Rekonstrukce Vinohradské třídy pokračuje. Odkloněné tramvaje nahrazuje autobus X-11

Dopravní podnik spustil v březnu další část rekonstrukce tramvajové trati na Vinohradské. Tentokrát jde o bezmála dvoukilometrový úsek mezi ulicemi Španělská a Sudoměřská.

Opravy včetně dopravních omezení potrvají do poloviny července.bStávající tramvajové linky 6, 11, 15, 23 budou odkloněny a nahrazeny autobusem X-11, který bude do Vinohradské veden po trase přes Italskou a dále bude pokračovat na náměstí Jiřího z Poděbrad až k ulici Řipská a dále ulicí Slezskou zpět na náměstí Míru. Interval je 15 minut.

Linka 13 je zrušena. Pro individuální dopravu je zachován pouze směr z centra v úseku Legerova – nám. Jiřího z Poděbrad a dále je doprava rozdělena do ulic Ondříčkova a Korunní s pokračováním ve směrech na Žižkov a Vršovice. Pro směr do centra je individuální doprava vedena od Flory ulicí Slezskou, až na Legerovu.

Dopravní podnik modernizuje staré tramvaje. Podívejte se, jak to sekne tramvaji „Facelift“

Praha 3 se snaží být cestujícím nápomocna. Proto zřídila dočasnou funkci ombudsmana pro případné krizové situace, kterou zastává Šimon Ornest. Lidé se na něho mohou obracet v naléhavých situacích buď telefonicky na linku 777 465 159, nebo psát na emailovou adresu [email protected] A to hlavně v případech, pokud by měli například problém s přístupy do domů a podobně. Pomoc je určena hlavně hendikepovaným lidem nebo lidem s nějakou kompenzační pomůckou, pro které by rekonstrukce mohla znamenat zásadní překážku v pohybu. „Jsem v kontaktu se zástupci investora, kterým je dopravní podnik, i se zástupci zhotovitele z firmy Strabag, takže problém půjde řešit rychle,“ říká Ornest.

Rekonstrukce kolejí na Vinohradské je největší letošní investicí pražského dopravního podniku, výměna kolejí přijde na 190 milionů korun. V rámci rekonstrukce budou odstraněny panely, po kterých dnes tramvaje jezdí, koleje budou nově položeny do antivibračních rohoží a zapuštěny do asfaltu. To by měli ocenit hlavně obyvatelé přilehlých domů, protože dojde k razantnímu snížení hluku. V souvislosti s opravou kolejí dojde k rozšíření chodníků, zřízení nových odpadkových košů a laviček a zastávka Italská ve směru do centra dostane kompletně bezbariérovou úpravu. U ostatních zastávek Vinohradská tržnice, Jiřího z Poděbrad a Radhošťská si lidé budou muset na bezbariérové úpravy počkat, hlavní město je plánuje až v souvislosti s kompletní revitalizací ulice, kterou připravuje pražský Institut plánování a rozvoje. Ta však ještě není natolik připravena, aby obě akce mohly proběhnout současně.

Zdroj: Radniční noviny Prahy 3

vinohradská fff
(Radniční noviny Prahy 3)
Dnes, 18:35
Zastupitelstvo Prahy 4 podpořilo na svém zářijovém zasedání návrh na propůjčení Řádu Bílého lva (in...
Dnes, 16:40
Barům a nočním klubům v centru Prahy se kvůli stále přísnějším restrikcím nevyplatí mít otevřeno....
Dnes, 12:20
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 12:20
Punkeři a rockeři se druhý víkend v září sešli v Branických ledárnách na oslavě 35....
Dnes, 07:55
Je tomu tři sta padesát let, co umřel jeden z nejlepších a nejvýznamnějších malířů a...
Včera, 18:20
Přesně 26. září 1920 se poprvé rozhrnula opona a loutky sochaře Vojty Suchardy v krásných...
Včera, 17:40
Koronavirová pandemie mění plány Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty. To v Tereziánském sále...
Včera, 16:20
Pátá městská část ví, s jakým druhem kriminality se nejčastěji potýkala v loňském roce. Informace vyplývají ze...
Včera, 14:20
Více jak dvacet let byla přístupna pouze během dnů otevřených dveří. Celoročně je otevřena až...
Včera, 13:40
Když bylo koncem srpna jasné, že od září pojede městská doprava v Praze omezeně, někteří...
Včera, 13:00
Na svátek svatého Václava, 28. září, se bude slavit také 90. výročí vršovického kostela svatého...
Reklama