Šéf pražských Pirátů věří, že za rok získají primátorský post

Další fotky

Pražští Piráti si přes internetové hlasování zvolili nové předsednictvo, protože tomu minulému uplynulo dvouleté volební období. Svou funkci předsedy pražského sdružení obhájil poslanec a informatik Ondřej Profant, který uspěl již v prvním kole s podporou 80 % hlasů. Za místopředsedy byli zvoleni Adam Zábranský, Daniel Mazur, Vít Šimral a Jaromír Beránek.

Kdo stojí v čele pražských Pirátů: vegan a wikipedista, skaut, milovník cukráren…

Ondřej Profant (*1988) je pirátský poslanec v PSP ČR za Prahu a předseda krajského sdružení v Praze. Byl členem přípravného výboru České pirátské strany. V letech 2014–2017 byl pirátským zastupitelem v Zastupitelstvu hlavního města Prahy.

FOTO: Piráti – Praha

Piráti – Praha - Ondřej Profant, zastupitelstvoPiráti – Praha - Ondřej ProfantPiráti – Praha - Adam ZábranskýPiráti – Praha - Adam Zábranský 2Piráti – Praha - 6 jaromir_beranek
Další fotky
Piráti – Praha - 5 šimralPiráti – Praha - 2 profant+Piráti – Praha - PirátiPiráti – Praha - To dáme_pirátiPiráti – Praha - Čelní kandidáti Praha_pirátská strana

Studoval mat-fyz UK, obor Obecná informatika, ale školu nedokončil. V průběhu studia se však blíže seznámil s principy open source softwaru, což ho přivedlo ke svobodné kultuře obecně a následně i k pirátství. Je živnostníkem se specializací na sazbu knih v  systému LaTeX, programování a skriptování. Je členem výboru spolku Otevřená města.

Adam Zábranský (*1993 v Praze) je předseda zastupitelského klubu Pirátů v Zastupitelstvu hlavního města Prahy. Věnuje se hlavně odhalování kauz a prosazování transparentnosti. Momentálně studuje na Právnické fakultě UK, předtím čtyři roky studoval na Gymnáziu Jana Keplera a ještě předtím na Mensa gymnáziu. Od čtrnácti let přispíval na českou Wikipedii.

Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují. Michálka vystřídal Mahrik z Prahy 6

Daniel Mazur (*1978 v Praze) je předsedou Pirátů na Praze 5, manažer výzkumných a infrastrukturních projektů a stranický garant oblasti vzdělávání.

Vít Šimral (*1986 v Roudnici n. L.) je pirátský asistent senátorů Libora Michálka a Ladislava Kose a stranický garant pracovní a sociální oblasti. Vystudoval politologii, historii, právo, historickou sociologii a ekonometrii na univerzitách v Brně, Praze, Leicesteru a v Lucce. Akademicky se specializuje na otázky financování politiky, transparentního propojení politiky a businessu a business intelligence. V současnosti působí jako postdoktorand na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci a na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Angažuje se v oblasti boje s korupcí. Je celoživotním skautem.

Jasným vítězem Studentských voleb jsou Piráti

Jaromír Beránek (*1986 v Praze) je členem Pirátské strany teprve rok. Po maturitě na Gymnáziu Jana Nerudy vystudoval obor Mezinárodní management na VŠE v Praze a obor Právo na UK v Praze. Několik let působil jako externí redaktor stanice Český rozhlas 6 (nyní stanice Plus). Po studiích působil dva roky ve společnosti Telefónica C, pak rok v korporátním akcelerátoru Wayra. V současnosti pracuje v podobné roli v nejstarším českém akcelerátoru StartupYard. Zodpovídá zejména za finanční řízení, správu portfolia a právní záležitosti společnosti. Ve volném čase se věnuje muzicírování v kapele Mizmar, divadlu (OLDstars), zážitkové pedagogice (Prázdninová škola Lipnice) a tvorbě blogu o pražských cukrárnách (Cukrouši.cz).

Rozliční lidé na magistrátu, ale Profant jim věří

Úkolem nově zvoleného předsednictva bude především příprava a koordinace nadcházejících komunálních voleb, které se uskuteční na podzim 2018. Ve sněmovních volbách získali v Praze Piráti 17,5 % hlasů a stali se druhou nejsilnější stranou.

„Do pražského předsednictva se dostali lidé s rozličnými znalostmi a zkušenostmi. Věřím, že v tomto složení připravíme komunální kampaň tak, že úspěšně vybojujeme pozici pražského primátora,“ komentuje výsledek volby staronový předseda pražských Pirátů Ondřej Profant.

FOTO: Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují

Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - PirátiPiráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - Piráti (2)Piráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - PirátiPiráti se v zastupitelstvu hlavního města obměňují - Piráti
Dnes, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Reklama