7℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Řidiče čeká na Jižní spojce několik omezení

Řidiče čeká v létě v okolí Lanového mostu na pražské Jižní spojce několik omezení. První začne 2. července, kdy budou kvůli zkoumání Lanového mostu uzavřeny levé jízdní pruhy. Na konci července bude most kvůli diagnostice uzavřen zcela. Provoz ovlivní také stavba protihlukové stěny na Spořilově, sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Lanový most z roku 1997 je ve špatném stavu, před více než deseti lety musel být při dílčích opravách na několik dní uzavřen.

Reklama

Na mostě budou řidiči jezdit od 2. července pouze ve dvou jízdních pruzích v každém směru po celé prázdniny. TSK zde bude zkoumat lana, která most drží. Ve stejném úseku pak bude od 16. července TSK opravovat svodidla od nájezdu z ulice Průběžná až po hranice Prahy 4 ve směru z centra. Práce omezí provoz nejprve v pravém pruhu a následně v levém. Doprava bude opět vždy vedena dvěma jízdními pruhy.
Zcela uzavřen bude Lanový most kvůli diagnostice od 20. do 21. července. Druhá kompletní uzavírka na řidiče čeká o víkendu 3. a 4. srpna. „Práce jsme naplánovali tak, aby co nejméně zasáhly dopravu. Budeme tedy pracovat vždy od sobotního poledne do nedělního odpoledne,“ uvedla Lišková. Uzavření si vyžádalo to, že most tvoří jedno pole a oba směry tak jsou na jedné konstrukci, proto jej nelze zkoumat po částech.
Protihlukové stěny začnou silničáři od 8. července opravovat na Spořilově v úseku mezi ulicemi Sliačská a Chodovská. „Jedná se o rekonstrukci další protihlukové stěny. Loni jsme modernizovali nedalekou stěnu začínající za nájezdem od Spořilova a letos práce pokračují v této části,“ uvedla Lišková. Nejprve bude zdemolována současná stěna a do konce roku TSK postaví asi 700 metrů dlouhou novou stěnu.
Lanový most je jedním z mladších pražských mostů, zprovozněn byl v roce 1997. V roce 2008 pracovníci TSK odhalili závažné poškození, kvůli kterému nejprve na most nesměly nákladní vozy nad šest tun, poté byl po několik dní uzavřen pro veškerou dopravu. Tehdy se tvořily dlouhé kolony, komplikace způsobovala zejména nákladní doprava, která využívá Jižní spojku místo nedokončené části Pražského okruhu.
Zdroj: čtk

Před 2 hodinami
Tradiční Rio Botičo je po roce opět tady a desítky nadšených vodáků už stříhají metr,...
Dnes, 15:28
Jediný pražský farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny bude v sobotu na Letné!
Dnes, 15:09
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:09
Radnice Prahy 5 získá prostor pro nové komunitní centrum na smíchovské vltavské náplavce na Hořejším...
Dnes, 10:44
Výstavba moderního domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by...
Dnes, 07:08
Třetí pražská městská část vydala publikaci o dějinách Žižkova, (Královských) Vinohradů a Jarova od dob...
Včera, 16:44
Pražský tunel Blanka byl po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován, sdělil...
Včera, 16:22
Až do 21. října se holešovické Výstaviště stalo magnetem pro všechny příznivce kvalitního designu. Festival...
Včera, 13:35
Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu v Galerii Harfa se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou...
Včera, 09:32
Na jaře vyrostl ve Vysočanech nový tramvajový označník. Měl být nejnovějším technologickým výstřelkem. Digitální tabule...
Včera, 09:11
Hlídané parkoviště při ulici Chilská s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 místa pro ZTP...
Reklama