30℃
Dnes je 25. srpen , svátek má Radim

Rockový Slunovrat přilákal šest tisíc diváků

Hudební festival Rockový Slunovrat má za sebou 14. ročník, který nebyl o nic méně úspěšný než ty předchozí. Spíše naopak, do řevnického lesního amfiteátru a na přilehlou louku o víkendu na přelomu května a června zavítalo skoro šest tisíc diváků.

Reklama

Páteční program na hlavní stagi, který začal po třetí hodině odpoledne, odstartovali tuzemští Cox&Vox a  vedlejší Beat stage na začátku patřila každoroční stálici festivalového programu, rockabilly bandě Slapdash.
Ani krátký jarní deštík nezabránil publiku dostat se do varu. Po ska klasicích Sto zvířat páteční podvečer ovládla německá punkrocková formace Itchy, kteří dle ohlasů oslovili i ty, co o nich na festivale slyšeli poprvé.  Závěru na Krušovice stagi se ujaly modly slovenského rocku Horkýže Slíže, jejich show patřila k vrcholům celého festivalu. V amfiteátru mezitím postupně dostávaly slovo přední české klubovky jako Ting, Prago Union, Gaia Mesiah a Skyline. Nejmenší pódium uprostřed lesa pak po celý den opanovali zástupci tvrdších žánrů jako hardcore, post-hardcore a metal.

Sluníčkem vyhřátá sobota byla jako stvořená pro uvolněné španělské ska. Na louce se českému publiku poprvé představili španělští La Regadera a Auxili. Mezi nimi si svou hodinku slávy užila místní kapela Vosí hnízdo, která vystoupením umocnila svoji lokální popularitu.
Velmi slušný kotel si zaslouženě vydrnkali hraví Wohnouti, ale zlatý hřeb večera teprve čekal v zákulisí. Royal Republic, čtveřice ze Švédska, jež teprve den před vystoupením vydala čtvrtou desku Club Majesty, svůj set odstartovala pilotním singlem Fireman&Dancer  a bylo znát, že fanoušci jsou i na songy z nové desky textově připraveni.  Během hodinového setu kromě novinek zazněly hity jako Baby, Addictive nebo Tommy-Gun, během které si do rytmu podupávala snad i ostraha.

O úvod na Beat stagi se postarali poslední vítězové soutěže Rockový Slunovrat léčí, Monna, se zpěvačkou Danou, která se hned potom převtělila do Dirty Blondes, stejně tak jako předchozí den Marka s Gaia Mesiah a Skyline. Trochu balkánského veselí do Řevnic přivezli také Circus Problem, následováni estonskými I Wear Experiment s éterickou zpěvačkou v čele. Závěr Rockového Slunovratu si vzal na starost Kapitán Demo, který se spolu  se svojí crew postaral o poslední párty v lesním divadle.

Nezbývá než se zvědavostí očekávat, co dalšího organizátoři připraví pro rok 2020.

Včera, 21:39
Bohemka zavítala v dobré formě na stadion svého rivala z Vršovic, který v zápase pošetřil...
Včera, 16:36
Oblíbený Den otevřených dveří s prohlídkami pro školy i veřejnost chystá ve středu 11. září...
Včera, 15:01
Radnice Jižního Města chce na svém území zvýšit počet parkovacích míst. V současné době připravuje...
Včera, 10:14
Ve druhé polovině srpna si karlínská Invalidovna připomene výročí filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, který...
23.8.2019
Atletická hala pro sportovce z hlavního města by mohla vzniknout v Jižním Městě v ulici...
23.8.2019
V Praze chodí do divadel ze 74 procent ženy, což je podobně jako ve čtyřech...
23.8.2019
Šlechtovu restauraci ve Stromovce, procházející postupnou rekonstrukcí, bude po jejím skončení provozovat Vinohradský pivovar. Vybral...
23.8.2019
Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit...
23.8.2019
Když před dvěma roky Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oznámil cestujícím, že začne v...
23.8.2019
Praha 10 nechá pokácet čtyři okrasné sakury ve stromořadí v ulici V Olšinách. Důvodem je...
Reklama