7℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Situace ve stanici metra Pražského povstání se dnes uklidnila

Oproti pondělnímu ránu byla dnes situace ve stanici metra Pražského povstání o poznání klidnější. Generální ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Petr Witowski novinářům na místě řekl, že pomohlo hlavně oddělení výstupního a nástupního prostoru vestibulu metra páskami, protože pondělní problémy vznikly zejména tím, že se promíchali nastupující a vystupující cestující a prostor ucpali. V důsledku toho musel být po 9:00 omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen, lidé čekali na výstup až 20 minut.

Reklama

„V první řadě bych se chtěl všem cestujícím za situaci omluvit. Děláme všechno pro to, aby už se neopakovala,“ vedl Witowski, který se dnes do stanice přijel podívat kolem 9:30. Nejpodstatnějším opatřením je podle něj rozdělení vystupujících a nastupujících cestujících, DPP také zvýšil počet informačních pracovníků, kteří na místě instruují lidi, aby chodili po pravé straně. Ve stanici také pravidelně znějí hlášení připomínající lidem, aby využívali celou délku nástupiště.

Podnik už v pondělí zvýšil počet autobusů náhradní dopravy. Podle Witowského je nicméně mezi Kačerovem a Pražského povstání velké množství semaforů, které mohou způsobit, že autobusů dorazí více naráz. „Snažíme se to dávkovat tak, aby zde autobusy byly přesně v okamžiku, kdy přijede souprava,“ dodal ředitel. Omezení se podle něj koordinuje i s vlakovým dispečinkem, který je v případě potřeby schopen přibrzdit soupravu v tunelu tak, aby se lidé ve stanici nehromadili.

Jince oslavily 100 let měšťanské školy

Na podzim čeká linku metra C další výluka, kterou DPP vyhlásí ze stejného důvodu jako nyní – kvůli výměně pražců v tunelech. Měla by být mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad. „Věřím, že další výluky se nám podaří zvládnout už úplně bez komplikací,“ řekl Witowski.

Dřevěné pražce za betonové dopravní podnik postupně vyměňuje od předloňského roku. Mezi Pražským povstáním a Kačerovem bylo podle informací podniku 8600 dřevěných pražců, letos o Velikonocích jich dělníci vyměnili 506, nyní přijde na řadu 500 dalších. V tomto úseku linky C je podle Witowského stav pražců nejhorší, proto přišel na řadu jako první. Postupně bude DPP pražce vyměňovat i v jiných úsecích, kde je to nutné.

Zdroj: čtk

Nejdražší jídla světa. Uhádnete, kde mají pizzu za 78 tisíc?

Dnes, 18:33
Tradiční Rio Botičo je po roce opět tady a desítky nadšených vodáků už stříhají metr,...
Dnes, 15:28
Jediný pražský farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny bude v sobotu na Letné!
Dnes, 15:09
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:09
Radnice Prahy 5 získá prostor pro nové komunitní centrum na smíchovské vltavské náplavce na Hořejším...
Dnes, 10:44
Výstavba moderního domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by...
Dnes, 07:08
Třetí pražská městská část vydala publikaci o dějinách Žižkova, (Královských) Vinohradů a Jarova od dob...
Včera, 16:44
Pražský tunel Blanka byl po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován, sdělil...
Včera, 16:22
Až do 21. října se holešovické Výstaviště stalo magnetem pro všechny příznivce kvalitního designu. Festival...
Včera, 13:35
Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu v Galerii Harfa se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou...
Včera, 09:32
Na jaře vyrostl ve Vysočanech nový tramvajový označník. Měl být nejnovějším technologickým výstřelkem. Digitální tabule...
Včera, 09:11
Hlídané parkoviště při ulici Chilská s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 místa pro ZTP...
Reklama