Řidiče čeká na Jižní spojce několik omezení

Řidiče čeká v létě v okolí Lanového mostu na pražské Jižní spojce několik omezení. První začne 2. července, kdy budou kvůli zkoumání Lanového mostu uzavřeny levé jízdní pruhy. Na konci července bude most kvůli diagnostice uzavřen zcela. Provoz ovlivní také stavba protihlukové stěny na Spořilově, sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Lanový most z roku 1997 je ve špatném stavu, před více než deseti lety musel být při dílčích opravách na několik dní uzavřen.

Na mostě budou řidiči jezdit od 2. července pouze ve dvou jízdních pruzích v každém směru po celé prázdniny. TSK zde bude zkoumat lana, která most drží. Ve stejném úseku pak bude od 16. července TSK opravovat svodidla od nájezdu z ulice Průběžná až po hranice Prahy 4 ve směru z centra. Práce omezí provoz nejprve v pravém pruhu a následně v levém. Doprava bude opět vždy vedena dvěma jízdními pruhy.
Zcela uzavřen bude Lanový most kvůli diagnostice od 20. do 21. července. Druhá kompletní uzavírka na řidiče čeká o víkendu 3. a 4. srpna. „Práce jsme naplánovali tak, aby co nejméně zasáhly dopravu. Budeme tedy pracovat vždy od sobotního poledne do nedělního odpoledne,“ uvedla Lišková. Uzavření si vyžádalo to, že most tvoří jedno pole a oba směry tak jsou na jedné konstrukci, proto jej nelze zkoumat po částech.
Protihlukové stěny začnou silničáři od 8. července opravovat na Spořilově v úseku mezi ulicemi Sliačská a Chodovská. „Jedná se o rekonstrukci další protihlukové stěny. Loni jsme modernizovali nedalekou stěnu začínající za nájezdem od Spořilova a letos práce pokračují v této části,“ uvedla Lišková. Nejprve bude zdemolována současná stěna a do konce roku TSK postaví asi 700 metrů dlouhou novou stěnu.
Lanový most je jedním z mladších pražských mostů, zprovozněn byl v roce 1997. V roce 2008 pracovníci TSK odhalili závažné poškození, kvůli kterému nejprve na most nesměly nákladní vozy nad šest tun, poté byl po několik dní uzavřen pro veškerou dopravu. Tehdy se tvořily dlouhé kolony, komplikace způsobovala zejména nákladní doprava, která využívá Jižní spojku místo nedokončené části Pražského okruhu.
Zdroj: čtk

Dnes, 13:12
Ani jsme se nenadáli a čtvrtina prázdnin je pomalu pryč. Chtělo by to nějaký plnohodnotný...
Dnes, 12:29
V návaznosti na celkovou rekonstrukci bývalého rybníka ve Stromovce se uskutečnila také oprava prostoru před...
Včera, 08:58
Přívoz je v provozu je každý den od 10 do 22 hodin. O sobotách, v...
Včera, 07:39
Letní slavnosti staré hudby nedomyslitelně patří k prázdninové Praze. Do třetího desetiletí své existence vstupují...
12.7.2020
S rekonstrukcí bývalého rybníka ve Stromovce byl také opraven prostor před Šlechtovou restaurací, tedy parter...
12.7.2020
Tryskovice a Krteň. Dvě obce, které se nacházely na území dnešní Prahy, ale dnes už...
11.7.2020
Na celkové řešení budoucí podoby Vítězného náměstí vyhlásila před dvěma lety rada hlavního města prostřednictvím...
11.7.2020
Tančící dům otevřel pro veřejnost své technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky...
11.7.2020
V Galerii Villa Pellé je od 10. července k vidění výstava s názvem BrrrainFreeze!!! JuliuseReichela...
11.7.2020
Nejvýznamnější příslušníky rodu Valdštejnů představuje výstava ve Valdštejnské zahradě.
Reklama