Šéf pražských Pirátů věří, že za rok získají primátorský post

Další fotky

Pražští Piráti si přes internetové hlasování zvolili nové předsednictvo, protože tomu minulému uplynulo dvouleté volební období. Svou funkci předsedy pražského sdružení obhájil poslanec a informatik Ondřej Profant, který uspěl již v prvním kole s podporou 80 % hlasů. Za místopředsedy byli zvoleni Adam Zábranský, Daniel Mazur, Vít Šimral a Jaromír Beránek.

Kdo stojí v čele pražských Pirátů: vegan a wikipedista, skaut, milovník cukráren…

Ondřej Profant (*1988) je pirátský poslanec v PSP ČR za Prahu a předseda krajského sdružení v Praze. Byl členem přípravného výboru České pirátské strany. V letech 2014–2017 byl pirátským zastupitelem v Zastupitelstvu hlavního města Prahy.

FOTO: Piráti – Praha

Piráti – Praha - Ondřej Profant, zastupitelstvoPiráti – Praha - Ondřej ProfantPiráti – Praha - Adam ZábranskýPiráti – Praha - Adam Zábranský 2Piráti – Praha - 6 jaromir_beranek
Další fotky
Piráti – Praha - 5 šimralPiráti – Praha - 2 profant+Piráti – Praha - PirátiPiráti – Praha - To dáme_pirátiPiráti – Praha - Čelní kandidáti Praha_pirátská strana

Studoval mat-fyz UK, obor Obecná informatika, ale školu nedokončil. V průběhu studia se však blíže seznámil s principy open source softwaru, což ho přivedlo ke svobodné kultuře obecně a následně i k pirátství. Je živnostníkem se specializací na sazbu knih v  systému LaTeX, programování a skriptování. Je členem výboru spolku Otevřená města.

Adam Zábranský (*1993 v Praze) je předseda zastupitelského klubu Pirátů v Zastupitelstvu hlavního města Prahy. Věnuje se hlavně odhalování kauz a prosazování transparentnosti. Momentálně studuje na Právnické fakultě UK, předtím čtyři roky studoval na Gymnáziu Jana Keplera a ještě předtím na Mensa gymnáziu. Od čtrnácti let přispíval na českou Wikipedii.

Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují. Michálka vystřídal Mahrik z Prahy 6

Daniel Mazur (*1978 v Praze) je předsedou Pirátů na Praze 5, manažer výzkumných a infrastrukturních projektů a stranický garant oblasti vzdělávání.

Vít Šimral (*1986 v Roudnici n. L.) je pirátský asistent senátorů Libora Michálka a Ladislava Kose a stranický garant pracovní a sociální oblasti. Vystudoval politologii, historii, právo, historickou sociologii a ekonometrii na univerzitách v Brně, Praze, Leicesteru a v Lucce. Akademicky se specializuje na otázky financování politiky, transparentního propojení politiky a businessu a business intelligence. V současnosti působí jako postdoktorand na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci a na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Angažuje se v oblasti boje s korupcí. Je celoživotním skautem.

Jasným vítězem Studentských voleb jsou Piráti

Jaromír Beránek (*1986 v Praze) je členem Pirátské strany teprve rok. Po maturitě na Gymnáziu Jana Nerudy vystudoval obor Mezinárodní management na VŠE v Praze a obor Právo na UK v Praze. Několik let působil jako externí redaktor stanice Český rozhlas 6 (nyní stanice Plus). Po studiích působil dva roky ve společnosti Telefónica C, pak rok v korporátním akcelerátoru Wayra. V současnosti pracuje v podobné roli v nejstarším českém akcelerátoru StartupYard. Zodpovídá zejména za finanční řízení, správu portfolia a právní záležitosti společnosti. Ve volném čase se věnuje muzicírování v kapele Mizmar, divadlu (OLDstars), zážitkové pedagogice (Prázdninová škola Lipnice) a tvorbě blogu o pražských cukrárnách (Cukrouši.cz).

Rozliční lidé na magistrátu, ale Profant jim věří

Úkolem nově zvoleného předsednictva bude především příprava a koordinace nadcházejících komunálních voleb, které se uskuteční na podzim 2018. Ve sněmovních volbách získali v Praze Piráti 17,5 % hlasů a stali se druhou nejsilnější stranou.

„Do pražského předsednictva se dostali lidé s rozličnými znalostmi a zkušenostmi. Věřím, že v tomto složení připravíme komunální kampaň tak, že úspěšně vybojujeme pozici pražského primátora,“ komentuje výsledek volby staronový předseda pražských Pirátů Ondřej Profant.

FOTO: Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují

Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - PirátiPiráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - Piráti (2)Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - PirátiPiráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - Piráti
Dnes, 13:58
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
Včera, 14:16
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
Včera, 12:00
Komerční článek
1. Jaké jsou v současnosti hlavní přednosti virtuálních strojů a jaké další formy virtualizace se...
Včera, 12:00
Fotbalový trenér klubu Bohemians vloni Klokany z vršovického Ďolíčku zachránil a dokonce s nimi atakoval...
Včera, 09:25
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 10 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Desítky...
Včera, 04:00
Národní technická knihovna se spolu s Prahu 6 rozhodla obdarovat literaturou seniory v domech s...
23.2.2021
Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal...
23.2.2021
Díky spolupráci společnosti Czech Photo a České tiskové kanceláře zakončí svou tour venkovní výstava Nežádoucí...
23.2.2021
Opoziční zastupitel Tomáš Pek (TOP 09) kritizuje magistrát za přidělení dotace Praze 10 na téměř...
22.2.2021
Kunratický les rozkládající se na území městské části Praha–Kunratice nabízí úžasnou příležitost k rekreaci. Je...
22.2.2021
Spousty koček, čtrnáct psů, tři kozy, dvě slepice a prase. A také patnáct lidských bytostí,...
Reklama