ROPID: O omezení provozu MHD rozhodli cestující!

S chystaným omezeným provozem pražské MHD roste nervozita mezi vedoucími pracovníky ROPIDu. Podle reakcí na dotazy se bojí zveřejnit seznam přijatých opatření. A není divu.

Ředitel ROPIDu Petr Tomčík (ČSSD) a jeho náměstek pro městskou dopravu a marketing Martin Šubrt zvládli obhájit svá místa po volbách v roce 2018 a od té doby si dávají pozor, aby „nenaštvali“ nové vedení města.

Na dotaz, kdo rozhodl o zářijovém omezení provozu MHD odpověděl Filip Drápal, tiskový mluvčí ROPID: „O podobě jízdních řádů na září rozhodli cestující tím, jak spoje MHD využívají,“ a dodává: „V tomto ohledu tak stále trvá mimořádná situace, přičemž nabídka je nastavována stále vyšší o cca 10 – 20 % než aktuální poptávka“.

S ohledem na doporučení pražské hygienické stanice na dodržování dvoumetrových rozestupů je směšně porovnávat údaje s běžnou kapacitu plných vozů. A nebo záměrně ROPID chce promořovat cestující covidem? Nebo mají pouze pokyn z města omezit MHD? Jenže ani vedení města nechce přiznávat omezený provoz MHD. Naopak třeba primátor Zdeněk Hřib sliboval Pražanům plný provoz od září a to v době, kdy už byly připraveny tři scénáře omezující provoz tramvají a autobusů.

Zatímco v minulosti ROPID na svém webu informoval o všech změnách v dopravě, poslední měsíce se tak neděje. ROPID dává pouze částečné informace. „V září se nadále očekává pokles využití spojů MHD o 15-20 %, čemuž odpovídá nasazení jízdních řádů shodných s letošním měsícem červnem (s jedinou výjimkou, kterou je prodloužení intervalů mezi 21. a 22. hodinou),“ sdělil Drápal. Ale zapomněl, a nebo úmyslně zapomněl sdělit další omezení. A to i přesto, že ROPID byl 24. srpna požádán o výčet omezení na jednotlivých linkách. Negativní a zdrženlivý přístup k transparentnosti jen odkrývá strach, který vládne u vedení ROPIDu.

Praha se rozloučí s nízkopodlažními autobusy Citybus

Tento článek pochází z webu MHD86.cz.
22.9.2020
Hlasování o podpoře říčanských projektů z participativního rozpočtu, bude už v první polovině října. Lidé...
21.9.2020
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
19.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
19.9.2020
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
17.9.2020
Stavba nového vodovodního řadu je plánována od září 2020 do března 2021, oznámil to Tomáš...
16.9.2020
Začátkem září vyhořela klubovna skautského střediska Lípa Říčany. Klubovnu se ani přes zásah hasičů nepodařilo...
16.9.2020
Od září 2020 jezdí pražská MHD v omezeném provozu. Z vedení města i ROPIDu zaznívá,...
15.9.2020
Na osmdesátku předškoláků čekala 1. září v dolnobřežanské ulici K Hradišťátku nová školka. Radnice v ní připravila tři...
15.9.2020
Za prvních šest měsíců způsobily přírodní živly z celého území Česka nejvyšší škody ve Středočeském kraji....
14.9.2020
Závod kočárků, který odstartoval 6. září v Jesenici u Prahy, měl úspěch. K základní škole...
Reklama