Rockový Slunovrat přilákal šest tisíc diváků

Hudební festival Rockový Slunovrat má za sebou 14. ročník, který nebyl o nic méně úspěšný než ty předchozí. Spíše naopak, do řevnického lesního amfiteátru a na přilehlou louku o víkendu na přelomu května a června zavítalo skoro šest tisíc diváků.

Páteční program na hlavní stagi, který začal po třetí hodině odpoledne, odstartovali tuzemští Cox&Vox a  vedlejší Beat stage na začátku patřila každoroční stálici festivalového programu, rockabilly bandě Slapdash.
Ani krátký jarní deštík nezabránil publiku dostat se do varu. Po ska klasicích Sto zvířat páteční podvečer ovládla německá punkrocková formace Itchy, kteří dle ohlasů oslovili i ty, co o nich na festivale slyšeli poprvé.  Závěru na Krušovice stagi se ujaly modly slovenského rocku Horkýže Slíže, jejich show patřila k vrcholům celého festivalu. V amfiteátru mezitím postupně dostávaly slovo přední české klubovky jako Ting, Prago Union, Gaia Mesiah a Skyline. Nejmenší pódium uprostřed lesa pak po celý den opanovali zástupci tvrdších žánrů jako hardcore, post-hardcore a metal.

Sluníčkem vyhřátá sobota byla jako stvořená pro uvolněné španělské ska. Na louce se českému publiku poprvé představili španělští La Regadera a Auxili. Mezi nimi si svou hodinku slávy užila místní kapela Vosí hnízdo, která vystoupením umocnila svoji lokální popularitu.
Velmi slušný kotel si zaslouženě vydrnkali hraví Wohnouti, ale zlatý hřeb večera teprve čekal v zákulisí. Royal Republic, čtveřice ze Švédska, jež teprve den před vystoupením vydala čtvrtou desku Club Majesty, svůj set odstartovala pilotním singlem Fireman&Dancer  a bylo znát, že fanoušci jsou i na songy z nové desky textově připraveni.  Během hodinového setu kromě novinek zazněly hity jako Baby, Addictive nebo Tommy-Gun, během které si do rytmu podupávala snad i ostraha.

O úvod na Beat stagi se postarali poslední vítězové soutěže Rockový Slunovrat léčí, Monna, se zpěvačkou Danou, která se hned potom převtělila do Dirty Blondes, stejně tak jako předchozí den Marka s Gaia Mesiah a Skyline. Trochu balkánského veselí do Řevnic přivezli také Circus Problem, následováni estonskými I Wear Experiment s éterickou zpěvačkou v čele. Závěr Rockového Slunovratu si vzal na starost Kapitán Demo, který se spolu  se svojí crew postaral o poslední párty v lesním divadle.

Nezbývá než se zvědavostí očekávat, co dalšího organizátoři připraví pro rok 2020.

Invalidovna
Dnes, 10:36
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
Dnes, 07:49
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
Včera, 17:17
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 17:17
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Včera, 17:06
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Včera, 09:39
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Včera, 09:05
Prodejna nakladatelství Naše vojsko zmizí z prostor Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na...
Včera, 07:48
V Praze v loňském roce poklesl počet cyklistů. Sčítače zaznamenaly v celém městě zhruba 3,22...
26.5.2020
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
25.5.2020
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
25.5.2020
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Reklama