Smetanovo nábřeží i nadále hračkou Pirátů a Praha Sobě

Vedení pražského magistrátu se rozhodlo prodloužit uzavření Smetanova nábřeží pro automobilovou dopravu ve směru ke Křížovnickému náměstí až do konce roku. Proti tomu se ohrazuje radnice Prahy 1, se kterou nebyl záměr projednáván.

Smetanovo nábřeží se stalo letos na jaře „hračkou“ vládnoucích Pirátů a Praha Sobě na magistrátě. Vzniklé restaurační zahrádky na vozovce, které většinu času byly opuštěné se staly terčem posměchu.

„Prodloužení uzavírky Smetanova nábřeží je pro Prahu 1 opět překvapením. Usnesením ZHMP bylo jasně uloženo, že všechny změny mají být s městskými částmi předem projednávány. Nestalo se tak ani v případě předmětného prodloužení, ani v případě rušení parkovacích míst a jejich nahrazení drátěnými podstavci s plakáty, ani v případě snahy propašovat do tržního řádu bez vědomí Prahy 1 na Smetanovo nábřeží několik 100 metrových stánků s celoročním prodejem občerstvení, alkoholu a suvenýrů. V případě stánků se Praze 1 podařilo tomuto nesmyslu zabránit, v ostatních bohužel ne,“ říká Richard Bureš (ODS), radní pro dopravu v Praze 1.

S ohledem na známý odpor představitelů Praha Sobě k automobilové dopravě je zvláštní, že právě v Praze 1 jejich přičiněním odklonili hlavní automobilovou dopravu do rezidenčních ulic v přímé blízkosti Národního divadla. Těžko si představit, že by podobný krok udělali v Praze 7, kde Praha Sobě vládne i na radnici. Dokážete si snad představit, že by ve Veletržní ulici vznikly hospodské zahrádky a automobilová doprava by byla odkloněna do okolních ulic typu Nad Královskou oborou, U akademie, či U studánky?

Pražská Národní třída je nově obousměrná

Za obyvatele Prahy 1 se staví radní Bureš: „Stejně tak bylo jasně dohodnuto, že další omezení nemohou nastat bez vybudování souvisejících opatření chránících rezidenční ulice, konkrétně pak Karoliny Světlé, Konviktské a Jilské.“

Rozcházejí se také plány magistrátu a městské část, jak má v budoucnu vypadat Smetanovo nábřeží. Zatímco magistrát chce podle Prahy 1 udělat z nábřeží jarmark pro turisty, Praha 1 chce nábřeží pro místní obyvatele.

„S čím Praha 1 nesouhlasí je snaha hl. m. Prahy vytvářet na Smetanově nábřeží jakýsi jarmark. Praha 1 představila své plány v dané lokalitě směřující ke zkvalitnění veřejného prostoru. Jde o zprůchodnění čapadel, tedy průchodů k řece a vybudování mola od Novotného lávky k Národnímu divadlu. Praha 1 tedy chce budovat nové věci pro lidi kteří v centru i celé Praze bydlí, ne násilně přetvářet město dle představ jedinců,“ představil plány radní Prahy 1 Richard Bureš.

Normální linky MHD se v Praze omezují, turistická „41“ jezdí veselé dál

Včera, 18:20
Děti ze školek v šesté městské části připravily seniorům a seniorkám z domovů a léčeben dlouhodobě nemocných...
Včera, 17:41
Pražský magistrát vypsal tendr na dodávku laviček a košů v designu, který v roce 2017...
Včera, 16:20
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 16:20
Jedna z restaurací v pražských Kunraticích ve čtvrtek otevřela navzdory vládnímu zákazu. Na místo proto...
Včera, 12:20
Pražský magistrát má hotovou studii promenády s parkem plánované namísto železniční trati mezi Vršovicemi a...
Včera, 11:00
Každá cesta ven se v této době omezila již jen na nákup nebo práci. Procházka...
Včera, 08:59
Hlavní město v příštím roce vydá o miliardu korun více na fungování pražské integrované dopravy...
Hlavní nádraží Praha
Včera, 07:35
Nová čtyřkolejná železniční trať z Vršovic na Zahradní Město, kterou vybudovala Správa železnic (SŽ) při...
26.11.2020
Rozpočet hlavního města na příští rok počítá s příjmy a výdaji 87,8 miliardy korun, což...
26.11.2020
Vedení třetí pražské městské části se od pondělí rozhodlo rozšířit úřední hodiny nad rámec deseti...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
26.11.2020
Nevládní organizace Naděje zahájí 1. prosince zimní pomoc pro lidi bez domova v Praze, Středočeském,...
Reklama