26℃
Dnes je 18. červen , svátek má Milan

Rockový Slunovrat přilákal šest tisíc diváků

Hudební festival Rockový Slunovrat má za sebou 14. ročník, který nebyl o nic méně úspěšný než ty předchozí. Spíše naopak, do řevnického lesního amfiteátru a na přilehlou louku o víkendu na přelomu května a června zavítalo skoro šest tisíc diváků.

Reklama

Páteční program na hlavní stagi, který začal po třetí hodině odpoledne, odstartovali tuzemští Cox&Vox a  vedlejší Beat stage na začátku patřila každoroční stálici festivalového programu, rockabilly bandě Slapdash.
Ani krátký jarní deštík nezabránil publiku dostat se do varu. Po ska klasicích Sto zvířat páteční podvečer ovládla německá punkrocková formace Itchy, kteří dle ohlasů oslovili i ty, co o nich na festivale slyšeli poprvé.  Závěru na Krušovice stagi se ujaly modly slovenského rocku Horkýže Slíže, jejich show patřila k vrcholům celého festivalu. V amfiteátru mezitím postupně dostávaly slovo přední české klubovky jako Ting, Prago Union, Gaia Mesiah a Skyline. Nejmenší pódium uprostřed lesa pak po celý den opanovali zástupci tvrdších žánrů jako hardcore, post-hardcore a metal.

Sluníčkem vyhřátá sobota byla jako stvořená pro uvolněné španělské ska. Na louce se českému publiku poprvé představili španělští La Regadera a Auxili. Mezi nimi si svou hodinku slávy užila místní kapela Vosí hnízdo, která vystoupením umocnila svoji lokální popularitu.
Velmi slušný kotel si zaslouženě vydrnkali hraví Wohnouti, ale zlatý hřeb večera teprve čekal v zákulisí. Royal Republic, čtveřice ze Švédska, jež teprve den před vystoupením vydala čtvrtou desku Club Majesty, svůj set odstartovala pilotním singlem Fireman&Dancer  a bylo znát, že fanoušci jsou i na songy z nové desky textově připraveni.  Během hodinového setu kromě novinek zazněly hity jako Baby, Addictive nebo Tommy-Gun, během které si do rytmu podupávala snad i ostraha.

O úvod na Beat stagi se postarali poslední vítězové soutěže Rockový Slunovrat léčí, Monna, se zpěvačkou Danou, která se hned potom převtělila do Dirty Blondes, stejně tak jako předchozí den Marka s Gaia Mesiah a Skyline. Trochu balkánského veselí do Řevnic přivezli také Circus Problem, následováni estonskými I Wear Experiment s éterickou zpěvačkou v čele. Závěr Rockového Slunovratu si vzal na starost Kapitán Demo, který se spolu  se svojí crew postaral o poslední párty v lesním divadle.

Nezbývá než se zvědavostí očekávat, co dalšího organizátoři připraví pro rok 2020.

Včera, 18:27
Malešická spalovna za 700 milionů korun vyměnila první ze čtyř kotlů, ve kterých se spaluje...
Včera, 18:01
Vedení Prahy chce jednat s vlastníky nemovitostí a provozoven o vnější podobě obchodů či restaurací...
Včera, 15:46
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 15:46
Tento týden učiníme výjimku a fotografický doprovod této pozvánky nebudeme věnovat akcím, které se nabízejí,...
Včera, 15:29
Hlavní město v návaznosti na žádosti některých městských částí připravuje úpravy systému parkovacích zón. Primátorův...
Včera, 13:25
Všechny autobusové zastávky budou v Praze na znamení nejdřív v létě příštího roku. Vedení metropole...
Včera, 12:31
Půl hodiny po půlnoci 18. června bude zahájeno největší taktické cvičení, pořádané Krajským ředitelstvím policie...
Včera, 11:30
Na konci března bylo v Ječné ulici v Praze 2 pokáceno sedm akátů, které byly...
Včera, 10:30
Praha ve spolupráci se společností Lime připravuje pravidla pro sdílené elektrokoloběžky. Podle náměstka primátora Adama...
16.6.2019
Obsahuje bezmála tisícovku stran, váží asi pět kilo, pracovalo na ní sedmnáct odborníků po sedm...
16.6.2019
Hlavní město přispěje Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) 12,5 milionu korun na rozšíření vršovického nádraží...
Reklama