Slavia místo Manchesteru City! Oscar Dorley přestupuje z Liberce, kde ale prozatím zůstane na hostování

Teprve jednadvactiletá vycházející hvězda libereckého Slovanu byla spojována s neuvěřitelným přesunem do anglického velkoklubu. Ten se nakonec neuskutečnil, a jeho služby si tak zajistila pražská Slavia.

Před několika dny otřásla českými médii zpráva o možném přestupu Oscara Dorleyho ze Slovanu Liberec do Manchesteru City. Teprve jednadvacetiletý mladík by si samozřejmě po boku největších hvězd v A-týmu asi jen tak nezakopal, ale i tak by to byl hodně zajímavý krok v jeho kariéře.

O nadějného mladíka se však zajímala i pražská Slavia. Po sobotním vzájemném utkání obou celků, ve kterém zvítězili sešívaní gólem Masopusta 1:0, přiznal trenér Liberce Pavel Hoftych, že Dorley chyběl v sestavě z důvodu určitého „pobláznění“ z Manchesteru City i Slavie. Jen o několik hodin později další den pak Slava představila liberijského záložníka jako svou novou posilu.

Oscar Dorley ale prozatím zůstane se Slovanem Liberec na hostování. „Oscara sledujeme už dlouho, myslíme si, že svými fotbalovými dispozicemi a schopnostmi přesně zapadá do našeho systému hry. Je to mladý hráč, který se ještě bude hodně zlepšovat. Za poslední měsíce vykázal velký progres, a to je i důvod, proč ho zatím necháváme na hostování v Liberci. Uvidíme, jak se bude situace v našem kádru vyvíjet, podle toho si ho stáhneme,“ okomentoval přestup sportovní ředitel klubu Jan Nezmar.

Příbram zapisuje další domácí výhru. U Litavky přemohla nováčka soutěže

Afričan má za sebou zajímavou životní cestu, která ho zanesla z jeho rodné Libérie až do litevského klubu FK Trakai, ze kterého šel v sezoně 2017/18 na hostování s opcí na sever Čech. Nyní po menších spekulacích ohledně přestupu k anglickému gigantovi získal angažmá u mistra české nejvyšší soutěže.

„Je to zajímavý hráč, věkově i typologicky se hodí do Slavie. Je univerzální, v Liberci začínal jako pravé křídlo, pak hrál podhrot. Nyní hraje osmičku, nebo šestku, a to by byla pro nás asi nejpravděpodobnější varianta,“ řekl pro klubový web Jindřich Trpišovský. V kádru po konci hostování tak pravděpodobně zaplní místo Jaromíra Zmrhala, jenž nedávno odešel do Itálie.

vladimír, růžička, hokej chomutov, piráti chomutov

Hokeji v Chomutově zvoní umíráček. Růžičkovi zbyly oči pro pláč

 

Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
6.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama