5℃
Dnes je 16. listopad , svátek má Otmar

Rockový Slunovrat přilákal šest tisíc diváků

Hudební festival Rockový Slunovrat má za sebou 14. ročník, který nebyl o nic méně úspěšný než ty předchozí. Spíše naopak, do řevnického lesního amfiteátru a na přilehlou louku o víkendu na přelomu května a června zavítalo skoro šest tisíc diváků.

Páteční program na hlavní stagi, který začal po třetí hodině odpoledne, odstartovali tuzemští Cox&Vox a  vedlejší Beat stage na začátku patřila každoroční stálici festivalového programu, rockabilly bandě Slapdash.
Ani krátký jarní deštík nezabránil publiku dostat se do varu. Po ska klasicích Sto zvířat páteční podvečer ovládla německá punkrocková formace Itchy, kteří dle ohlasů oslovili i ty, co o nich na festivale slyšeli poprvé.  Závěru na Krušovice stagi se ujaly modly slovenského rocku Horkýže Slíže, jejich show patřila k vrcholům celého festivalu. V amfiteátru mezitím postupně dostávaly slovo přední české klubovky jako Ting, Prago Union, Gaia Mesiah a Skyline. Nejmenší pódium uprostřed lesa pak po celý den opanovali zástupci tvrdších žánrů jako hardcore, post-hardcore a metal.

Sluníčkem vyhřátá sobota byla jako stvořená pro uvolněné španělské ska. Na louce se českému publiku poprvé představili španělští La Regadera a Auxili. Mezi nimi si svou hodinku slávy užila místní kapela Vosí hnízdo, která vystoupením umocnila svoji lokální popularitu.
Velmi slušný kotel si zaslouženě vydrnkali hraví Wohnouti, ale zlatý hřeb večera teprve čekal v zákulisí. Royal Republic, čtveřice ze Švédska, jež teprve den před vystoupením vydala čtvrtou desku Club Majesty, svůj set odstartovala pilotním singlem Fireman&Dancer  a bylo znát, že fanoušci jsou i na songy z nové desky textově připraveni.  Během hodinového setu kromě novinek zazněly hity jako Baby, Addictive nebo Tommy-Gun, během které si do rytmu podupávala snad i ostraha.

O úvod na Beat stagi se postarali poslední vítězové soutěže Rockový Slunovrat léčí, Monna, se zpěvačkou Danou, která se hned potom převtělila do Dirty Blondes, stejně tak jako předchozí den Marka s Gaia Mesiah a Skyline. Trochu balkánského veselí do Řevnic přivezli také Circus Problem, následováni estonskými I Wear Experiment s éterickou zpěvačkou v čele. Závěr Rockového Slunovratu si vzal na starost Kapitán Demo, který se spolu  se svojí crew postaral o poslední párty v lesním divadle.

Nezbývá než se zvědavostí očekávat, co dalšího organizátoři připraví pro rok 2020.

Dnes, 19:01
Do 29. listopadu můžete navštívit výstavu „Sametový Žižkov… svobodomyslný a nezkrotný“, která zachycuje Prahu 3...
Dnes, 15:33
Výročí sametové revoluce si v Česku vedle metropole připomene řada měst a obcí. Vedle demonstrací...
Dnes, 15:01
Hedvábný šátek s motivem motýlů a můr od Václava Hollara, provedený v kobaltové modři a...
Dnes, 14:33
V rámci oslav 30 let od sametové revoluce připravil Národní památkový ústav unikátní výstavu s...
Dnes, 09:44
Radnice Prahy 15 chce vybudovat na sídlišti Košík u Doupovské ulice mateřskou školu. Magistrátní výbor...
Včera, 14:11
Pražští zastupitelé na čtvrtečním zasedání několik hodin diskutovali o dopravě v hlavním městě. Vedení Prahy...
Včera, 14:00
Socioložka Jiřina Šiklová v létě 1989, kdy ještě nevěděla, že tak rychle přijde změna systému,...
Včera, 08:48
Správa železnic dnes zahájila přestavbu pražského železničního úseku mezi Smíchovem a Radotínem. Po ní vznikne...
14.11.2019
"Vážím si toho, že jsme v Evropské unii, můžeme volně za hranice, máme základní svobody,...
14.11.2019
Moderní dílny pro Polytechnickou výchovu žáků ZŠ se nově otevřely v prostorech Stanice techniků DDM...
Reklama