Situaci s autobusy na Ládví mají vyřešit vozy s pohonem CNG

Problémy s velkým množstvím příměstských autobusů, které končí u stanice metra C Ládví v Praze 8 a zhoršují tu životní prostředí, má vyřešit nasazení vozů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a vodík. Na jednání zastupitelů to uvedl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Způsob řešení kritizoval opoziční zastupitel Radomír Nepil (ANO), který navrhl terminál přesunout. Spoje končí na Ládví od dubna 2015, do té doby jezdily k metru C Nádraží Holešovice. Proti umístění terminálu dlouhodobě protestují místní.

„Během půl roku tam bude 75 procent autobusů jezdit v emisní normě Euro VI nebo na pohon CNG. Nyní budou CNG a do dvou let vodíkové autobusy na lince do Neratovic,“ řekl ČTK Scheinherr. Zastupitelům v diskusi pak řekl, že Praha jedná se Středočeským krajem, aby vozy na CNG, které jsou nakupovány, byly nasazovány primárně na linky končící na Ládví. „To povede ke zlepšení jak z hlediska emisí, tak hluku,“ řekl Scheinherr.

Podle Nepila nasazení zmíněných vozů problém nevyřeší. „Ono se to sice zlepší, ale nevyřeší, řešením je vzít terminál a přesunout ho,“ řekl Nepil. Jako nové umístění navrhl konečnou stanice metra C Letňany. Scheinherr řekl, že podle něj přesun není řešením.

Proti konečné na Ládví se postavili místní obyvatelé, kteří proti ní i protestovali a sepsali petici, pod kterou se podepsalo několik tisíc lidí. Podle nich se v okolí stanice metra C Ládví zhoršilo životní prostředí i bezpečnost. Přesun terminálu odmítlo minulé vedení města i organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Na Ládví jezdí například autobusy z Mělnicka a Neratovicka.

Zdroj: čtk

Zpívám a pořád se na něco těším. Nemůžu jen motat palcema a vzpomínat na mládí!

Dnes, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Dnes, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
Včera, 23:06
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
koronavirus
Včera, 23:06
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
22.5.2020
Byla prodloužena, protože pořádně ani nezačala. Výstava v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha...
22.5.2020
V přírodní rezervaci Šance v Praze 12 se připravuje nová naučná stezka o keltském osídlení...
21.5.2020
Starosta Prahy 1 Petr Hejma představil záměr zpřístupnění čapadla nedaleko Karlových lázní a popsal i...
21.5.2020
V době koronakrize vytvořilo Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s žáky Gymnázia Přípotoční aktualizovanou mapu...
Reklama