#signalsrouskou nestačil. Festival proběhne (snad) příští rok

Stejně jako téměř všechny kulturní akce, které není možné přesunout do on-line prostředí, tak i Signal festival se letos nekoná. Minimálně ne v původním termínu. Organizátoři se stále snažili vše upravovat tak, aby to bylo pro návštěvníky co nejvíce bezpečné a do poslední chvíle doufali, že se alespoň s omezeními festival i tak odehraje. Nová nařízení však již s přípravami festivalu nelze skloubit. Odehraje se proto nejspíš na jaře příštího roku.

Festival digitální a kreativní kultury se měl konat od 15. října, vzhledem k narůstajícímu počtu nakažených však již není možné zajistit, aby se během příprav i následného průběhu dodržela všechna opatření. Ředitel festivalu, pan Martin Pošta se vyjádřil, že nyní řeší několik možností. S největší pravděpodobností se však festival pouze přesune. Velká část programu se měla konat v Holešovicích, zbytek v Karlíně a na Starém městě.

„Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde. Je nám to všem moc líto, ale musíme oznámit, že festival letos v říjnu nebude. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat,” sdělil Pošta.

Zdraví je v současné situaci nejpřednější jak pro organizátory a umělce, tak i pro návštěvníky. Téma osmého ročníku Signal festivalu znělo Plan B. Zatím to však vypadá, že festival po svém vlastním plánu zatím stále pátrá. Do poslední chvíle se hledala možnost, jak by mohl Signal proběhnout. Zavedlo se pravidlo čtyř R, tedy rouška, rozestup, dezinfekce rukou a vzájemný respekt. Řešil se i čas, jak jsou jednotlivá vystoupení dlouhá a vše se krátilo na minimum, aby se pobyt návštěvníků na jednom místě zkrouhl na co nejkratší. Již dříve byla nachystána kampaň #signalsrouskou. Navíc se připravil i krizový plán, že při nedodržování opatření mohli organizátoři instalace ihned vypnout. Ani tohle vše však k uskutečnění festivalu nestačí.

Dnes, 17:40
V Praze se turisté budou moci v budoucnu vydat i po trasách mimo centrum, vznikne...
Dnes, 17:00
Zatímco na jaře, když Prahu trápila první vlna nákazy Covid-19 bylo parkování v metropoli zdarma,...
Dnes, 15:00
Pro vysvětlení a poučení místních a (někdy snad i) turistů budou sloužit nové modré tabulky....
Dnes, 14:20
V omezeném režimu fungují na základě nařízení vlády ČR radnice v Česku. Omezení úředních hodin se týká...
Dnes, 13:00
Z Hradce Králové do Prahy vyrazil dnes v osm hodin ráno vojenský konvoj, který poveze...
Dnes, 12:20
Situace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze je v případě první a druhé vlny pandemie koronaviru...
Dnes, 10:48
Tištěné noviny Náš REGION Praha jsou od pondělí 19. října k dispozici zdarma u kamelotů...
Dnes, 07:35
Obyvatelé Prahy se snad nikdy v minulosti nepotkávali s příslušníky městské policie tak často jako...
Včera, 18:35
Do pražských Letňan dnes již dorazila první část organizačního týmu a část vojáků, kteří mají...
Včera, 15:52
Stovky sportovních fanoušků demonstrovalo proti vládním opatřením proti koronaviru. Protože se jich v Praze na...
Reklama