Šéf pražských Pirátů věří, že za rok získají primátorský post

Další fotky

Pražští Piráti si přes internetové hlasování zvolili nové předsednictvo, protože tomu minulému uplynulo dvouleté volební období. Svou funkci předsedy pražského sdružení obhájil poslanec a informatik Ondřej Profant, který uspěl již v prvním kole s podporou 80 % hlasů. Za místopředsedy byli zvoleni Adam Zábranský, Daniel Mazur, Vít Šimral a Jaromír Beránek.

Kdo stojí v čele pražských Pirátů: vegan a wikipedista, skaut, milovník cukráren…

Ondřej Profant (*1988) je pirátský poslanec v PSP ČR za Prahu a předseda krajského sdružení v Praze. Byl členem přípravného výboru České pirátské strany. V letech 2014–2017 byl pirátským zastupitelem v Zastupitelstvu hlavního města Prahy.

FOTO: Piráti – Praha

Piráti – Praha - Ondřej Profant, zastupitelstvoPiráti – Praha - Ondřej ProfantPiráti – Praha - Adam ZábranskýPiráti – Praha - Adam Zábranský 2Piráti – Praha - 6 jaromir_beranek
Další fotky
Piráti – Praha - 5 šimralPiráti – Praha - 2 profant+Piráti – Praha - PirátiPiráti – Praha - To dáme_pirátiPiráti – Praha - Čelní kandidáti Praha_pirátská strana

Studoval mat-fyz UK, obor Obecná informatika, ale školu nedokončil. V průběhu studia se však blíže seznámil s principy open source softwaru, což ho přivedlo ke svobodné kultuře obecně a následně i k pirátství. Je živnostníkem se specializací na sazbu knih v  systému LaTeX, programování a skriptování. Je členem výboru spolku Otevřená města.

Adam Zábranský (*1993 v Praze) je předseda zastupitelského klubu Pirátů v Zastupitelstvu hlavního města Prahy. Věnuje se hlavně odhalování kauz a prosazování transparentnosti. Momentálně studuje na Právnické fakultě UK, předtím čtyři roky studoval na Gymnáziu Jana Keplera a ještě předtím na Mensa gymnáziu. Od čtrnácti let přispíval na českou Wikipedii.

Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují. Michálka vystřídal Mahrik z Prahy 6

Daniel Mazur (*1978 v Praze) je předsedou Pirátů na Praze 5, manažer výzkumných a infrastrukturních projektů a stranický garant oblasti vzdělávání.

Vít Šimral (*1986 v Roudnici n. L.) je pirátský asistent senátorů Libora Michálka a Ladislava Kose a stranický garant pracovní a sociální oblasti. Vystudoval politologii, historii, právo, historickou sociologii a ekonometrii na univerzitách v Brně, Praze, Leicesteru a v Lucce. Akademicky se specializuje na otázky financování politiky, transparentního propojení politiky a businessu a business intelligence. V současnosti působí jako postdoktorand na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci a na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Angažuje se v oblasti boje s korupcí. Je celoživotním skautem.

Jasným vítězem Studentských voleb jsou Piráti

Jaromír Beránek (*1986 v Praze) je členem Pirátské strany teprve rok. Po maturitě na Gymnáziu Jana Nerudy vystudoval obor Mezinárodní management na VŠE v Praze a obor Právo na UK v Praze. Několik let působil jako externí redaktor stanice Český rozhlas 6 (nyní stanice Plus). Po studiích působil dva roky ve společnosti Telefónica C, pak rok v korporátním akcelerátoru Wayra. V současnosti pracuje v podobné roli v nejstarším českém akcelerátoru StartupYard. Zodpovídá zejména za finanční řízení, správu portfolia a právní záležitosti společnosti. Ve volném čase se věnuje muzicírování v kapele Mizmar, divadlu (OLDstars), zážitkové pedagogice (Prázdninová škola Lipnice) a tvorbě blogu o pražských cukrárnách (Cukrouši.cz).

Rozliční lidé na magistrátu, ale Profant jim věří

Úkolem nově zvoleného předsednictva bude především příprava a koordinace nadcházejících komunálních voleb, které se uskuteční na podzim 2018. Ve sněmovních volbách získali v Praze Piráti 17,5 % hlasů a stali se druhou nejsilnější stranou.

„Do pražského předsednictva se dostali lidé s rozličnými znalostmi a zkušenostmi. Věřím, že v tomto složení připravíme komunální kampaň tak, že úspěšně vybojujeme pozici pražského primátora,“ komentuje výsledek volby staronový předseda pražských Pirátů Ondřej Profant.

FOTO: Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují

Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - PirátiPiráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - Piráti (2)Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - PirátiPiráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - Piráti
Dnes, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Dnes, 13:31
Učiliště uprostřed sídliště v pražské Písnici mělo sloužit jako dočasná ubytovna pro zajištění karantény bezdomovců...
Dnes, 12:17
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
knihkupectví_ilustrační obrázek
Dnes, 12:17
Radní Hana Třeštíková připravila další tři opatření na podporu pražských kulturních aktérů. V režimu individuálních...
Dnes, 11:59
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
Dnes, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Dnes, 09:48
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Dnes, 09:07
Krizový štáb hlavního města Prahy, kterému předsedá a který jmenuje pirátský primátor Hřib, doporučil objekt...
Dnes, 07:37
Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech, řekla...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
pozitivní test na koronavirus
3.4.2020
Hlavní město ze své iniciativy zahajuje provoz vlastního odběrového místa, ve kterém se budou moci...
Reklama