Slavia slaví ligový titul! Stačila jí remíza s Baníkem

Pražská Slavia byla v neděli jen krůček od zajištění titulu v české nejvyšší fotbalové soutěži. Proti Baníku Ostrava ji stačilo pouze remizovat, a to se nakonec povedlo!

Tuto sezonu Slavia s Baníkem jednou těsně prohrála a naposledy jej drtivě porazila 4:0. Nyní jí stačilo k pojištění ligového titulu pouze remizovat.

Nedalo se však čekat, že sešívaní budou hrát pouze na remízu. Svěřenci Jidřicha Trpišovského chtěli ve Vítkovicích zvítězit a v první půli k tomu měli hned několik dobrých příležitostí.

Hned v prvních deseti minutách si vytvořili hostující hráči dobrý tlak, který vyvrcholil ve 12. minutě velkou gólovou příležitostí. Hušbauer posunul míč k Traorému, jenž pálil jen těsně nad bránu.

Slávisté pak dále pokračovali v obléhání branky, ale jejich snahy byly neúspěšné. V samotném závěru rozhodčí ani videorozhodčí nevyslyšel jejich prosby o odpískání penalty po údajném faulu na Součka, a tak šli oba týmy do kabin za nerozhodnutého stavu.

Vedoucí tým tabulky po poločase opět nastoupil na svého soupeře. Nejprve hodně aktivní Hušbauer dvakrát nebezpečně střílel, a poté se dokonce hostující fanoušci radovali z gólu Micka van Burena, který zakončoval do prázdné brány po přihrávce od Stocha. Jenže kvůli ofsajdu nebyla tato branka uznána.

Tlak Slavie pak opadl a k balonu se více začali dostávat domací hráči. Ti však akorát vystrašili příznivce Slavie dalekonosnou střelou Kuzmanoviče z 87. minuty, kterou brankář Kolář vytěsnil nad břevno.

V zápase už tak žádná další branka nepadla a Slavia remizovala s Baníkem 0:0. Oslavy ligového titulu tak mohly po závěrečném hvizdu naplno propuknout. Výbornou sezonu si můžou sešívaní ještě vylepšit ve finále MOL Cupu, kde se utkají opět s Baníkem Ostrava.

O vítězi pražského přeboru rozhodlo špatně nalajnované hřiště

Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
6.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama