29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Sluníčko hřeje až pálí. V Praze nastala doba koupací

Prvního června se po zimní pauze opět otevřelo biotopové koupaliště Lhotka v blízkosti sídliště Novodvorská.

Reklama

Oblíbené místo vodních radovánek mnoha generací Pražanů se v uplynulých letech přeměnilo za téměř 90 milionů korun na biotop, což znamená, že pro čištění vody nevyužívá chemii, ale čistě přírodní proces – filtry, rostliny a řasy. Ihned po otevření se koupaliště v loňském roce stalo vyhledávaným letním cílem všech Pražanů a konečné číslo o počtu návštěvníků za léto 2018 atakuje cifru 60 000.

„Nejvytíženějším měsícem byl jednoznačně srpen, k čemuž přispělo také tropické počasí s teplotami přes 30 stupňů Celsia,“ ohlíží se za minulou sezonou Jakub Ott, provozní vedoucí koupaliště Lhotka, který přidává i několik letošních drobných změn v areálu:
„Místo nerezového zábradlí, které svou konstrukcí a pevností nevyhovovalo, bylo instalováno nové a podél zábradlí byla na dně položena protiskluzová fólie. K lepší orientaci na koupališti by také mělo přispět nové značení.“

Sedící figura, ztracená na řeporyjské skládce, si už zase hoví na Novodvorské

Nové návštěvníky polyfunkčního areálu možná překvapí tři vodní nádrže, ke koupání je ale určena pouze ta největší s průzračně čistou vodou. Má rozlohu 5 570 m2 a je ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 metru a v neplavecké části do jednoho metru. Druhé dvě nádrže slouží jako přírodní čistírny vody.

Koupání bude mít kvůli biotopu opět určitá pravidla. Aby se stihla voda vyčistit, je počet návštěvníků omezen, zpočátku se počítá s maximálně 600 lidmi v areálu. Pokud nebudou vodu zbytečně znečišťovat, zvýší se jejich počet na tisíc. Plavci by se proto měli před každým koupáním umýt, aby ze sebe smyli opalovací krém.

Na Pražačce chtějí zlepšit občerstvení

O dva týdny zahájilo provoz i venkovní koupaliště Pražačka. Pro návštěvníky jsou připraveny tři zóny pro celodenní vyžití – plavecká, relaxační a atrakce pro děti.
Plavecká zóna venkovního koupaliště má 4 dráhy o délce 16,7 metru, které mohou plavci využít ke kondičnímu plavání od pondělí do pátku od 6 do 8 hodin, kdy jsou pro ně dráhy vyhrazeny. Otevírací doba i ceník zůstávají stejné jako v loňském roce. Ve všední dny je pak koupaliště otevřeno od 10 do 21:30 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Základní celodenní vstup činí 140 korun pro dospělého, zvýhodněný vstup mají děti do 150 cm, senioři, lidé s hendikepem a také rodiny s dětmi. Méně zaplatí návštěvníci, kteří na koupaliště dorazí po 16. hodině.

Sportu zdar, humoru zvlášť! Sport v karikaturách v pražském Paláci YMCA

„Pracujeme na propojovacím schodišti mezi odpočívací plochou u venkovního koupaliště, která sousedí se zahradou Grill parku. Propojovací schodiště bychom chtěli otevřít v polovině června,“ uvedl Václav Bartásek. „Přínos spatřujeme v rozšíření služeb, bude zde další místo, kde se budou moci naši zákazníci občerstvit. Jsme si vědomi, že minulou sezonu gastro služby nefungovaly ani zdaleka dobře a chceme tyto služby zlepšit,“ dodal.

Zdroje: (md), Tučňák; Katka Maršálová, Radniční noviny o Praze 3

FOTO: Koupaliště Lhotka a Pražačka

Koupaliště Lhotka a Pražačka - 1 pražačkaKoupaliště Lhotka a Pražačka - OLYMPUS DIGITAL CAMERAKoupaliště Lhotka a Pražačka - 4 Lhotka2Koupaliště Lhotka a Pražačka - 3 praha euKoupaliště Lhotka a Pražačka - 7 pražačka+
Další fotky
Koupaliště Lhotka a Pražačka - 0 Koup_Lhotka_1966_2
Před 14 minutami
Praha 7 připravuje proměnu vltavského nábřeží severně od ulice Varhulíkové mezi holešovickým přístavem a mostem...
Včera, 18:26
Pražská policie v úterý v noci společně se záchranáři a hasiči nacvičovala v obchodním centru...
Včera, 18:03
Pražští radní na svém jednání vyzvali dopravní podnik (DPP), aby zastavil exekuce dluhů vzniklých dětem...
Včera, 17:45
Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo...
Včera, 15:32
Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance....
Včera, 14:26
Proč právě vějíř? Jde o dobový symbol ženskosti, který byl s osobností hraběnky Žofie Chotkové...
Včera, 14:04
Areál bývalých jatek Interlovu nedaleko stanice metra Roztyly donedávna nepatřil mezi vyhledávaná místa Prahy 11.
Včera, 13:25
Praha 11 předloží magistrátu žádost na bezúročnou půjčku 130 milionů korun, peníze chce použít na...
Včera, 12:31
Pražský dopravní podnik (DPP) začal hloubit u tramvajové smyčky na Barrandově jámu, ze které bude...
Včera, 11:00
Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu návštěvnosti divadel v hlavním městě. Měla by popsat skladbu...
Reklama