20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Rekonstrukce Vinohradské třídy pokračuje. Odkloněné tramvaje nahrazuje autobus X-11

Dopravní podnik spustil v březnu další část rekonstrukce tramvajové trati na Vinohradské. Tentokrát jde o bezmála dvoukilometrový úsek mezi ulicemi Španělská a Sudoměřská.

Reklama

Opravy včetně dopravních omezení potrvají do poloviny července.bStávající tramvajové linky 6, 11, 15, 23 budou odkloněny a nahrazeny autobusem X-11, který bude do Vinohradské veden po trase přes Italskou a dále bude pokračovat na náměstí Jiřího z Poděbrad až k ulici Řipská a dále ulicí Slezskou zpět na náměstí Míru. Interval je 15 minut.

Linka 13 je zrušena. Pro individuální dopravu je zachován pouze směr z centra v úseku Legerova – nám. Jiřího z Poděbrad a dále je doprava rozdělena do ulic Ondříčkova a Korunní s pokračováním ve směrech na Žižkov a Vršovice. Pro směr do centra je individuální doprava vedena od Flory ulicí Slezskou, až na Legerovu.

Dopravní podnik modernizuje staré tramvaje. Podívejte se, jak to sekne tramvaji „Facelift“

Praha 3 se snaží být cestujícím nápomocna. Proto zřídila dočasnou funkci ombudsmana pro případné krizové situace, kterou zastává Šimon Ornest. Lidé se na něho mohou obracet v naléhavých situacích buď telefonicky na linku 777 465 159, nebo psát na emailovou adresu vinohradska@praha3.cz. A to hlavně v případech, pokud by měli například problém s přístupy do domů a podobně. Pomoc je určena hlavně hendikepovaným lidem nebo lidem s nějakou kompenzační pomůckou, pro které by rekonstrukce mohla znamenat zásadní překážku v pohybu. „Jsem v kontaktu se zástupci investora, kterým je dopravní podnik, i se zástupci zhotovitele z firmy Strabag, takže problém půjde řešit rychle,“ říká Ornest.

Rekonstrukce kolejí na Vinohradské je největší letošní investicí pražského dopravního podniku, výměna kolejí přijde na 190 milionů korun. V rámci rekonstrukce budou odstraněny panely, po kterých dnes tramvaje jezdí, koleje budou nově položeny do antivibračních rohoží a zapuštěny do asfaltu. To by měli ocenit hlavně obyvatelé přilehlých domů, protože dojde k razantnímu snížení hluku. V souvislosti s opravou kolejí dojde k rozšíření chodníků, zřízení nových odpadkových košů a laviček a zastávka Italská ve směru do centra dostane kompletně bezbariérovou úpravu. U ostatních zastávek Vinohradská tržnice, Jiřího z Poděbrad a Radhošťská si lidé budou muset na bezbariérové úpravy počkat, hlavní město je plánuje až v souvislosti s kompletní revitalizací ulice, kterou připravuje pražský Institut plánování a rozvoje. Ta však ještě není natolik připravena, aby obě akce mohly proběhnout současně.

Zdroj: Radniční noviny Prahy 3

vinohradská fff
(Radniční noviny Prahy 3)
Před 2 hodinami
Problémy s financováním nákladného projektu, které dosud bránily realizaci, pomůže vyřešit Vestec.
Dnes, 09:03
Dukla přivítala v posledním domácím utkání základní části FORTUNA:LIGY na svém hřišti Boleslav. Prohrávala 0:2,...
Včera, 19:18
Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali....
Včera, 15:35
Ve čtvrtek 9. května od 13:00 se pražský Střelecký ostrov promění v dějiště velkolepých oslav...
Včera, 13:26
Rada MČ Praha 12 schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí ke stavbě bytového domu „Dvě...
Včera, 09:05
Židé v Praze jsou doloženi od 10. století, jejich sídliště byla soustředěna do několika míst...
20.4.2019
Historická budova pražského Národního divadla má požární signalizaci napojenou na dispečink s nepřetržitou službou, hlediště,...
20.4.2019
Technická správa komunikací (TSK) zahájí v květnu opravu severní lávky pro pěší na železničním mostě...
19.4.2019
Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů....
19.4.2019
Praha 7 bude mít ve Stromovce novou zastávku „Planetárium Praha“. Využívat ji budou historické vozy...
Reklama