes, 07:58
„Jeho citlivý smysl pro úměrnost, jasnou koncepci a logickou, účelností vázanou komposici, staví jej v...
Dnes, 07:01
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
Včera, 16:34
Jména nových ulic schvalovala Rada hl. m. Prahy koncem roku. Tři vznikly i ve Vysočanech....
Včera, 14:34
V pondělí 24. února začne Technická správa komunikací s opravami vozovky v ulici Poděbradská v...
Včera, 12:11
Radní Prahy 8 jako první vyslovili nesouhlas se stavbou regulačního semaforu z Bohnic do Troje....
Včera, 10:11
Radnice Prahy 4 letos opraví chodníky a lampy na koupališti na Lhotce a rovněž zde...
Včera, 09:11
První a zároveň poslední výstava Uměleckého svazu Devětsil v Galerii hlavního města Prahy se konala...
Reklama