Řidiči, pozor. Montáž nosníku nového mostu uzavře Strakonickou ulici

Kvůli montáži nosníku nového mostu bude obousměrně uzavřena Strakonická ulice v pražské Zbraslavi. Uzavírka bude platit od soboty 19. září od 19:00 do neděle 20. září do asi 13:00. Provoz bude přerušen v úseku mezi mimoúrovňovými křižovatkami v Lipencích a Zbraslavi-Baních.

Zároveň bude uzavřen nájezd ve směru Praha od prodejny Lidl. Původní most byl loni v listopadu zbourán kvůli špatnému stavu. Dokončen bude na začátku příštího roku.

Původní most spojoval ulice Za Opusem a K Výtopně na zbraslavské straně se sjezdovou rampou z dálnice ve směru z Prahy. Nový most bude na stejném místě. Bude jej tvořit takzvaná předpjatá konstrukce a bude široký 9,60 metru. Povrch bude z asfaltového betonu. Římsy budou železobetonové. Na mostě bude 1,1 metru vysoké ocelové zábradlí se svislou výplní.

Řidiči budou muset při výluce jezdit po objízdných trasách. Ve směru na Strakonice pojedou po Bartoňově ulici přes Zbraslavské náměstí a ulicemi Elišky Přemyslovny a Na Baních zpět na Strakonickou. Ve směru do Prahy pojedou ulicemi Na Baních a Elišky Přemyslovny na Zbraslavské náměstí a odtud pak do ulic Žitavského a K Přehradám a následně najedou na Strakonickou.

Bezkontaktně. Dveře MHD v Praze se kvůli koronaviru otevírají automaticky

Původní termín dokončení mostu byl stanoven na letošní září. Podle nového termínu se tak stane během ledna 2021, a to v závislosti na klimatických podmínkách.

Původní most byl kvůli havarijnímu stavu uzavřen loni 24. listopadu, kdy TSK zahájila přípravné práce nutné pro jeho zbourání. Následně pak v noci z 30. listopadu na 1. prosince byly zdemolovány všechny původní části mostu, vyjma základů pilířů.

Problémy se stavem mostů má Praha dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Nová lávka bude hotova letos v říjnu. Praha aktuálně řeší také opravu Hlávkova mostu. Ve špatném stavu je také Palackého most a Praha letos opravuje spodní části Barrandovského mostu.

ČTK

Včera, 18:20
Objekt nouzového výstupu ze stanice metra Opatov ozdobí návrh velkoformátového mural artu Flora a fauna...
Včera, 17:20
Vedení pražského magistrátu se rozhodlo prodloužit uzavření Smetanova nábřeží pro automobilovou dopravu ve směru ke...
Včera, 17:00
Zavřeno mají z důvodů pandemie koronaviru nařízením vlády restaurace v Česku. Pokud chcete svůj lokální podnik podpořit...
Včera, 13:00
Zřítila se před třemi lety. Zranili se čtyři lidé. Dva muži byli obviněni. Rok trvala...
Včera, 08:59
Podruhé vzlétly nad mokřad v Cholupicích drony. Ale o žádnou špionáž mezi obojživelníky nejde, drony...
Včera, 07:35
Na místě současného autobusového nádraží na Palmovce se během několika let objeví 300 nových bytů...
22.10.2020
Distanční výuka trápí všechny studenty i všechny jejich rodiče. Asi nejvíce však trpí děti v...
22.10.2020
V desátém ročníku soutěžní ankety spolku Arnika Alej roku je zatím přihlášeno 85 stromořadí z...
22.10.2020
Letošní oslavy vzniku Československa připadající na 28. říjen se ponesou v tichu. Bujaré koncerty a...
22.10.2020
V budově bývalé školy na Havlíčkově náměstí v Praze 3 začalo fungovat nové nové odběrové...
Reklama