Rodiče a učitelé bojují za oblíbenou ředitelku školy v Praze 7. Podepisují petici proti jejímu odchodu

Prahou sedm „hýbe“ vyhlášené výběrové řízení na nového „šéfa“ Základní školy Fr. Plamínkové. Vedení radnice se rozhodlo současnou ředitelku Jarmilu Macečkovou odvolat, a to i přesto, že školu pozitivně hodnotila školní inspekce a odvolání ředitelky navíc nedoporučila školská rada.

Rozhodnutí radnice vzbudilo vlnu odporu. Za oblíbenou ředitelku se postavili jak její podřízení – pedagogové, tak i rodiče žáků, kteří školu navštěvují. Učitelé dokonce napsali otevřený dopis jak starostovi sedmičky Janu Čižinskému, tak ministrovi školství Robertu Plagovi. „Ačkoliv Školská rada konkurz nedoporučila a hodnocení ČŠI (inspekce) bylo velmi pozitivní, MČ Praha 7 dne 18. prosince 2019 konkurz vyhlásila, což považujeme za jasný projev nedůvěry vůči současnému vedení. Tato skutečnost v nás vzbuzuje nejen otázky, jaký je skutečný cíl zřizovatele, ale také vážné obavy o další chod školy,“ píše pedagogický sbor.

Obavy z odchodu učitelů

Rodiče nezůstali pozadu a za „svoji“ ředitelku dokonce podepisují petici, koncem minulého týdne pod ni své jméno připojilo přes dvě stovky rodičů. Argumentují kvalitně fungující školou, spokojenými žáky, obávají se destabilizace školy a odlivu kvalifikovaných učitelů.

Vyhlásit konkurz na místo ředitelky přitom není bezpodmínečně nutné, respektive městská část coby zřizovatel to udělat může, ale většinou, pokud škola funguje bez problémů, se stávající ředitel na další období potvrzuje bez konkurzu.

A jak vypsání výběrového řízení odůvodňuje městská část? „Téměř polovina členů školské rady dala najevo, že by upřednostnila prověření práce paní ředitelky v konkurzním řízení, což by zřizovatel neměl ignorovat. Ten poměr je jiný, než u ostatních škol, kde podobné hlasování dopadá devět k nule či osm k jedné,“ argumentuje mluvčí radnice Martin Vokuš s tím, že přihlásit se do konkurzu může i Jarmila Macečková. Školská rada ale konkurz na nového ředitele či ředitelku přímo nedoporučila.

Odvolaná ředitelka: Podpory si vážím

Jarmila Macečková  se do konkurzu hlásit nebude. „Nikdo mi nic nezdůvodnil a neřekl  jediný důvod k vyhlášení konkurzu. Všechny podmínky jsem splnila, odevzdala jsem Koncepci na další období, hodnocení funkčního období, zprávu ČŠI, zprávu auditu o hospodaření. Žádná stížnost za celou dobu. Ještě 5. 12., kdy jsem byla obhajovat koncepci u starosty (byla vyslovena spokojenost), mi bylo sděleno, že to půjde do Rady a poté mi ihned sdělí výsledek. Dne 17. 12. byl vyhlášen konkurz.  Nikdo mi předem nic neřekl. Mlžili. Nemám ani v odvolání z funkce jediný důvod uvedený. Vše mi bylo sděleno datovou schránkou jako oznámení.  Nyní to teprve zdůvodňují prý mojí únavou – úsměvné,“ popsala situaci Jarmila Macečková s tím, že si velmi váží podpory rodičů i učitelů.

Tento článek pochází z webu Vaše 7.
Včera, 19:01
Vedení hlavního města zamýšlí částečné otevřít Šlechtovu restauraci v dubnu letošního roku. V současné době...
Včera, 12:01
Objekt, který obyvatelé Prahy 10 dosud znali spíše jako Waldesovo muzeum nebo Galerii Deset, nese...
Včera, 09:01
Luxusní byty Prague Marina II, stojící v aktivní zátopové zóně v Holešovicích, byly postaveny v...
Včera, 07:11
V neděli 1. března se - pod podtitulem "Nechceme jít cestou Maďarska a Polska" -...
15.2.2020
Praha 10 vypíše další ročník projektu Moje stopa, ve kterém mohou obyvatelé městské části v...
15.2.2020
Pražští silničáři vyjížděli od začátku listopadu zatím ke čtyřem závažnějším problémům způsobeným zimou. Další čtyři...
15.2.2020
Termín ukončení opravy plánuje Technická správa komunikací na konec července letošního roku.
15.2.2020
Hyzdí ulice a zabírají parkovací místa. Zbavovat se autovraků jde kvůli současné definici těžko. Primátor...
15.2.2020
Železnici v hlavním městě loni využilo 161.495 cestujících za jeden pracovní den. Předloni to bylo...
15.2.2020
Ve středu 22. ledna byla odhalena pamětní desky paní Marianne Golz-Goldlust, popravené kvůli pomoci perzekvovaným...
Reklama