3℃
Dnes je 14. prosinec , svátek má Lýdie

Řidiče čeká na Jižní spojce několik omezení

Řidiče čeká v létě v okolí Lanového mostu na pražské Jižní spojce několik omezení. První začne 2. července, kdy budou kvůli zkoumání Lanového mostu uzavřeny levé jízdní pruhy. Na konci července bude most kvůli diagnostice uzavřen zcela. Provoz ovlivní také stavba protihlukové stěny na Spořilově, sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Lanový most z roku 1997 je ve špatném stavu, před více než deseti lety musel být při dílčích opravách na několik dní uzavřen.

Na mostě budou řidiči jezdit od 2. července pouze ve dvou jízdních pruzích v každém směru po celé prázdniny. TSK zde bude zkoumat lana, která most drží. Ve stejném úseku pak bude od 16. července TSK opravovat svodidla od nájezdu z ulice Průběžná až po hranice Prahy 4 ve směru z centra. Práce omezí provoz nejprve v pravém pruhu a následně v levém. Doprava bude opět vždy vedena dvěma jízdními pruhy.
Zcela uzavřen bude Lanový most kvůli diagnostice od 20. do 21. července. Druhá kompletní uzavírka na řidiče čeká o víkendu 3. a 4. srpna. „Práce jsme naplánovali tak, aby co nejméně zasáhly dopravu. Budeme tedy pracovat vždy od sobotního poledne do nedělního odpoledne,“ uvedla Lišková. Uzavření si vyžádalo to, že most tvoří jedno pole a oba směry tak jsou na jedné konstrukci, proto jej nelze zkoumat po částech.
Protihlukové stěny začnou silničáři od 8. července opravovat na Spořilově v úseku mezi ulicemi Sliačská a Chodovská. „Jedná se o rekonstrukci další protihlukové stěny. Loni jsme modernizovali nedalekou stěnu začínající za nájezdem od Spořilova a letos práce pokračují v této části,“ uvedla Lišková. Nejprve bude zdemolována současná stěna a do konce roku TSK postaví asi 700 metrů dlouhou novou stěnu.
Lanový most je jedním z mladších pražských mostů, zprovozněn byl v roce 1997. V roce 2008 pracovníci TSK odhalili závažné poškození, kvůli kterému nejprve na most nesměly nákladní vozy nad šest tun, poté byl po několik dní uzavřen pro veškerou dopravu. Tehdy se tvořily dlouhé kolony, komplikace způsobovala zejména nákladní doprava, která využívá Jižní spojku místo nedokončené části Pražského okruhu.
Zdroj: čtk

Před 10 minutami
Hlavní město zvažuje dvě varianty pořízení přístřešků pro MHD, které nahradí ty vlastněné firmou JCDecaux....
Před 3 hodinami
Veterináři odhalili nelegální rozvážkový prodej drůbežího masa neznámého původu v nevyhovujících hygienických podmínkách. Při kontrole...
Dnes, 11:43
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 11:43
Praha 15 chce zvýšit kapacitu domu sociálních služeb v Parmské ulici. Starou budovu plánuje zrekonstruovat....
Dnes, 10:01
Obyvatel Prahy za tři čtvrtletí přibylo 10.056, je jich téměř 1,319 milionu. Většina nových obyvatel...
Dnes, 08:05
Galerii D – Portheimka na Smíchově uvádí výstavu maleb (s malířsko-hudební performancí) Vladimíra Kiseljova I...
Včera, 13:15
Ekorezidencí rozumějme soubor pěti bytových domů a bezmála tři sta bytových jednotek v branickém ohybu...
Včera, 11:44
Oproti dvěma třem předchozím letům by se náborové plány zaměstnavatelů neměly v prvním čtvrtletí roku...
Včera, 10:09
Vánoční výměna oblečení, kdy lidé - převážně ženy - přinesli oblečení, které nenosí, je jim...
12.12.2019
Pražský magistrát využije svou zákonodárnou iniciativu a předloží Sněmovně návrh úprav daňového systému. Cílem je...
12.12.2019
Plán investora postavit na návsi ve Starých Bohnicích mezi statkem Vraných a budovou bývalé školy...
Reklama