Slavia místo Manchesteru City! Oscar Dorley přestupuje z Liberce, kde ale prozatím zůstane na hostování

Teprve jednadvactiletá vycházející hvězda libereckého Slovanu byla spojována s neuvěřitelným přesunem do anglického velkoklubu. Ten se nakonec neuskutečnil, a jeho služby si tak zajistila pražská Slavia.

Před několika dny otřásla českými médii zpráva o možném přestupu Oscara Dorleyho ze Slovanu Liberec do Manchesteru City. Teprve jednadvacetiletý mladík by si samozřejmě po boku největších hvězd v A-týmu asi jen tak nezakopal, ale i tak by to byl hodně zajímavý krok v jeho kariéře.

O nadějného mladíka se však zajímala i pražská Slavia. Po sobotním vzájemném utkání obou celků, ve kterém zvítězili sešívaní gólem Masopusta 1:0, přiznal trenér Liberce Pavel Hoftych, že Dorley chyběl v sestavě z důvodu určitého „pobláznění“ z Manchesteru City i Slavie. Jen o několik hodin později další den pak Slava představila liberijského záložníka jako svou novou posilu.

Oscar Dorley ale prozatím zůstane se Slovanem Liberec na hostování. „Oscara sledujeme už dlouho, myslíme si, že svými fotbalovými dispozicemi a schopnostmi přesně zapadá do našeho systému hry. Je to mladý hráč, který se ještě bude hodně zlepšovat. Za poslední měsíce vykázal velký progres, a to je i důvod, proč ho zatím necháváme na hostování v Liberci. Uvidíme, jak se bude situace v našem kádru vyvíjet, podle toho si ho stáhneme,“ okomentoval přestup sportovní ředitel klubu Jan Nezmar.

Příbram zapisuje další domácí výhru. U Litavky přemohla nováčka soutěže

Afričan má za sebou zajímavou životní cestu, která ho zanesla z jeho rodné Libérie až do litevského klubu FK Trakai, ze kterého šel v sezoně 2017/18 na hostování s opcí na sever Čech. Nyní po menších spekulacích ohledně přestupu k anglickému gigantovi získal angažmá u mistra české nejvyšší soutěže.

„Je to zajímavý hráč, věkově i typologicky se hodí do Slavie. Je univerzální, v Liberci začínal jako pravé křídlo, pak hrál podhrot. Nyní hraje osmičku, nebo šestku, a to by byla pro nás asi nejpravděpodobnější varianta,“ řekl pro klubový web Jindřich Trpišovský. V kádru po konci hostování tak pravděpodobně zaplní místo Jaromíra Zmrhala, jenž nedávno odešel do Itálie.

vladimír, růžička, hokej chomutov, piráti chomutov

Hokeji v Chomutově zvoní umíráček. Růžičkovi zbyly oči pro pláč

 

Dnes, 13:01
Nová expozice, kterou Kooperativa pro návštěvníky ve své galerii v karlínské centrále připravila, dostala název...
Dnes, 09:53
V Muzeu hl. m. Prahy probíhá výstava fotografa – reportéra Jovana Dezorta k jeho 85....
Dnes, 09:01
Sloupová zvonička na betonovém soklu v Hrdlořezské ulici u čp. 35 v Praze 9 -...
Včera, 19:00
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
Včera, 17:01
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
Včera, 13:33
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
Včera, 10:22
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Včera, 09:07
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
Včera, 08:34
Hlavní město Praha zahájilo koncem roku 2019 další etapu rekonstrukce Letenských sadů, od ulice Milady...
23.1.2020
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
Reklama