Rozsvěcování vánočních stromů v městských částech bez diváků

Rozsvěcování vánočních stromů v Praze bude letos bez účasti veřejnosti. Některé radnice slavnostní akt divákům zprostředkují přes sociální sítě. Mnohé městské části kvůli pandemii koronaviru ruší tradiční akce, jako jsou vánoční trhy nebo adventní koncerty.

Vánoční výzdoby se poprvé dočká část Zahradního města, uvedl mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník. Městskou část ozdobí deset vánočních stromů v jednotlivých čtvrtích, které na Kubánském náměstí doplní 33 malých stromků. Rozsvítí se na první adventní neděli, letos však kvůli epidemické situaci bez veřejnosti a doprovodného programu. Rozsvěcení radnice podle místostarosty pro školství a kulturu Davida Kašpara (VLASTA/STAN) zveřejní na sociálních sítích.

V neděli se bez doprovodných akcí rozsvítí osvětlení rovněž v Praze 7 a 9 a ve Kbelích. Vánoční stromy ozdobí Strossmayerovo a Ortenovo náměstí, řekla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková (Praha Sobě). Ve Vysočanech vedle radnice bude svítit desetimetrová jedle, kterou podle místostarosty Prahy 9 Adama Vážanského (ODS) doplní jedle na Proseku v parku Přátelství a v Hrdlořezích u zvoničky. V plánu je i osvětlení vybraných ulic a náměstí.

Rozsvěcení vánočního stromu v centru Prahy: jen on-line a ještě ze záznamu

Rozsvěcení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, které se za doprovodu zpěvu koled odehraje v neděli vpodvečer, bude streamovat Praha 3. Radnice však letos nepočítá s akcí k Mikuláši a zatím ani s adventními trhy, uvedla mluvčí Zuzana Křížková. Naopak na Andělu Praha 5 vánoční trhy plánuje. „S ohledem na vládní nařízení budou ve výrazně omezeném měřítku. Nabízet se bude výhradně sortiment, který povolují nařízení vlády,“ řekl mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný.

Obyvatelé Stodůlek se dočkají vánočních stromů na čtyřech místech, mimo jiné před radnicí a na Šostakovičově náměstí. Radnice koupila nové, úspornější LED osvětlení, řekl starosta městské části David Vodrážka (ODS). Novou podobu získal také betlém v Centrálním parku u Kuželkárny, o což se přičinili lektoři a děti tamního Domu dětí a mládeže.

Vánoční stromy už září v Praze 8. První se rozsvítil v pondělí na Karlínském náměstí. Slavnostního aktu se podle mluvčího radnice Martina Šalka zúčastnilo minimum lidí, většinou kolemjdoucí. Do vánočního dění radnice podle Šalka investuje 1,2 milionu. Z této částky zaplatí i tradiční Adventní koncerty, které budou letos on-line. Koncerty chce přes internet zprostředkovat i Praha 3, naopak Praha 4 podle mluvčího Jiřího Bigase koncerty zrušila.

Praha 1 do vánoční výzdoby letos investuje 1,1 milionu, uvedl mluvčí městské části Martin Šebesta. Podobnou částku utratí podle Kopečného i Praha 5. Okolo 400.000 korun bude výzdoba stát Prahu 7, uvedl mluvčí radnice Martin Vokuš. Asi 700.000 korun dá za uliční osvětlení a osvětlení radnice podle mluvčího Praha 4.

ČTK

Dnes, 18:00
Na ministerstvu zdravotnictví dnes skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni od...
Dnes, 13:13
Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící...
Dnes, 10:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 10:20
Zbigniew Kalina získal cenu Thálie pro činoherce do 33 let i Cenu českého divadla za...
Včera, 16:30
Příroda jedné z největších a nejlidnatějších pražských městských částí, Prahy 5, je mimořádná a v...
Včera, 13:53
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila...
Včera, 13:01
Ze 131 diplomových prací na vysokých školách architektury a příbuzných oborů zvítězila práce studenta Vysoké...
Včera, 11:20
V průběhu roku 2022 vyroste ve vršovickém parku pojmenovaném po básnířce Jiřině Haukové a jejím...
Včera, 10:20
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
Včera, 09:30
  Přípravy na stavbu nové plavební komory Praha - Staré Město na smíchovské straně Vltavy...
Včera, 06:00
O pětatřicet milionů méně na běžné výdaje z rozpočtu, investice do školství a oprav bytového fondu,...
Reklama