19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Sluníčko hřeje až pálí. V Praze nastala doba koupací

Prvního června se po zimní pauze opět otevřelo biotopové koupaliště Lhotka v blízkosti sídliště Novodvorská.

Reklama

Oblíbené místo vodních radovánek mnoha generací Pražanů se v uplynulých letech přeměnilo za téměř 90 milionů korun na biotop, což znamená, že pro čištění vody nevyužívá chemii, ale čistě přírodní proces – filtry, rostliny a řasy. Ihned po otevření se koupaliště v loňském roce stalo vyhledávaným letním cílem všech Pražanů a konečné číslo o počtu návštěvníků za léto 2018 atakuje cifru 60 000.

„Nejvytíženějším měsícem byl jednoznačně srpen, k čemuž přispělo také tropické počasí s teplotami přes 30 stupňů Celsia,“ ohlíží se za minulou sezonou Jakub Ott, provozní vedoucí koupaliště Lhotka, který přidává i několik letošních drobných změn v areálu:
„Místo nerezového zábradlí, které svou konstrukcí a pevností nevyhovovalo, bylo instalováno nové a podél zábradlí byla na dně položena protiskluzová fólie. K lepší orientaci na koupališti by také mělo přispět nové značení.“

Sedící figura, ztracená na řeporyjské skládce, si už zase hoví na Novodvorské

Nové návštěvníky polyfunkčního areálu možná překvapí tři vodní nádrže, ke koupání je ale určena pouze ta největší s průzračně čistou vodou. Má rozlohu 5 570 m2 a je ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 metru a v neplavecké části do jednoho metru. Druhé dvě nádrže slouží jako přírodní čistírny vody.

Koupání bude mít kvůli biotopu opět určitá pravidla. Aby se stihla voda vyčistit, je počet návštěvníků omezen, zpočátku se počítá s maximálně 600 lidmi v areálu. Pokud nebudou vodu zbytečně znečišťovat, zvýší se jejich počet na tisíc. Plavci by se proto měli před každým koupáním umýt, aby ze sebe smyli opalovací krém.

Na Pražačce chtějí zlepšit občerstvení

O dva týdny zahájilo provoz i venkovní koupaliště Pražačka. Pro návštěvníky jsou připraveny tři zóny pro celodenní vyžití – plavecká, relaxační a atrakce pro děti.
Plavecká zóna venkovního koupaliště má 4 dráhy o délce 16,7 metru, které mohou plavci využít ke kondičnímu plavání od pondělí do pátku od 6 do 8 hodin, kdy jsou pro ně dráhy vyhrazeny. Otevírací doba i ceník zůstávají stejné jako v loňském roce. Ve všední dny je pak koupaliště otevřeno od 10 do 21:30 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Základní celodenní vstup činí 140 korun pro dospělého, zvýhodněný vstup mají děti do 150 cm, senioři, lidé s hendikepem a také rodiny s dětmi. Méně zaplatí návštěvníci, kteří na koupaliště dorazí po 16. hodině.

Sportu zdar, humoru zvlášť! Sport v karikaturách v pražském Paláci YMCA

„Pracujeme na propojovacím schodišti mezi odpočívací plochou u venkovního koupaliště, která sousedí se zahradou Grill parku. Propojovací schodiště bychom chtěli otevřít v polovině června,“ uvedl Václav Bartásek. „Přínos spatřujeme v rozšíření služeb, bude zde další místo, kde se budou moci naši zákazníci občerstvit. Jsme si vědomi, že minulou sezonu gastro služby nefungovaly ani zdaleka dobře a chceme tyto služby zlepšit,“ dodal.

Zdroje: (md), Tučňák; Katka Maršálová, Radniční noviny o Praze 3

FOTO: Koupaliště Lhotka a Pražačka

Koupaliště Lhotka a Pražačka - 1 pražačkaKoupaliště Lhotka a Pražačka - OLYMPUS DIGITAL CAMERAKoupaliště Lhotka a Pražačka - 4 Lhotka2Koupaliště Lhotka a Pražačka - 3 praha euKoupaliště Lhotka a Pražačka - 7 pražačka+
Další fotky
Koupaliště Lhotka a Pražačka - 0 Koup_Lhotka_1966_2
Před 1 hodinou
294. derby pražských "S" bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a...
bytový dům Hadovka, foto Fefík
Před 2 hodinami
Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě těch komerčních se...
Dnes, 10:44
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 10:44
Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6...
Včera, 16:44
V hlavním městě se při oslavách 30. výročí 17. listopadu 1989 uskuteční například koncerty, výstava...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Včera, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
21.9.2019
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
21.9.2019
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
21.9.2019
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
21.9.2019
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
Reklama