16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Rekonstrukce Vinohradské třídy pokračuje. Odkloněné tramvaje nahrazuje autobus X-11

Dopravní podnik spustil v březnu další část rekonstrukce tramvajové trati na Vinohradské. Tentokrát jde o bezmála dvoukilometrový úsek mezi ulicemi Španělská a Sudoměřská.

Reklama

Opravy včetně dopravních omezení potrvají do poloviny července.bStávající tramvajové linky 6, 11, 15, 23 budou odkloněny a nahrazeny autobusem X-11, který bude do Vinohradské veden po trase přes Italskou a dále bude pokračovat na náměstí Jiřího z Poděbrad až k ulici Řipská a dále ulicí Slezskou zpět na náměstí Míru. Interval je 15 minut.

Linka 13 je zrušena. Pro individuální dopravu je zachován pouze směr z centra v úseku Legerova – nám. Jiřího z Poděbrad a dále je doprava rozdělena do ulic Ondříčkova a Korunní s pokračováním ve směrech na Žižkov a Vršovice. Pro směr do centra je individuální doprava vedena od Flory ulicí Slezskou, až na Legerovu.

Dopravní podnik modernizuje staré tramvaje. Podívejte se, jak to sekne tramvaji „Facelift“

Praha 3 se snaží být cestujícím nápomocna. Proto zřídila dočasnou funkci ombudsmana pro případné krizové situace, kterou zastává Šimon Ornest. Lidé se na něho mohou obracet v naléhavých situacích buď telefonicky na linku 777 465 159, nebo psát na emailovou adresu vinohradska@praha3.cz. A to hlavně v případech, pokud by měli například problém s přístupy do domů a podobně. Pomoc je určena hlavně hendikepovaným lidem nebo lidem s nějakou kompenzační pomůckou, pro které by rekonstrukce mohla znamenat zásadní překážku v pohybu. „Jsem v kontaktu se zástupci investora, kterým je dopravní podnik, i se zástupci zhotovitele z firmy Strabag, takže problém půjde řešit rychle,“ říká Ornest.

Rekonstrukce kolejí na Vinohradské je největší letošní investicí pražského dopravního podniku, výměna kolejí přijde na 190 milionů korun. V rámci rekonstrukce budou odstraněny panely, po kterých dnes tramvaje jezdí, koleje budou nově položeny do antivibračních rohoží a zapuštěny do asfaltu. To by měli ocenit hlavně obyvatelé přilehlých domů, protože dojde k razantnímu snížení hluku. V souvislosti s opravou kolejí dojde k rozšíření chodníků, zřízení nových odpadkových košů a laviček a zastávka Italská ve směru do centra dostane kompletně bezbariérovou úpravu. U ostatních zastávek Vinohradská tržnice, Jiřího z Poděbrad a Radhošťská si lidé budou muset na bezbariérové úpravy počkat, hlavní město je plánuje až v souvislosti s kompletní revitalizací ulice, kterou připravuje pražský Institut plánování a rozvoje. Ta však ještě není natolik připravena, aby obě akce mohly proběhnout současně.

Zdroj: Radniční noviny Prahy 3

vinohradská fff
(Radniční noviny Prahy 3)
Včera, 18:26
Pražská policie v úterý v noci společně se záchranáři a hasiči nacvičovala v obchodním centru...
Včera, 18:03
Pražští radní na svém jednání vyzvali dopravní podnik (DPP), aby zastavil exekuce dluhů vzniklých dětem...
Včera, 17:45
Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo...
Včera, 15:32
Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance....
Včera, 14:26
Proč právě vějíř? Jde o dobový symbol ženskosti, který byl s osobností hraběnky Žofie Chotkové...
Včera, 14:04
Areál bývalých jatek Interlovu nedaleko stanice metra Roztyly donedávna nepatřil mezi vyhledávaná místa Prahy 11.
Včera, 13:25
Praha 11 předloží magistrátu žádost na bezúročnou půjčku 130 milionů korun, peníze chce použít na...
Včera, 12:31
Pražský dopravní podnik (DPP) začal hloubit u tramvajové smyčky na Barrandově jámu, ze které bude...
Včera, 11:00
Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu návštěvnosti divadel v hlavním městě. Měla by popsat skladbu...
Včera, 10:29
Zažít Portugalsko, zemi mořeplavců, slunce a vína nejen portského, budete moci ve středu 19. června...
Reklama